“Politici mají jediného nepřítele: Auto.” Likvidujeme vlastní blahobyt, píše nejčtenější německý deník

Němci si začínají všímat toho, že jejich politická reprezentace má pro něj připraveny změny, které obrovským způsobem změní jejich život. Symbolem této změny se přitom stávají auta, tedy dosavadní klenot německé ekonomiky a špičkový exportní artikl.

Mnozí se tak začínají ptát, proč prakticky všechny relevantní politické strany tak moc bojují za to, aby vývoj za posledních sto let v tomto směru přišel vniveč.

Teď si na téma posvítil i nejčtenější německý deník, kterým je Bild. “Dříve v předvolebním boji platilo: smějící se politici se nechávají fotit v továrnách s dělníky a jak láskyplně hladí díly karoserie. Bylo to dobré pro ekonomiku i národní hrdost. To už ale bylo,” píše deník ve svém komentáři. “Tento rok zažíváme volební boj proti autu a lidem, kteří jsou na svých čtyřech kolech závislí.

Ceny benzínu? Musí stoupnout. Spalovací motory? Musí zmizet. Namísto toho tu máme snění o městech bez aut a dopravě na jízdních kolech,” píše dále Bild.

Autor komentáře Willi Haentjes míní, že to není jen boj proti pohodlnému využívání služebních vozů, ale rovnou cílená politika proti milionům středně vydělávajících občanů, proti stovkám tisíc pracovních míst, proti vesnicím a malým městům.

Pokud si normální občan brzy nebude moct dovolit vlastní auto a benzín, a my takového člověka nebudeme ve městech chtít, znamená to konec pro “Autoland Německo”. Znamená to konec pro průmysl, který nám desítky let zajišťoval blahobyt,” uzavírá Bild svůj v Německu hojně sdílený komentář.

Nejsou to příjemné vyhlídky ani pro Českou republiku, která je v nadsázce občas označována za 17. spolkovou zemi, a to především kvůli napojení na německý autoprůmysl. Tomu však teď hrozí obrovské problémy, do nichž se může snadno dostat i Česko.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
10 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments