28. 5. 2024

21 příspěvků u článku “Prodavačka promluvila, jak české obchodní řetězce okrádají zákazníky. Tohle je čtení jen pro silné povahy

 1. Ale vždyť je to normální že je dvojí kvalita ne jen s náplněmi ale u celkově výrobky,kde má být máslo se dá tuk kde má být třeba 200g kakaa dá se třetina,chleba ten má poloviční výrobu a tak je to se vším už se začíná u batolat kde jsou ty doby kdy se prodával kvalitní Sunar.

  1. Mě se stává to samé, ale že mám pečivo i chléb těžší, však si to můžete na pokladně při markování ověřit, což jsem často dělal u chleba a vždy větší váha výrobku, nikdy menší.

 2. Cesko má velmi drahé a nekvalitní POTRAVINY!!Proč s tím někdo nic nedělá!!Petikolka jak budete ještě občany okradat a slibovat!!Důchodci dostavaji jen almuzny s tím NIKDO nemůže vyjit!!Horší než za bolseviku!!

  1. Žiju v jiným státě? Nejlevnější potraviny máme v hypermarketech, ale všichni si stěžují, že je tam draho? Proč tedy zemědělci neprodávají lidem levněji? Mají stejné ceny,ale bez účtenky, tedy prodávají jako s DPH,ale tuto daň neodvádí a částku si ponechají .

   1. Je videt,ze nemate vubec prehled o potravinach.Mame nejdrazsi a nejnekvalitnejsi potraviny z cele Evropy!!!!!

 3. Takže podvod, tak by měli ty obchodníci nebo případně výrobci zaplatit nějakou mnohamediardovou pokutu !!!
  Může se stát že budu mít špatný den a u takové pokladny budu, No a pokud bude někdo tvrdit hlavně teda pokladna že to zboží má pod váhu tak asi zavolám Českou obchodní inspekci a obchod můžou ihned natrvalo zavřít, aby ostatní viděli že to jde.
  No pokud si kupuju nějaký výrobek kde je napsáno 43 g a ono to bude 40 g, tak asi odejdu bez placení a ať oni klidně zavolej tu policii protože pak to zveřejním do televize k soudu veřejně a normálně nechám tu firmu a toho obchodníka zrušit a zavřít !!!!!!

 4. Je dobré že se otom mluví. Ale nic se neděje. Vemte si když máte zahraniční konto. A v ČR zaplatíte kartou. Vydite kurz tady je vše v pořádku. Zaplatíte odečte se vam co má. To je pořád v pořádku. A druhy den Česká banka vam odečte 5 až 8 euro. Ikdyz máte garantovano že platba kartou je 0,10 centu. Nejvic my odecetly když jsem platil kartou a oni měli terminal ČSOB tam my odecetly 12€ po dvou dnech. Vedel jsem že na kontě mám mít 154€ tak jsem hledal za co jsem to utratil a oni to ukazaly jako samostatny odecet a do druheho dne to bylo ukazano platba bance v ČR

  1. Co je to za blbost? S kartou ČS platím v Polsku (cena v PLN) v kurzu ČS. S kartou US$ účtu platím v USA pouze cenu v US$ bez jakýchkoliv poplatků, pouze dotaz na zůstatek na účtu je za 1US$. Pokud bych ale např. platil zde kartou ke korunovému účtu, odečet by byl v kurzu tam, +směnárenský poplatek. Totéž platí v zemích s EURO

 5. Já mám zase tu zkušenost, že když koupím od nějakého výrobce např makový závin nebo koblížek, tak je tam tolik náplně, že se mě to až protiví. A u máku je tam tolik jiných věcí, ale máku pomálu.

 6. Pokud někdo někdy pekl v pekárně v těchto obchodech tak ví že je receptura. Výrobek se udělá podle ní. Nikdy nebudete mít stejné váhový vyrobek protože to ovlivňuje pec a napařování pro pečení. Tohle samé je i u masa v restauraci. Máte někdo dojem že v cizině je to jinak? Jen tam pro prodej na samoobslužné pokladně dali větší vahovy rozdíl. Prostě tam povolili rohlík tukový že může mít 40 -43 g . A pak jim pokladny nepipaji a lidí se neptají. To není o kradení protože by v každé pekárně musel být výrobek úplně stejný a to je nesmysl.

 7. Však já si to také vybírám. Dám si do sáčku dražší, chutnější, druh, třeba hrušky, zvážím a nechám si v Kauflandu kód vyjet ten levnějších hrušek. Zatím si toho nikdo u pokladny ani nevšimnul a vše mi prochází. O co mně okradou oni o to je zase okradu já 😁.

 8. ČESKO JE JEDEN VELKÝ POLITICKÝ BORDEL. A lidé se tady ničemu nebrání. Buď jsme tak slušní, nebo tak blbí.
  Vláda na to absolutně kašle.
  Vůbec nám nepomáhá, není tady pro nás, ale pro své koryta a ego. Snad by pomohla vláda odborníků a ne politiků. Jaké by to bylo bez politických stran a tím i bez koryt, zlodějů a hlavně kecalů!
  Myslím, že by se neskutečně ušetřilo a nám by se ušetřilo zdraví a psychika. Zkusme to.

 9. Dříve bylo na obalech malým písmem kouzelné +/- , nyní je třeba si přečíst zákon. Uvedené hodnoty na obalech jsou pouze orientační a nemusí souhlasit. Když jsem několikrát kontaktoval přímo výrobce mléčných produktů, kde jsem opakovaně odhalil podváhu u sýrů, bylo mi napsáno že je vše podle platných právních předpisů.
  Výrobce tak může legálně okrádat koncové spotřebitele s posvěcením legislativy. Nikde totiž není ustanoveno, že musí být na obalech uvedeno ono kouzelné+/- v %. A je pravdou, že úbytek váhy může být až 10% a je to legální. Morálně je to však okrádání zákazníka a výrobci jsou si tím jistí. V 21 století, kde převažuje technika, není přeci možné aby opakovaně linka plivala místo 20dkg sýru jen podvážené zmetky kolem 190 gramů. No na tuně sýra je to značná úspora, nemyslíte? A teď když se to děje každý den, v násobcích těch tun. To jsou výdělky!

 10. Proč je uveden Agrofert, to nechápu pisálku Kulhánku. Vždyť okrádají všichni. Stačí se podívat na pečivo, chleby, poloprázdné misky s pomazánku a vyjmenovat bych mohl další. Když jim to kontrolní orgány dovolí, tak v tom nikdo nic neudělá….-)

 11. Obchodní řetězce z nás dělají blbce a naše vláda na to jen čumí a nic proti tomu neudělá protože nic neumí.Je potřeba tu bandu darmožroutů rychle odstavit od koryt.

 12. Takový bordel je snad jenom u nás. Vládne nám tu fialový hnus a Ústavní soud jim ty smečka vždy posvětí.

 13. U nás je normální všechno co jinde normální není i to proč vyhrála pětikolka která tomu nasadí korunu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *