Nechutný Hamáček se ještě mstí na odchodu do propadliště dějin

Naprosto odpudivý krok spáchal ministr vnitra Jan Hamáček po volbách, ve kterých sociální demokracie pod jeho dlouhodobě neúspěšným vedením definitivně propadla a nedostala se do Poslanecké sněmovny.

Hamáček náhle a bez jakéhokoliv vysvětlení odvolal Jiřího Berana, šéfa sportovního centra Olymp, které pod jeho ministerstvo spadá. Toto centrum zaštiťuje řadu úspěšných sportovců zabývajících se zimními hrami. Pod jeho křídla spadá třeba i rychlobruslařka Martina Sáblíková nebo biatlonový reprezentanti Michal Krčmář a Markéta Davidová.

Právě sportovci přitom odvolání úspěšného Jiřího Berana, který svou funkci vykonává od roku 2014, hlasitě kritizují. K odvolání navíc dochází jen krátce před zimními olympijskými hrami v Pekingu. Lyžařský svaz už proto vyzval, aby se Beran vrátil do funkce.

Je ale především naprosto nepochopitelné, jak se Jan Hamáček chová. Jeho strana se nedostala do nové Poslanecké sněmovny a podle některých expertů by jako taková měla urychleně opustit i vládní křesla v dosavadní vládě. Její ministři totiž už nemají absolutně žádné zastoupení a nereprezentují tak veřejnost.

Dalo by se ještě pochopit, kdyby ministři nějakou kratší dobu ve svých funkcích zůstali, aby je nemuseli zastupovat další. Pochopitelně jen v případě, že by byl výhled na sestavení nové vlády v dohledné době. A předně pod podmínkou, že budou své resorty pouze spravovat v rámci každodenního chodu a nečinit žádná zásadní rozhodnutí, jako je například to, co teď předvedl Hamáček.

Těžko si představit, že za Hamáčkovým rozhodnutím odvolat Jiřího Berana mohlo stát cokoliv jiného než osobní msta, ať už za cokoliv. Že Hamáček takto postupuje, ostatně ukázal i poté, co vyhrál boj o předsednictví ČSSD nad Tomášem Petříčkem. Toho okamžitě odvolal z funkce ministra zahraničí, zjevně proto, že si ho dovolil vyzvat.

Končící předseda ČSSD tak naplno ukázal svůj pokřivený charakter, který byl zpochybňován už v rámci kauzy Vrbětice, kde to byl právě tento ministr vnitra, který chtěl zobchodovat ututlání skandálu výměnou za dodávky vakcín Sputnik.

Čtěte také: Hamáček udělal v přímém přenosu obrovskou ostudu. Zneužil mrtvého politika, aby uhájil své koryto

Byl to také Jan Hamáček, který neustále požadoval prodlužování nouzového stavu, ve kterém by mohl omezovat práva občanů a v rámci kterého také nakupoval od podivných firem za předražené ceny bez jakýchkoliv výběrových řízení.

Je skvělé, že Jan Hamáček z politiky zmizí. Mělo by se tak stát ale co nejdříve.

Aktuální zpráva: ČEZ, E.ON či Pražská plynárenská kolabují pod náporem klientů od zkrachovalé Bohemia Energy

Foto: ČSSD

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
133 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments