Reportér TV Prima šílenou jízdou na kole ohrožoval provoz v Praze. Nakonec sám upadl, podívejte se na video

Velké vášně aktuálně vzbuzuje zákon, který ve středu schválila Poslanecké sněmovna. Podle něj budou muset řidiči od příštího roku objíždět cyklisty s rozestupem alespoň 1,5 metru. Automobilisté se pochopitelně bouří, protože to na řadě silnic dle jejich názoru není proveditelné a povede to k ještě většímu ohrožení při silničním provozu. Zároveň je otázkou, jak si má řidič tuto povinnou vzdálenost změřit.

Jak je u českých komerčních televizí zvykem, reportér CNN Prima News se vypravil do ostrého provozu vyzkoušet, jak by to mohlo vypadat v praxi. Jeho pokus však byl více než diletantský a navíc ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu.

Reportér usedl na kolo zjevně v dopravní špičce v Praze. Aby simuloval onu 1,5metrovou vzdálenost, vyrobil si improvizovanou ceduli, kterou si připevnil na řídítka. Následně se rozjel a jak je vidět, nějakou dobu úspěšně brzdil provoz, protože ho nikdo nedokázal předjet.

Bohužel však reportér zvolil poněkud neférovou taktiku, kdy jel prakticky prostředkem silnice. Na videu je jasně vidět, že cyklista nejede uprostřed pruhu vyhrazeném pro jízdní kola, ale schválně na jeho okraji. Za ním jedoucí autobus ho proto nedokázal předjet. Když se o to konečně pokusil, skončilo to divokým pádem reportéra z kola. Bylo obrovským štěstím, že nešikovného cyklistu nikdo nepřejel.

Na internetu už kolují videa, která si z reportéra dělají legraci. Někteří rádi poukazují na to, že jde o práci skutečně hodnou značky CNN.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
10 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments