Proč Hamáček vyhodil šéfa Olympu? Na odchodu ještě hraje o lukrativní pozemky

K těžko pochopitelnému kroku se uchýlil ministr vnitra Jan Hamáček poté, co jeho sociální demokracie zcela propadla ve volbách a bylo jasné, že jeho politická kariéra je u konce. Jakoby chtěl Hamáček dát za pravdu svým kritikům, kteří ho dlouhodobě označuje za bezcharakterního člověka, který sleduje pouze vlastní zájmy, odvolal z funkce Jiřího Berana, šéfa sportovního Centra Olymp, které pod jeho ministerstvo spadá.

Čtěte také: Nechutný Hamáček se ještě mstí na odchodu do propadliště dějin

Je přitom otázkou, zda by měl Jan Hamáček na ministerstvu vnitra dále úřadovat, když jeho strana nedostala žádný mandát od voličů. V žádném případě by ale neměl činit zásadnější kroky, což však nedodržuje. A co hůře, Jiřího Berana odvolal beze slova vysvětlení. Proti tomuto rozhodnutí se přitom postavili sportovní svazy i samotní sportovci, kteří žádají revokaci tohoto kroku.

Jak informuje deník Blesk, skutečný důvod odvolání Jiřího Berana z funkce může být velmi temný. Stojí za ním totiž prý boj o lukrativní pozemky v Praze, a to v místech, kde stojí plochodrážní stadion Markéta. Podle informací deníku se v této věci angažuje kontroverzní Hamáčkův náměstek Michal Hašek, kterého si šéf ČSSD na ministerstvo přivedl půl roku před volbami, a také zastupitel Ústeckého kraje Milan Šťovíček. Ministerstvo vnitra už také potvrdilo, že novým šéfem Olympu se stal plochodrážní rozhodčí Milan Šťovíček.

Podle dostupných informací jsou v okolí stadionu Markéta velmi lukrativní pozemky, které by bylo možné zpeněžit a využít pro rezidenční výstavbu. Významné slovo by v takovém případě měl právě ředitel Centra Olymp.

Foto: Úřad vlády ČR

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
9 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments