Před lety slavná sovětská stíhačka pálila po UFO. Vidělo to na dva tisíce lidí

UFO neboli neidentifikovatelný létající předmět je fenomén, který lidstvo zajímá odjakživa, i když většina nahlášení pochází až z období po 2. světové válce. Některá nahlášení jsou zprostředkována pouze jednou osobou, někdy se však stane, že UFO spatří větší skupina lidí a v tomto případě jich bylo rovnou bezmála 2 000. Hlavní zemí, kde se shromažďují hlášení o tomto fenoménu jsou Spojené státy americké, ale v tomto případě musíme zamířit výrazně na jih, a to do jihoamerického Peru, konkrétně na leteckou základnu La Joya, kde bylo UFO spatřeno 11. dubna 1980. Zde pod generálem Luisem Spicerem sloužil třiadvacetiletý poručík a pilot, na tu dobu moderního sovětského letounu Suchoj Su-22, Oscar Santa Maria Huerta, jenž měl s neznámým objektem až nečekaně blízké setkání.

UFO pod ostrou střelbou

Bylo klidné páteční ráno, když kolem sedmé hodiny přišla na základnu informace, že se v okolí nachází záhadný letoun, který nereaguje na výzvy o identifikaci, což bylo v této situaci nutné, neboť se objekt nacházel v omezeném vzdušném prostoru. Pochopitelně zde nastala obava z americké špionáže, jelikož svět se tehdy nacházel uprostřed studené války a La Joya byla jedna z mála základen v Jižní Americe, která měla válečné vybavení sovětské výroby. Huerta proto dostal rozkaz, aby vzlétnul a přiblížil se k záhadnému letounu, který většině ze zhruba 2 000 lidí na základně připomínal létající balón. Po přiblížení se k letounu, který se nacházel zhruba 5 km daleko od základny, začal mladý pilot na objekt střílet. Přes 60 ran 30 mm projektilů podle něj zasáhlo podivný objekt, avšak bez výrazného efektu. Huertovi docházelo palivo, a proto se ze strachu, že mu nezbyde palivo na manévrování, rozhodl přistát. Po přistání se UFO na stejném místě vznášelo zhruba další 2 hodiny a poté odletělo vysokou rychlostí.

Mimozemská technologie nebo americká špionáž?

Když později Huerta popisoval vzhled létajícího objektu, tak zmínil, že objekt nápadně připomínal tvar žárovky, měl však světle krémovou barvu a podle něj kolem objektu zářilo světlo podobné svatozáři. Generál i pilot dodnes nemají pochyb o tom, že se jednalo o UFO. Podle amerického leteckého inženýra Billa Scotta mohlo jít o stroje podobné dronům, které byly během studené války americkou armádou hojně používané pro účely špionáže a byly využívány zejména ve státech propojených se Sovětským svazem.

Foto: Shutterstock, zdroj: Theepochtimes, News

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments