17. 5. 2024

17 příspěvků u článku “Příspěvek na elektřinu a plyn nestačí. Lidé se nedoplatí

 1. Tak vážení, asi konec hnípáni na gauči u bedny s žumpoidním programem. Už by bylo na místě se vzbudit. To nikomu nezáleží na dětech? Další generaci? Co jim tu necháte? Lidi se prý vzpamatují, až budou rýt kušňou zem. Tak uvidíme. Už vám to dochází kde jste? Ne? Podzim a zima to vysvětlí důrazněji. A kdo za to může? Kdo to vyvolal a podporuje? Hlavně netvrďte, že…(už jste si nechali hlavu úplně propláchnout jinak)
  Nazdar.
  A že do toho nezahrnuji sebe? Já to vím, už minimálně rok. Nebo vím… věřím jiným zdrojům a ukazuje se, že neprohlupuji. Protože neposlouchám tv zprávy a nečtu novinky na seznamu. Jsem na to připraven. De facto můžeme tady, kde žijeme MY vypovědět dodavateli elektřiny smlouvu, kdyby to bylo podobně zlé, jako v Česku. Prostě nebudeme to platit. Budu svítit, vařit, mít teplo i teplou vodu. Bez dodavatele toho všeho. Nezbývalo, než přejít s dostatečným předstihem na alternativy,když jen my dva s ženou sami nic proti této zlovůli nesvedeme a ostatní hrají a tančí na palubě Titaniku jakoby se nepotápěl. Tak co? Už bylo Chorvatsko? Nebo teprve čeká? Máváte rukou, jakoby jste zaháněli mouchy a říkáte si,, pche, to nebude tak zlé. Nějak bylo a nějak bude”. Nebo dokonce svými stupidními příspěvky tuto situaci chválíte a tleskáte? Či rozumbradujete, jak chápete, že to tak holt musí být. Musí se vydržet. Co vydržet? Proč vydržet? Kvůli koho? Čeho?
  A vubec. Dělejte jak chcete. Tady platí výrok kohosi, že lidstvo je skvělé, jen člověk je dobytek.

 2. Jeden z ekonomů ODS řekl, že z burzy v Lipsku náš ČEZ nemůže opustit, protože by Německu hrozil energetický kolaps. Za druhé, menšinovými akcionáři ČEZu jsou dva obří americké investiční fondy Vanguard a State street a americká bankovní korporace JP Morgan. Naše vláda je lokajská a to nejvíc lokajská ze všech, které tu od 89 roku byly, takže nepůjde proti zájmům Německa a už vůbec ne proti zájmům amerických akcionářů ČEZu. To radši obětují český lid a ekonomiku ČR. Německo by nás za odchod z jejich lipské burzy mohlo potrestat zastavením dodávek plynu, protože my nemáme vlastní smlouvy s Ruskem (jako mají Maďaři) a Američané by zase mohli třasořiťkovi Fialovi shodit vládu, jako svého času tu Nečasovu, který si jen neprozřetelně dovolil veřejně prohlásit, že naše atomovky dostaví neljevnější ruský Rosatom. Nečas má k vůli tomu problémy dodnes. Ono když šlápnete na kuří oko Američanům nebo jim nedej bože šáhnete na peníze, se zlou se potážete. Americká korporátní chobotnice Aspen institut, organizace Open Society a NED tu mají dlouhé prsty a spousty loajálních slouhů.

 3. Tato situace je poměrně zajímavá, protože je zcela evidentní, že směřujeme k totálnímu rozvratu ekonomiky a k masivním sociálním nepokojům, ale všem je to úplně jedno a chovají se, jakoby se nic nedělo. Během následujícího roku patrně zkolabuje průmysl a veškeré energeticky náročné provozy, potraviny zdraží na úroveň, kdy si je většina obyvatel nebude moci dovolit, v souvislosti s kolapsem průmyslu bude prudce narůstat nezaměstnanost a ve finále dojde k hyperinflaci a totálnímu rozvratu celého systému. Buď je to tedy předem plánované a je to záminka k nějakému globálnímu ekonomickému resetu, nebo politici žijí v nějaké své bublině mimo realitu a vůbec si neuvědomují, že existují lidé s příjmem 15000,- měsíčně, nebo dojde k nějakému zastropování cen energií v celé EU, ale zatím se to drží z nějakého důvodu pod pokličkou. Nevím, ale momentální iracionální chování naší politické reprezentace je každopádně divné a obávám se, že napravit škody po této vládě bude otázkou mnoha desetiletí… Zvláštní na tom je to, že na příspěvek na bydlení bude mít patrně nárok cca 75-85% domácností, což už jaksi postrádá logiku. Administrativa ohledně takového množství žádostí bude mnohem dražší, než kdyby se plošně zastropovaly ceny energií všem. Ale kdo chce kam, pomozme mu tam. Všechny současné vládní strany totiž patrně skončí v propadlišti dějin, neboť tyto exoty po tom brutálním zchudnutí celé populace ČR už snad nikdo nikdy volit nebude. Pak nastoupí opět ANO, které získá ve volbách přes 50% a Babiš se stane premiérem, jímž patrně zůstane až do své smrti. Zda to je pro ČR dobrá nebo špatná zpráva, to ukáže až čas.

  Jinak co se ještě týče cen elektřiny a plynu, tak momentálně jsou ceny zhruba čtyřnásobné, do konce roku patrně ještě výrazně zdraží. U mě to v rodinném domku vychází na nějakých 30.000,- měsíčně za plyn a elektřinu. Nevím, kdo si to bude moci dovolit platit, já tedy určitě ne. V nejhorším mě odpojí, co se dá dělat. U plynu je mi to tak nějak jedno, od letošního zdražení topím zdarma dřevem, které si nakradu v lese, a vodu nebo jídlo si taky v nejhorším ohřeju na kamnech. Dřív za komančů jsme jezdili na chatu kde nebyla teplá voda a taky jsme tam to léto přežili. Vodu na mytí jsme si ohřáli na kamnech a umyli se ve škopku. Tak holt to budu takhle dělat i v roce 2023. S elektřinou a vodou to bude horší, to budu muset nějak zaplatit. Počítám, že do konce roku bude stát MWh vč. poplatků za distribuci okolo 20.000,-, tak těch 2,5 MWh mé roční spotřeby holt zaplatím, to bude nějakých 50.000,-, tak to ještě zvládnu. Jak to bude dál, to se uvidí příští rok…

  1. Dobrý den. Nesouhlasím pouze s jednou vizí věci budoucích. Ano a Babiš znovu u moci. Nemyslím si to. Česko, jako i jiné země budou přetaveny natolik, že bude volání po zcela jiném systému řízení věcí. Těžko odhadovat co přesně, jen prostě, už ne po staru. Na té cestě k tomuto bude však mnoho trápení. Lidé si sáhnou do svých nejhlubších rezerv toho co mohou snést. Nemyslel jsem si, že se něčeho takového dožiju. Rozumím teprve dnes varování vládnoucí strany kdysi před imperialismem. Bral jsem to, jako sprostou, propagandistickou a pustou frázi někoho, kdo má sám máslo na hlavě. Bohužel doba ukázala, jak nadčasové varování to bylo. Vidíme to nad záborem celé evropy američany a důsledky tohoto.

  2. Jinak. Nežijí v bublině. Politici. Možná tak v bublině sebestřednosti a jakéhosi božského syndromu totální nadřazenosti. Vědí moc dobře, jak na tom národ je a bude. Více záminka a řízení k tomu resetu. Ale nic dobrého pro člověka. Proto se těžko smiřuji s tím, jak většina tiše a bez špitnutí ohýbá záda a pouští s jateční poslušností průvan do svých vydřených úspor a peněženek. Žádný hlas, který by řekl, že stačilo, už od toho cca Března 2020. A když, tak není vyslyšen, nebo je dehonestován a zesměšňován. Mám pocit života na Marsu s podivnou mě nepřátelskou civilizací s kterou si nelze porozumět a jsem v tom sám, jak se odtamtať alespoň dostat pryč. Ale tady vidím, že jsou ještě lidé s kterými bych si porozuměl WLM a Lubajs. A kde jsou další?

 4. Vláda nedělá pro lidi nic. Jednou už tu ODS vládli a co udělali všechno se platilo. Je tu znovu a co dělá pro český lid? Zase nic. Myslí jen na sebe já si přidat na vyplatach což udělaly když nastoupily k vládnutí. Já bych je odvolal všechny z vlády.

 5. No nedělejme si iluze o pomoci státu. Fiala je pozér, který mluví jak na přednáškách, žádnou osobní zodpovědnost si nepřipouští a jen čeká na pochvaly z EU a jiných. Nakonec to bylo vidět na jeho zahajující řeči v ev. parlamentu, zase jen kecy a fráze, které poslouchal hlouček 35 poslanců a ještě ho setřel belgický zástupce za jalové řečičky. A ostatní ministři? Škoda mluvit.

 6. To zase ten blázen Sýkela něco vymyslel, zaplatíte 30 tis navíc a dostanete 6 tis zpět to se teda budete opravdu mít neskutečně dobře co ?

 7. Ceny energií je obyčejný podvod na občany. Dále nechápu jak mohli
  důchodci protopit 50 000 Kč za plyn.(to museli topit na 30 stupňů.!!
  Normální občan odebere to co může zaplatit.!!!

 8. …tedy sorry, ale dúchodce, který doposud v klidu utrácel za plyn 4 000,- Kč měsíčně, jak se uvádí v článku, v klidu unese i to zvýšení na 15 000,- za měsíc – možná bude muset snížit teplotu ve svém vytápěném venkovním bazénu přes zimu na nějakých těch 20 stupňů namísto oblíbených 25 a namísto lanýžů si k snídani dávat jen červený kaviár, ale co by pro dobro své vlasti (a své opulentní vily se zologickou zahradou) neudělal, že…

  ps: jakožto důchodce jsem odběr plynu zcela zrušil (odhlásil a dal odmontovat plynoměr) již předloni v únoru skrze fakt, že jsem za jeho přívod platil cca 2x víc než za samotný spotřebovaný plyn…

 9. Chce to vyhazet lidi ze státních firem a dosadit tam ,odborníky a ne politické kreatury, kteří tam sedí za peníze daň. Poplatníků. Tato vláda ničí lidi z Česka a proto by mělo být s nimi zachazeno jako se zločinci.

 10. Vládě tato strategie vyhovuje,potřebuje odírat o peníze vlastní obyvatelstvo,aby mohla rozhazovat peníze každému cizinci co strčí do naší republiky nos.. musíme být celému světu k smíchu co jsme to za hlupáky ,když si pod sebou sami podřezáváme větev..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *