Václav Moravec se hlásil na pozici mluvčího Miloše Zemana. “Nevzali jsme ho a teď se mstí,” oznámil kancléř Mynář

Možná nechybělo mnoho a mluvčím prezidenta Miloše Zemana nemusel být Jiří Ovčáček, ale poněkud překvapivě moderátor Václav Moravce. Podle kancléře Vratislava Mynáře projevil před lety zájem o tuto pozici.

V roce 2013 opustila tým Kanceláře prezidenta republiky první tisková mluvčí prezidenta Miloše Zemana paní Hana Burianová. V té době se ke mně na schůzku dostavil veřejně známý moderátor ČT, kterého jsem přijal ve své pracovně v domnění, že se chce ucházet o rozhovor s prezidentem republiky,” napsal kancléř Vratislav Mynář v dopise generálnímu řediteli České televize Petru Dvořákovi. Mynář si v něm stěžuje právě na práci Václava Moravce, který se podle něj mstí za to, že nebyl přijat na pozici mluvčího prezidenta republiky.

K mému překvapení jsem si z úst tohoto moderátora vyslechl neskutečnou chválu mířenou k prezidentu republiky a také ke mně samotnému. V závěru schůzky tento člověk dokonce projevil zájem o místo tiskového mluvčího prezidenta republiky,” uvedl Mynář.

Mynář si v dopise stěžuje, že ho Václav Moravec ve svém diskuzním pořadu označuje za “mafiána a bezpečnostní hrozbu pro stát”. Vadí mu také, že jeho kolegy viní z účasti na různých krádežích a prezidenta označuje za lháře. “Ve svém pořadu zneužívá veřejnoprávní vysílání pro šíření dezinformací, svých osobních útoků vůči mně a okolí prezidenta republiky, přičemž se dopouští zcela prokazatelných lží a manipulací,” píše Mynář.

Podle kancléře Mynáře je zvláštní, že na Václava Moravce si stěžuje už druhý prezident. Připomíná tak, že velké výhrady k němu měl už Zemanův předchůdce Václav Klaus, který stejně jako současný prezident odmítl chodit do Otázek Václava Moravce a obecně bojkotoval Českou televizi.

Foto: Česká televize

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
13 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments