Prymula pařil, já jsem si dal v kapitule jenom pivo, vysvětloval Kalousek, co dělal 40 minut v uzavřené restauraci

Koronavirová epidemie přinesla Čechům různá zjištění. Mezi ta méně závažná, ale přesto zajímavá patří například překvapivá neochota zdejších politiků podřídit se nařízením, která vydávají, případně k jejichž dodržování národ vyzývají.

Prymula si dával do nosu

Bývalého ministra zdravotnictví Romana Prymulu stál výlet do zavřené restaurace v doprovodu Jaroslava Faltýnka dokonce křeslo a v poslední době šlo o jednu z mála připomínek politické kultury, která nás ještě řadí na západ. Ostatně do Prymuly si tehdy pořádně šťouchl také poslanec Miroslav Kalousek. “Byli si dát do nosu a puberťácké výmluvy nedůvěru jenom zvyšují. Papaláši, kteří si myslí, že pro ně pravidla neplatí,” psal na svůj Twitter.

Když se Prymula ještě snažil zachránit a na svou obranu použil prazvláštní konstrukci, nenechal to Kalousek jen tak bez povšimnutí. “Navzdory těmhle hloupým a pokryteckým žvástům vás všechny moc prosím: Dodržujme disciplinovaně všechna opatření a doporučení. Chovejme se k sobě ohleduplně. Neděláme to ani pro vládu, ani pro zločince v jejím čele. Děláme to pro sebe a pro své blízké.

Jenže co čert nechtěl, nyní byl Miroslav Kalousek přistižen reportéry Radiožurnálu při stejném prohřešku. Poslanec si zašel na oběd do vinohradské restaurace Hlučná Samota, ale nevyzvedl si ho standardně přes okénko. Zašel dovnitř a pobyl zde celých čtyřicet minut. Kromě toho si zde Kalousek vychutnal pivo.

Čekal na jídlo u piva

Já v tom nevidím problém. Já jsem nešel do restaurace, já jsem si šel pro jídlo. V době, kdy bylo otevřené výdejní okénko,” hájil se Miroslav Kalousek. Na dotaz, zda něco konzumoval uvnitř restaurace, odpověděl, že čekal u stolu na jídlo a dal si tu jedno pivo.

Tím však Kalousek porušil nejen nařízení o zákazu vstupu do restaurace, ale také zákaz konzumace alkoholu na veřejnosti. “Dobře, tak v tom případě dostanu pokutu. Ve tři odpoledne, v době, kdy byla otevřena výdejní okénka, jsem si došel pro jídlo. To jídlo jsem si přinesl, zkonzumoval. Máte-li s tím jakýkoliv problém… Chcete mě potrestat?” reagoval popudlivě poslanec.

Bývalý šéf TOP 09 odmítl srovnání svého konání s tím, co provedl bývalý ministr Roman Prymula. “Pařil v restauraci. Nic takového já jsem neudělal,” nechal se slyšet Kalousek. “Vždycky, než mi donesou to jídlo, tak si to pivo dám. Ale to si nedávám v té restauraci. To si dávám v kapitule, abych dostal Řád Bílého lva od pana prezidenta, snad se ho dočkám. Citujte mě, prosím.

Na svém Twitteru následně Miroslav Kalousek přiznal chybu a omluvil se, byť podle svých slov nikoho neohrozil. Na dobročinné účely související s epidemií pošle deset tisíc korun.

Foto: miroslav-kalousek.cz

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
19 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments