Prezident neměl správné informace. Hitmaker Michal David prozradil, co probíral na návštěvě u Miloše Zemana

Prezident Miloš Zeman před pár dny vypustil na adresu umělců několik velmi nelichotivých výroků, přičemž se proti němu následně postavila velká část umělecké fronty. Ozvali se například zpěváci Bára Basiková nebo Daniel Landa, který pohrozil, že umělci vyjdou do ulic. Prezidentův přítel Daniel Hůlka dokonce Zemanovi poslal otevřený dopis, ve kterém ho tvrdě zkritizoval za jeho výroky, ukončil s ním oficiálně přátelství a oznámil, že přijde na Hrad vrátit vyznamenání, které mu prezident kdysi za velké kritiky veřejnosti udělil.

Teď se na Hradě poněkud nečekaně objevil právě slavný zpěvák a skladatel Michal David, který má na kontě plejádu hitů a s nímž Zemana rovněž pojí dlouholeté přátelství. Ke kulatému stolu přitom s touto dvojicí zasedl ještě producent Oldřich Lichtenberg. Ten se nechal slyšet, že delegace měla za cíl informovat prezidenta o stavu, jaký v současné době panuje v soukromém sektoru. Lichtenberg přitom patřil k nejhlasitějším odpůrcům vládních opatření, která mu uzavřela byznys. Miloš Zeman je naopak příznivcem co nejtvrdšího přístupu, pokud možno vojenského ražení. Také proto prý jmenoval ministrem zdravotnictví plukovníka Romana Prymulu.

Prezident nebyl správně informován

Přesné detaily z jednání zástupců hudební branže s Milošem Zemanem známy nejsou, ale nedá se očekávat, že by některá ze stran významněji přehodnotila své názory.

Michal David však přiznal, že setkání se uskutečnilo v tuto dobu také shodou okolností. “Vlastně šlo o setkání, které se kvůli koronaviru už dvakrát odložilo. Pan prezident mi chtěl popřát k šedesátinám,” uvedl hitmaker pro idnes.cz.

Když už jsme se tedy sešli, trochu jsme si postěžovali, jak se stát chová k soukromému sektoru kultury, což chápeme jako nespravedlnost. Zjistili jsme díky tomu, že pan prezident nemá vždy úplně správné informace,” upřesnil Michal David. Možná tak Miloš Zeman přeci jen bude do budoucna k umělcům vlídnější.

Foto: Twitter J. Ovčáčka

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
47 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments