Prymula obvinil Šmuclera a další lékaře z toho, že se koronavirus vymkl kontrole

Lidé podle Romana Prymuly bohužel uvěřili falešným odborníkům a neřídili se dostatečným způsobem vládními opatřeními. Také proto jsme se prý v souvislosti s koronavirem dostali do tak závažné situace, kterou je zapotřebí řešit významnějšími restriktivními opatřením. Jejich další várka začíná platit od pátku a ministr zdravotnictví nevyloučil, že pokud nepřinesou kýžené ovoce, režim se bude ještě zpřísňovat.

Největší díl viny nesou falešní odborníci

Roman Prymula v České televizi připustil, že se situace vymkla kontrole. To ostatně vidí každý, když se podívá na čísla denních přírůstků nakažených. Včera poprvé přibylo více než pět tisíc pozitivních a dnes to bude pravděpodobně více než šest tisíc. Konečné číslo se dozvíme jako obvykle zítra ráno.

Podle Prymuly jsou svým způsobem na vině všichni, tedy občané i vláda. Největší díl odpovědnosti však podle něj nesou samozvaní odborníci, kteří koronavirus bagatelizovali a lidé jim bohužel uvěřili. Naráží tak například na lékaře Romana Šmuclera, Jana Pirka nebo Jana Žaloudíka. Jejich názory, jimiž epidemii zlehčovaly, byly ve společnosti široce sdílené.

Jsme to my všichni, každý má nějaký díl. Největší dopad měly ty autority, které tady přesvědčovaly, že to onemocnění vůbec není nebezpečné, že se nás netýká, že s ním máme žít a nevšímat si ho. To nevšímání vedlo k tomu, že ta situace je tu taková,” uvedl Roman Prymula.

Prymulovi lidé neuvěřili

Lékaři Roman Šmucler a Jan Pirk se dokonce v minulém týdnu stali protagonisty otevřeného dopisu adresovaného vládě. Ten se proměnil v petici a podepsalo ho několik desítek tisíc lidí. Signatáři žádali, aby vláda skončila s restriktivními opatřeními, zbavila občany povinnosti nosit roušky a soustředila se na obnovu hospodářství.

Ministr zdravotnictví jasně zdůraznil, že tito lidé nejsou v této oblasti odborníky a lidé by se jejich názory neměli řídit. Vinu však Prymula vidí i u sebe, a to především v tom, že občané ve větší míře neuvěřili jeho pohledu na věc. Tedy, že jim nedokázal dostatečně vysvětlit závažnost situace.

Foto: vlada.cz

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
22 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments