Prezident Zeman na dolních deset milionů nezapomněl. Očkování by jim ordinoval povinně, jako za komunistů

Sám prezident Zeman si při veřejných vystoupeních obvykle nebere servítky. Tu se opře do umělců, kteří přišli o živobytí, tam nazve debily ty, kdo z nějakého důvodu odmítají očkování.

Právě očkování se teď stalo jeho oblíbeným tématem. Kromě toho, že se chopil role importéra neschválených ruských a čínských vakcín, také poskytuje knížecí rady o tom, jak by vše mělo probíhat. Tentokrát to provedl ústy hradního kancléře Vratislava Mynáře, tedy úředníka, který nemá co prezentovat své názory, tedy lze vycházet z toho, že prezentuje ty prezidentovy. Otázkou zůstává, zda vycházejí z odborných rad nového poradce Romana Prymuly nebo jen ze Zemanovy hlavy.

Od kancléře Mynáře jsme se tak dozvěděli, že prezident Miloš Zeman vůbec není odtržen od dění v zemi, jak ho někteří podezírají, protože aktuální aktivitě Hradu předcházelo velmi dlouhé mlčení, což mnozí prezidentovi vyčítali. Jiní ale říkali, že je to vlastně dobře, protože kdoví, co bychom se od hradního pána zase dozvěděli. Měli pravdu. Každopádně, Zeman na dolních deset milionů lidí nikdy nezapomněl, prohlásil kancléř pro CNN Prima News.

A rovnou prozradil, co pro ně Miloš Zeman vymyslel. Prý si nevážíme demokracie a zaměňujeme ji za to, že si můžeme všechno dovolit. To by tedy nešlo, dolních deset milionů si vyskakovat nebude. Neoprávněně čerpat dotace z EU smí jen Mynář, když už někdo.

Hradní kancléř pak zavzpomínal, jak to bylo krásné za časů komunismu. Tehdy se totiž vůbec nediskutovalo. Očkovalo se hlava nehlava, protože to bylo povinné. A tak se zachránila spousta životů. O tom s kancléřem, potažmo prezidentem, skutečně diskutovat nelze, mají pravdu. Diskutujme ale o tom, zda se tam chceme vracet. Tu a tam se použila nějaká vakcína ze Sovětského svazu, která se tolik nepovedla a způsobila vážné zdravotní následky. Jistě, nemluvilo se o tom, nemohlo se.

Někdy se až vkrádá myšlenka, zda by nebylo lepší, kdyby pan prezident na svých dolních deset milionů raději nemyslel.

Foto: Shutterstock

Články
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments