Richterová a Pekarová Adamová se zalekly, ministryněmi být nechtějí. Nové koalici chybí lidský materiál

Mezi těmito ambiciózními političkami, které se stávají součástí jedné vládní koalice, se očekával lítý souboj o to, kdo po Janě Maláčové převezme klíčové ministerstvo práce a sociálních věcí. Obzvlášť, když Olga Richterová i Markéta Pekarová Adamová měly k práci své předchůdkyně velké množství výhrad a shodly se s ní jen v máločem.

Po volbách se zdálo, že za silnější konec provazu bude tahat Pekarová Adamová, která v Praze svou kandidátku dovedla na fantastických čtyřicet procent. Oproti tomu Richterová se ocitla ve zdecimovaném táboře Pirátské strany. Do Poslanecké sněmovny sice jako jedna z mála členek své partaje pronikla, ale na velké vyskakování to nebylo.

Pak se ale začalo mluvit o tom, že koalice vyšle Pekarovou Adamovou do čela Poslanecké sněmovny. Pro ambiciózní šéfku TOP 09 je to zvláštní volba. Vždy se viděla v exekutivě a její nová funkce, kterou pravděpodobně získá, je spíše procesní a reprezentativní. Ne snad, že by ji nezvládla, ale vítězné strany většinou na tento post nominovaly “béčkové” politiky, jako to udělalo například Hnutí ANO v minulém období s Radkem Vondráčkem. To skutečně není vládní materiál, ale Poslanecké sněmovně předsedat dokázal, byť se to neobešlo bez excesů, jako byly nedůstojné tanečky s kytarou po pracovní době na předsednickém stole.

Když ustoupila Markéta Pekarová Adamová, zdálo se být jasné, že ministerstvo práce připadne Olze Richterové a Pirátům. Jenže odehrálo se další překvapení. Koalice oznámila, že Richterová se stane místopředsedkyní Poslanecké sněmovny. Sama poslankyně pak oznámila, že o ministerstvo, které jí bylo přisuzováno, nebude usilovat z osobních důvodů, které však neupřesnila.

Tento krok je skutečně nepochopitelný. Piráti po volebním debaklu mohli odejít do opozice, ovšem oni chtějí zasednout ve vládě. Proč se ale v takovém případě zbavují své možná nejviditelnější a nejaktivnější tváře a navíc ještě expertky na sociální oblast?

Ukazuje se, že výsledná vláda bude zřejmě o poznání jiná, než si představovali voliči. Je totiž pravdou, že být v opozici a kritizovat je jedna věc a převzít zodpovědnost za ministerstvo věc úplně jiná. A navzdory tomu, že by se to v pěti stranách tvořících novou koalici mělo kandidáty bažícími po postech jen hemžit, pravý opak se zdá být pravdou. Fialova vznikající vláda má zřejmě problém sehnat dostatečně kvalitní kádry, takzvaný “lidský materiál”, kteří by zvládli obtížnou roli ve vládě, která to rozhodně nebude mít jednoduché.

Foto: Pirátská strana

Nenechte si ujít
Jde pravděpodobně o jeden z největších nešvarů současnosti, jen se o něm zdaleka nemluví tolik, jak by bylo potřeba. Vždyť se tu reálně ztrácejí peníze desítkám tisíc lidí, přičemž toto číslo pravděpodobně ještě poroste. Postihne to každého Nejrůznější organizované skupiny si rychle všimly toho, že Češi jsou stále obecně velmi důvěřiví a neočekávají, že by jim někdo chtěl udělat něco zlého. A na druhé straně slyší na nejrůznější výzvy k tomu, jak zhodnotit svůj majetek, případně slibované výhry. Různých metod, jak z lidí vylákat peníze, které už nikdy neuvidí, je celá řada. Tou nejjednodušší je poslat pod určitou záminkou SMS, která buď hrozí nějakým průšvihem nebo naopak něco slibuje. Připojena je výzva k akci, kde je třeba vyplnit osobní údaje. Na tom by ještě nebylo nic divného, pokud by mezi nimi nebyly i přístupové údaje k bankovnímu účtu. Pokud je odevzdáte, můžete si být jisti tím, že vám účet vyluxují. Podvody se to jen hemží na internetových tržištích, kde se Češi často pokoušejí prodat různé použité věci. “Měla jsem radost, že se mi na můj inzerát někdo hned ozval a že situaci rychle řeší,” říká pětadvacetiletá Míša, která prodávala starší dětské věci. “Okamžitě poslal odkaz na kurýrní službu, kde jsem měla vyplnit údaje včetně přístupu do bankovního účtu. Až potom mi došlo, jak moc jsem byla naivní.“ Přijdete o balík peněz Žena celkem přišla o 40 tisíc korun, které se podvodníkům podařilo z jejího účtu odčerpat, než banka transakce zablokovala. Podle České bankovní asociace bylo podobným způsobem napáleno téměř 70 tisíc klientů, kterým byla zcizena částka přesahující 1,35 miliardy korun. Na jednoho tak v průměru připadá enormní ztráta ve výši dvaceti tisíc korun. Může to být ale i podstatně více. Výjimkou nejsou případy, kdy lidé přijdou o stovky tisíc korun, respektive o veškeré celoživotní úspory. Čtěte také: Banky jdou náhle tvrdě po Češích. Přijdete tak o spoustu peněz, už zase vás škubou Ačkoliv se banky situaci snaží řešit, z jejich pohledu mají vše velmi dobře zabezpečeno a zbývá tedy především edukace klientů. To je ale nikdy nekončící práce, jelikož jsou jich miliony a nejrůznější podfuky mají stále sofistikovanější podobu. Foto: Shutterstock 0SdíleníSdíletTweet [...]
Vypadá to, že chystaná důchodová reforma se stane největším tématem příštích týdnů a měsíců. Ostatně, jde o zcela zásadní změnu, která se dotkne úplně všech. Vzhledem k tomu, v jaké šlamastyce se celý důchodový systém ocitl, je třeba provést skutečně dalekosáhlé změny na všech stranách. Do důchodu dříve Všeobecně to pochopitelně půjde směrem, který se lidem příliš nelíbí. Produktivní věk se prodlouží a důchodový věk naopak oddálí. Smyslem je to, abyste v penzi netrávili tolik času. Podle aktuálních propočtů se počítá s průměrem 21 let a i to bude podle odborníků dost možná třeba ještě zrevidovat, jelikož je to příliš mnoho, vezmeme-li v potaz, že pro odchod do penze je třeba odpracovat 35 let. Ovšem s tím, jak se bude věk pro odchod do důchodu prodlužovat, je třeba zohlednit i velmi náročné profese, kterých by se to týkat nemělo. V některých případech by si dokonce měly polepšit a odejít do penze dříve než dnes. Do důchodu půjdou zcela jednoznačně dříve pracovníci spadající do 4. kategorie podle metodiky Bezpečnosti a ochrany zdraví při práci. “To jsou práce, při nichž je vysoké riziko ohrožení zdraví, které nelze zcela vyloučit ani při používání dostupných a použitelných ochranných opatření,” uvádí web BOZP Info. Kdo tam spadá? Do této kategorie však aktuálně spadá necelých 20 tisíc lidí, což není mnoho. Ministerstvo práce a sociálních věcí ale už oznámilo, že dřívější důchod se bude týkat i řady profesí spadajících do třetí kategorie. Tam už jde teoreticky o téměř půl milionu zaměstnanců. Počítá se s tím, že dříve půjdou například zedníci, dlaždiči, obsluhovači důlních zařízení, montéři nebo pracovníci odvozu a recyklace odpadů. Překvapivě by se to mělo týkat také šéfkuchařů a kuchařů. Čtěte také: Jsem na světě 70 let, ale takhle špatně se mi ještě nežilo. Důchodkyně řekla, kolik skutečně dostává a co si myslí o tomto státě Je tedy vidět, že některé skupiny se do tohoto seznamu propracovaly a jiné nikoliv. Proč tam nejsou například pokojské nebo recepční, které také neustále stojí na nohou a vykonávají fyzickou aktivitu? Mnozí to zcela jistě budou považovat za nespravedlivé. Zároveň se tu vytváří skupina privilegovaných, a to často ne se zcela propracovaným argumentačním pozadím. Foto: Shutterstock, zdroje: SUIP, MPSV 1SdíleníSdíletTweet [...]
Lidem v České republice hrozí poměrně velký malér, o kterém většina z nich zatím nic moc netuší. Je to spojeno s držbou nemovitého majetku, která bude nově vyžadovat o poznání více povinností a papírování, než tomu bylo dosud. Jde tak trochu o vedlejší produkt schválení nového stavebního zákona, který přišel i s mnoha takzvanými přílepky, které z něho udělaly ukázkový paskvil. Dejte si papíry do pořádku Co mělo řešit zrychlení stavebního řízení, aby se v Česku konečně začaly pořádně stavět byty, které jsou potřeba jako sůl, paradoxně přináší ještě mnoho dalších komplikací, jež tu dříve nebyly. A to překvapivě i pro stávající majitele nemovitostí. Navíc neplatí, že by se nový stavební zákon týkal především developerů či stavebních společností, jak často panuje mylně rozšířený názor. Dotýká se úplně všech, a to i těch, kdo mají už postavený obyčejný rodinný domek. Nová regulace vstoupila v platnost od 1. ledna 2024, avšak celá záležitost je natolik komplikovaná, že druhá fáze přijde až od 1. července tohoto roku. Právě tehdy naběhnou i všechny možné povinnosti, které už však v té době musíte plnit. Odborníci se teprve teď seznamují s veškerými dopady, které novinka přináší, a informují o nich veřejnost. Ta tak může být ještě nepříjemně překvapena. Jako například v tomto případě, kdy se ukazuje, že lidé, kteří mají nějakou nemovitost, musí uchovávat její projektovou dokumentaci, a to tu, podle které se projekt nakonec realizoval. Nestačí tedy různé prvotní či pozměněné verze. Musíte mít v ruce papír, podle kterého se stavělo. Bude to hodně drahé Mnozí ho pochopitelně nemají, takže bude docházet k paradoxní situaci, kdy si budou muset opatřit projekt na základě toho, jak byl dům ve skutečnosti postaven, tedy jaksi reverzně. A teď se podržte. Netýká se to totiž pouze těch domů, které budou postaveny poté, co vstoupila novela stavebního zákona do praxe. Vše bude platit i zpětně na veškeré již postavené nemovitosti v České republice. Čtěte také: Výrazně vyšší dědická daň vás může odradit od toho, abyste odkázali nemovitost dětem Pakliže si říkáte, že to nebude tak žhavé, jak to vypadá a že na tuto hru nepřistoupíte, potom byste měli také vědět, jaké jsou v takovém případě sankce. Ty totiž nejsou vůbec nízké. Původně se počítalo s už tak vysokou pokutou ve výši 200 tisíc korun, avšak ta byla pro jistotu ještě navýšena na 400 tisíc. V případě, že tedy povinnosti nesplníte, připravte si rovnou tučný balík. Foto: Shutterstock, zdroje: ČKA, MMR, ČKAIT 79SdíleníSdíletTweet [...]

Šéfredaktor deníku Mix24.cz. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou a již více než dvacet let působí v médiích na redaktorských a editorských pozicích. Specializuje se na oblast ochrany spotřebitele.

76 názorů k článku “Richterová a Pekarová Adamová se zalekly, ministryněmi být nechtějí. Nové koalici chybí lidský materiál

 1. Ono se také mezi těmi tupohlávky těžko někdo vybírá.V těch slepencích jsou stejní odborníci,,jako velká část zdejších diskuterů.IQ v průměru
  cca 52,ale huby plné demokracie a blbostí přicházejících z Bruselu a USA.
  Stejně se ty slepence velice brzy rozpadnou a budou nové volby.

  1. Tak ty jsi tedy ještě s IQ hodně pod průměrem.
   Lidský materiál dávno došlo slepenci ANO ČSSD SPD KSČM, kdy Havlíček musel řídit dvě ministerstva a a zdravotnictví se oklikou vrátil zrecyklovaný Vojtěch. To je jasný důkaz toho, že došel lidský materiál, nikoli spekulace hloupého novináře v době, kdy ještě ani nebyl nikdo pověřen sestavením vlády.

  2. Čim dřive budou nové volby tim lépe a v nich se ale ti hlupáci volící např. Volný blok- Trikoloru – Ksčm musí přidat k jedné z těch to 3 stran – Ano Spd Čssd aby ty to strany získaly dohromady minimalně 46% hlasu a měly v Ps kolem 110 poslancu !!!

   1. A proč ne rovnou 96%, to už tu také bylo, KSSČ by si s ČSSD zavzpomínaly na časy, kdy ruku v ruce ovládaly kandidátky národní fronty. Kdo nešel volit, měl z dítka zahradníka, ač obstojně počítalo integrály. Nevím, nač si stěžujete, ještě stále jsou tam, dítka řezníků, zelinářů atd.. To Vy jste jim dali tituly a touhu míti víc a více.

  1. Kdo je větší vrah, Bureš nebo Babiš? Ty ichtyle, na to asi nejpřijdeš, co? Adamová je jméno krásné Markéty za svobodna, Pekarová po snatku, je dnes povoleno používat obě dvě příjmení, ale na takový hovado , jako ty , moc složité!! ..—DDDDD.–

   1. se mi to plete, esli mám vodpovědět ichtylovi frantovi, nebo vemenu honzovi. ;o)) ahááá? tak takchle to je! ty si za svobodna franta a ženatej honza? ;o))

   1. Kdo byl větší masový vrah? Babiš nebo Bureš? Stalin nebo Džugašvili? Uljanov nebo Lenin? Kdo je větší internetový hovado, Karel, nebo Mc Muška?—DDDDD—

    1. Za sedmero horami, za sedmero řekami a sedmero vrchy žil ohromně chytrý Karel. Tak a konec pohádky milé děti, Karel je totiž obyčejný debil s nedokončenou základkou a sociální závislostí na dávkách.

     1. hele, že tobě dávky upřeli? ;o)) no, jo,. to bude vono. ;o)) já vím, že seš pyšnej, že si základku dodělal, ale proč se tím prsíš i tady? tady je nás fak větčina takovejch. a někerý z nás netrávěj půlku života v zimovišti cirgusů. ichtyle.

  2. Obě jsou to nebetyčné krá.. zcela zbytečné pro Čr !! Ba co huře oni Čr svou učastí v politice doslova škodí !!! Pryč s proArabskou promigrantskou Pekarovou i chodící antikoncepcí Richterovou !!

 2. pionyrky nebo pionyri nebo svazaci nebo podobna pakaz…..maji v tom ceskostansku neco jineho nez blbe levicaky anebo vycurane levicaky?

 3. jediny pravicak co kdy v levicackem tzv cesku prebyval ….byl ministr Rasin.
  dalsi jediny jakys takys prezident byl dr Hacha.
  jinak je to vsechno jedna levicacka pakaz vedle druhe….do jednoho.

  1. Být tebou ,tak si stoupnu ke zdi a mlátím do ní svou hlavou tak dlouho ,že bude alespoň nějaká pidišance ,že Ti to tam naskočí a nebudeš potom psát takové blbiny…
   Můžeš být naštvaný na kdekoho ,ale nemusíš mít u toho takovou horkou hlavu…pamatuj ….klid léčí…

 4. Možná je to dobře,ale určitě Okamura rád pomuže a Babiš určitě má taky všehoschopného v záloze ,stačí jen naznačit a určitě pomužou a zapomenou na neuspěch ve volbách

  1. Tohle byl jen začátek, hošíku. Tipuji , že cizinci Babiš a Pitomio zkončí mnohem hůře, než si asi dokážeš představit.

   1. No děkuji za oslovení jinak jsem zapoměl napsat,že je to ironie,no nepočítal jsem ,že to “hloupej”Honza vezme vážně

 5. Pryč s koalicemi darebackých stran !!! Ihned po volbách se ukazalo před čím hodně lidí varovalo – koalicím jde v 1.řadě o moc v 2.řadě o koryta pak dlouho nic v 3.řadě o stát a teprve na 4.místě je slušný občan Čr !! Musí být co nejdřive velké občanské nepokoje a svrhnout tu nastupující rádoby vládu ODS TOP09 KDU-ČSL STAN !!!

  1. Tak Babišovi šlo v 1.řadě o moc, v 2.řadě o dotace, pak dlouho nic, ve 3. řadě mu o stát nikdy nešlo a ve 4.řadě si ze státních peněz zakoupil voliče. Obyčejnému, normálně pracujícímu člověku, nezávislému na státu, po něm zbyli jenom dluhy.

 6. Teď když mají pracovat jsou v prdeli čtyři roky jen spinili.pomlouvali.krivarny a k tomu ještě chtěli migranty tak takovou verbez jste si zvolili užité si a to je začátek . Přijde smečka nadržených blbu spolu pirátů a těch nejhorších stanu.

 7. No jo, děvuchy si jaksi neuvědomily, že to není furt jen poukazovat na druhé, jak to dělají špatně. A když konečně dostávají možnost, aby ukázaly, jak se to má dělat, tak už zase nee? Kam najednou zmizela ta jejich “bojovnost a aktivita”, s jakou se dosud neustále prezentovaly? Sice jsem nevolila ANO, ale mám takový dojem, že “mistr” Babiš není zas tak hloupý a zpovzdálí bude tahat za nitky tak dlouho, dokud se slepence samy nerozloží…

  1. Nikde jinde tato podivná zpráva není, takže nás, Čechy to nechává absolutně klidné a potvzuje, že jsme volili dobře.

  2. Myslím si že tady ani nikdo nebude muset tahat za nitky.Zatím to je slepenec postavený na intrikách a už i podrazech.A to je teprve začátek.

  1. Představ si, že nejlepší bude počkat jak si povedou.Znáš přísloví: Nechval dne před večerem! A já mám koblihy ráda,ty ne?

 8. Nebojte se, vrátí se Drábek a bude vymalováno. Na zdravotnictví zase Julínek s Cikrtem. Holt osvědčené kádry

 9. No vidíte pane Mrkvička ,že se to nakonec naučíte, být věcný a příliš neovlivňovat názory lidí ,tak je to správně.
  Co k těm dámám říci ,..no je to překvapení, čekal jsem od nich více pracovitosti a zapálení pro věc ,když dokázaly tak bojovně kritizovat.. a ono ejhle ,bublina praskla…..místo úžasných řešení jak toto ministerstvo vést se obě uklidily na teplé místečko ,s minimální odpovědností… Tomu se říká “,utéct z boje aniž padl jediný výstřel” Přijde mi to hodně zbabělé a vůči jejich voličům jako pěkný podraz. Zřejmě mají ,ale obě hroší kůži…hlavně ,že se ve své politické kariéře posunuly o schůdek výš a můžou nám nadále rozdávat své úsměvy…jedna co by Anna proletářka a ta druhá co by Napoleon v sukni

  1. Ano, zlatá Maláčová, zlatá Schillerová, tak se mi zdá, že na ty holky z naší školky budeme ještě dlouho vzpomínat. Navíc oběvypadaly k světu.

 10. Cílem těchto samic kura domácího nebylo přijmout odpovědnost za ČR a jejich obyvatele v ministerské funkci, ale stát se neviditelným běžným poslancem bez odpovědnosti a hlavně dostat se k porcování posledních tučných kousků státního majetku. Takový Stanjura z ODS se už pochválil, že spolu chystají privatizaci (rozkradení) České pošty, Českých drah a Budvaru. O to tu teď staronovým i novým (od Pirátů) loupežníkům jde. Na to se můžete spolehnout.

 11. KrIitizovat, to šlo zejména Pekarové ADAMOVÉ. Pouštět rozumy, to bylo ještě lepší, ale když přišlo na lámání chleba, tak dala ruce pryč. Lepší je teploučké místečko ve Sněmovně, kde nemusí tvořit žádné zákony, žádná zodpovědnost a daleko větší peníz.

 12. Jejich cílem bylo akorát brát plat přes sto tisic za sezení v lavici bez jakékoli odpovědnosti, jen určovat pořadí diskutujících a občas někam donést věnec. Umějí jen kritizovat ,ale skutečná práce žádná-obě se oháněly potřebou důchodové reformy , děvenky expertky to jste zvolené ,tak jste ji teď měly předložit .
  Volilo je 2%pir+5,5%top a maj 18 poslanců= 2 zastoupení ve vedení a SPD 20 poslanců a nikoho,To je ta jejich demokracie.
  Hezky to řekl včera senátor STAN- pirátům 1ministerstvo je až dost.Dodám, proč by tu digitalizaci nemohli dělat v rámci MMR? Mají 2 domy , a přímou souvislost!!
  Ukazují se samé předvolební lži.

 13. Myslím, že předčasné volby klepou na dveře. Pokud čtyřem Pirátům nedají tři ministerstva, odejdou do opozice a s nimi – výslovně dle jejich Koaliční smlouvy – i nově zvolení představitelé STAN. /Viz přesné znění Koal.smlouvy – buď společně do vládní koalice pěti, nebo SPOLEČNĚ do opozice. Pokud by Starostové tak neučinili, byla by to grandiózní šaškárna a megapodvod na jejich příznivcích. A kde v tomto reálném případě je ona médii neustále proklamovaná “pohodlná většina?” Myslím, že prezident věc vidí obdobně…
  Takže tak…

 14. když myslíte teda jako do počtu .. myslíte teda v zájmu celku, tak já bych to teda .. kdyby to vzal radši někdo jinej

 15. Takový blázinec jaký je po těchto volbách! To snad nemá obdoby ani ve světě.Pane Bože ochraňuj nás.

 16. Bezbřeze kritizovat, zodpovědnost žádná, chytrosti na rozdávání, televizní hvězda atd. T vše se dělo v opozici. Dnes kdy může dokázat svou zodpovědnost a rozhodnost tak utíká a ještě hloupě zdůvodňuje. Takových tam je víc a máme se na co těšit. Sláva vítězi.

  1. Vláda selhala a nemá plán. To je jediné co umí. Oni mají plán! Vymlouvat se, že za to může Babiš. To budeme poslouchat 4 roky. Ať už jim to předá, co nejdřív!

 17. Jedna i druhá zjistila – ve vládě se musí makat, v parlamentu jen dobře vypadat. Sice ani jedna nevypadá nic moc, ale mezi ostatními se to ztratí snadněji, než-li naprostá neschopnost vre vládě.

 18. Konečně pochopily, že držkovat v TV není to samé, jako řídit ministerstvo. Takových odborníků má slepenecbezpočet, viz: Válek a jeho anticovid tým, který se bojí jít na jednání o covidu.

 19. to bylo keců a stačí trocha práce a zodpovědnosti a to bylo jenom v náznaku a ty tahounky intelektuálního a ekonomického pokroku se zes..li jako náš alík když sežral chcíplou rybu

  1. Blbečku z domečku. Nechtějí do stínové vlády, ale počkají si na opravdovou vládu pana Fialy. Smrt Babišovi a jeho voličům!!

   1. Pane, svým příspěvkem – a zejména jeho zvoláním v poslední větě – jste se prozradil ! Přesně takto uvažují voliči pětikoalice. Ale nebojte se – až se náslilně slepená vláda rozpadne a budou vypsány předčasné volby, nikdo nebude usilovat o vaše životy. Budete svými názory, dnes prezentovanými, jen a jen k smíchu…
    Takže tak…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *