Přísaha Roberta Šlachty se propadá. Lidé se obávají, že je pouhým Babišovým béčkem

Zdálo se, že Přísaha Roberta Šlachty bude největším překvapením říjnových voleb do Poslanecké sněmovny. Bývalý elitní detektiv měl skvěle našlápnuto a preference jeho strany neustále stoupaly. Jenže to se mu zároveň stalo kamenem úrazu. Jakmile začal v průzkumech spolehlivě překračovat pětiprocentní hranici a navíc dále rostl, konkurence se do něj ve velkém pustila, což teď vyústilo v poměrně dramatický propad preferencí Přísahy. Už několikátý průzkum ukázal, že by se teď Šlachta do sněmovny nedostal, jak vyplývá i z nejnovějšího modelu agentury CVVM.

Šlachta zaujal výraznou kontaktní kampaní, kdy objíždí každý kout České republiky a na místě diskutuje s lidmi, případně pořádá i skupinové výlety. Tato strategie se znovu osvědčila, stejně jako sázka na protikorupční témata.

Naopak v neprospěch Roberta Šlachty hraje jeho minulost. Mnozí mu nedokáží odpustit jeho zásah na Úřadu vlády, který vedl k pádu vlády Petra Nečase. V dalších letech přitom soudy vynesly spíše mírnější rozsudky a nepotvrdily tak rozsáhlé spiknutí v nejvyšších politických a ekonomických patrech země, jak policisté pod vedením Šlachty tehdy naznačovali.

Šlachtovi potom nepomohlo ani spojování jeho osoby s Andrejem Babišem. Ten se ho zastával coby šéfa ÚOOZ a bránil reorganizaci této policejní složky, která však nakonec stejně proběhla. Babiš si potom Šlachtu stáhl na Celní správu, která podléhala ministerstvu financí, které tehdy současný premiér řídil.

Následně se kroky obou mužů načas rozešly, ale neustále se opakují spekulace, že jejich spolupráce dále trvá. Nejvážnějším obviněním Šlachtovy Přísahy proto je to, že je ve skutečnosti pouze druhou Babišovou stranou. Tento projekt měli vymyslet jeho stratégové, aby měl s kým po volbách sestavovat vládu.

Této spekulaci potom nahrávala i skutečnost, že se Šlachta proti Babišovi nijak výrazně nevymezoval, což platí i opačně. Naopak premiér stranu bývalého detektiva veřejně pochválil. Mnoho lidí přitom na mítincích Přísahy tuto otázku řeší, protože Babišovy vlády mají dost a chtějí dát hlas někomu, kdo ji nepodpoří. To však Šlachta dosud veřejně nikdy neřekl.

Propad preferencí Přísahy je tak zřejmě důsledkem mediální masáže v neprospěch Roberta Šlachty, která už zapouští v myslích potenciálních voličů červíčky pochybností.

Foto: Hnutí Přísaha

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments