Při tankování můžete ušetřit nemalé peníze. Stačí si osvojit speciální postup

Koho by nelákalo u tankování ušetřit nějaké peníze. Zvláště v době, kdy ceny pohonných hmot jsou skoro směšně vysoké. Možností jak ušetřit na tankování je více.

Šance, že pohonné hmoty zlevní jsou stejně velké, jako okamžitá kapitulace ruských vojsk na Ukrajině. Na předválečné ceny se pravděpodobně v blízké době nedostaneme. Jezdit se ale musí pořád. Jen za jiné peníze. Osvojte si ale pár těchto návyků a z tankování se stane o něco menší noční můra.

Po nižších cenách pátrejte

Někdy se vyplatí si za levnější naftou (benzínem) kousek popojet. V dnešní době není problém pomocí internetu prozkoumat momentální ceny čerpacích stanic v okolí. Sami pak odhadnete, zda se vám těch pár minut jízdy navíc vyplatí, nebo ne. Jednorázově to možná zase takové terno nebude, ale při pravidelném tankování můžete ušetřit značnou sumičku.

I autor toho článku byl překvapen, že pumpa, kterou má 5 minut jízdy, má o 2 koruny levnější naftu, než ta, kterou má hned za domem. Stačilo jen několik minut na internetu.

Foto: Freepik

Cenu za tankování sníží věrnostní programy

Další alternativou je využití věrnostních programů nabízených čerpacími stanicemi. To sebou samozřejmě nese i jisté nepohodlí. Při registraci se pracuje s vašimi osobními údaji, jste více exponovaný případné reklamě a většinou je nutné u sebe tahat kartičku a instalovat aplikaci do telefonu.

Pokud ale jste ochoten tohle všechno vytrpět, můžete se spolehnout, že nějakou tu kačku na pohonných hmotách ušetříte. A nejen to. K podobným programům patří i různé benefity, které sice nesouvisí s tankováním, ale zpříjemní vám život jinak.

Například čerpací stanice Shell nabízí svým klientům slevu až 1 korunu na litr pohonných hmot. Navíc jí lze kombinovat s různými slevami na jídlo a pití a použití mycí linky. Sleva na celou nádrž 60 korun se sice nemusí zdát jako úplný odvaz, nicméně při několika tankování do měsíce jde o slušnou cifru.

Sít čerpacích stanic OMV jde ještě o kousek dál. I zde najdeme věrnostní karty, které jsou svými bonusy identické s konkurencí, nicméně mají jeden prim. OMV nabízí svým věrným celoevropskou asistenční službu, která funguje nonstop a kromě odtahu nabízí i servis vozidla.

Foto: Freepik, zdroj: wikiHow, parents

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
11 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments