“Princ z ODS” pomočil Šlachtovi billboard. Šéf Přísahy rázně odpověděl

Robert Šlachta řeší další nepříjemnou kauzu. Na jeden z jeho billboardů lemujících české a moravské silnice se vymočil ostravský zastupitel Radim Ivan, známý také jako “princ z ODS”. Aby toho nebylo málo, u celé záležitosti se vyfotil v tričku ODS a fotku umístil na sociální sítě.

Zde pochopitelně neušla pozornosti šéfa hnutí Přísaha. “Tohle pošlete každému, kdo si myslí, že existuje nějaká ‚nová‘ ODS, která je lepší, než byla ta stará ODS,” napsal na svůj facebookový profil Robert Šlachta. Lidé jeho výzvy uposlechli a jeho příspěvek masivně sdílí a komentují. “ODS nikdy nebude jiná, už jenom proto, že do ní vstupují lidé stejného ražení. Nevěřím jim ani pozdravení,” píše jedna z uživatelek.

Další se však pozastavují nad tím, že je Robert Šlachta snad až příliš háklivý a nepochopí legraci. “A to, že se někdo vyčůrá s vaším tričkem u reklamy jiné strany, z dálky vyfocený, znamená, že o tom víte a není to proti vám? Vážně jste tak hloupý, naivní? Neříkám, že tam jsou dokonalí lidé, ale tohle by na ně bylo dost nedůstojný, zcela zbytečný. Už zase váš výstřel do tmy,” píše další z diskutujících.

Faktem je, že Robert Šlachta se nejvíce vymezuje právě vůči ODS. Navazuje tak na svůj legendární zásah na Úřadu vlády, který vyústil v pád vlády Petra Nečase. Tehdy se ODS definitivně propadla a nějakou dobu se zdálo, že jako parlamentní strana nemusí přežít. Následně započala “očistný proces” pod vedením Petra Fialy, který se do značné míry povedl. Na druhou stranu už ODS nikdy nedosáhla takových výsledků jako před touto kauzou.

Čtěte také: “Namířil pistoli na vrátného.” Robert Šlachta se přiznal k obcházení zákona, oznámil Kalousek

Zatímco vůči ODS se Šlachta vymezuje, kde může, což ostatně platí vzájemně, na vládní hnutí ANO zatím příliš nezacílil, a to přesto, že by se to v hlavní části předvolební kampaně nabízelo. Přísaha přitom ustrnula někde kolem pětiprocentní hranice a nemá jistou účast v Poslanecké sněmovně. V posledních týdnech by tak měl Šlachta zabrat i v tomto směru, aby nebyl podezírán z toho, že je pouhým “Babišovým béčkem”.

Foto: Hnutí Přísaha

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
37 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments