Správná otázka, nechápe Babiš, proč jsou obchody otevřené do 21 hodin, když lidé musí být doma. Hodil to na ministra Blatného

Lidé na sociálních sítích řeší zapeklitou otázku. Od zítřka mají obchody povoleno mít otevřeno do 21:00 namísto dosavadních 20:00. Podle záměru ministerstva zdravotnictví to má pomoct rozptýlit zájem zákazníků, kteří budou smět do prodejny pouze v omezeném počtu. Úředníci mají ale zjevně sami zmatek ve vlastních nařízeních, protože nedomysleli, jakým způsobem se lidé v devět hodin dostanou domů, když platí zákaz vycházení a nákupy nepatří mezi výjimky.

Ministr Blatný se zamotal do PSA

Když se novináři zeptali premiéra Andreje Babiše, jak to tedy lidé mají dělat, byl zjevně zaskočen. “Správná otázka. Stejnou jsem položil ministrovi Blatnému,” uvedl premiér Babiš podle televize Prima.

Ukazuje se, že s velkou pompou ohlášený protiepidemický systém (PES) zjevně není promyšlen do potřebných detailů tak, aby mohl platit bez neustálých úprav. Na tento plán Česká republika právě najíždí ve stupni pět, přičemž ten sjednocuje otevírací dobu obchodů se zákazem vycházení. U obého plati 21. hodina. Jakmile se Česko přesune na stupeň čtyři, což by se mohlo stát už tento týden, bude limitem 23. hodina. Od třetí úrovně potom už žádné časové limity platit nebudou.

Ministr popřel účinnost současného opatření

Ministr zdravotnictví Jan Blatný svými slovy také popřel dosavadní opatření v podobě omezení prodejní doby a zákazu prodeje v neděli. Uvedl totiž, že je žádoucí, aby se zákazníci rozprostřeli do co nejdelšího časového bloku. To přitom nyní logicky není možné, protože tomu vládní opatření stále brání.

Blatný se snažil chaos opatření, která předkládá jeho resort, vysvětlit: “Je respektováno, že když se člověk, ať už se jedná o nakupujícího nebo zaměstnance, vrací z práce, tak že to může udělat. Určitě to není tak, že by hlídky policie číhaly ve 21:00 u nákupních center a penalizovaly ty, kteří z nich ve 21:01 vychází,” uvedl ministr zdravotnictví, který však práci policie nemá v gesci. Jeho protějšek, ministr vnitra Jan Hamáček, naopak už dříve deklaroval, že policie bude v současné době přestupky tvrdě postihovat.

Foto: Freepik

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments