Poslední pokus zastavit katastrofu. Vláda uzavřela restaurace i školy a omezila pohyb osob

Opatření proti koronavirové epidemii přitvrzují, jak v pondělí v nočních hodinách oznámila vláda. Opět se ukázalo, v jak velkém skluzu za epidemií se Česká republika nachází. Vždyť teprve od dnešního dne začalo platit pravidlo o střídavé výuce na druhém stupni základních škol. To už ale neplatí, všechny školy včetně základních totiž musí zavřít.

Zavřené restaurace a bary

To samé od středy 14. října platí pro restaurace a bary. Ty zůstanou zavřené nejméně do 3. listopadu, následně se rozhodne podle aktuální situace. Teprve v pátek přitom vláda restauracím nařídila zavřít nejpozději ve 20:00.

Uzavření restaurací se přitom nečekalo. Po zasedání tripartity to uvedl prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák. Vláda zřejmě na svém dlouhém zasedání změnila názor a rozhodla se pro co nejtvrdší postup.

Výdejní okénka restaurací mohou fungovat do 20:00, stejně tak hotelové restaurace, které jako jediné mohou zůstat otevřené.

Omezení shromáždění a zákaz alkoholu

Od středy se bude moci shromáždit maximálně šest osob najednou. Vláda také zakázala konzumaci alkoholu na veřejnosti.

“Máme jen jeden pokus, který musí být úspěšný, abychom jako národ i tentokrát epidemii zvládli,” uvedl na tiskové konferenci premiér Andrej Babiš. Ten také na novinářský dotaz dodal, že má svědomí čisté a bagatelizoval počet obětí, který dnes překročil tisícovku.

Všechna opatření mají zatím platit do konce nouzového stavu 3. listopadu.

Foto: vlada.cz

Odebírat
Upozornit na
guest
33 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments