Hamáček chce na rozloučenou ještě pořádně škodit. Znovu ukázal, jaký je to “charakter”

Po Janu Hamáčkovi se po volbách slehla zem. Předseda sociální demokracie jen obtížně zpracovával porážku, kterou mu voliči připravili. Nejstarší politickou stranu se mu podařilo dovést mimo Poslaneckou sněmovnu, a to systematicky chybnou politikou.

Hamáček se teď nachází ve velmi kuriózní situaci. Přestože nemá absolutně žádný mandát od voličů, stále sedí v křesle ministra vnitra končící vlády. A zjevně si uvědomil, že ještě pár měsíců nejspíše sedět bude. Proto se pustil znovu do práce, jejíž plody ale pro Českou republiku neznamenají nic dobrého.

Krátce po volbách Hamáček odvolal oblíbeného šéfa Centra Olymp, aniž by to jakkoliv vysvětlil a navzdory tomu, že coby končící ministr by podobně zásadní kroky dělat neměl.

Teď se Hamáček znovu vybarvil coby šéf Ústředního krizového štábu, který se sešel v důsledku sílící vlny epidemie koronaviru. Vypadl z něj nápad, že by se zaměstnanci měli mít povinnost při vstupu na pracoviště prokázat očkováním, případně negativním testem. A to v době, kdy vláda proplácení testů z veřejného zdravotního pojištění zrušila.

Hamáček však jde ještě dále. Pokud by se zaměstnanec testem neprokázal, znamenalo by to překážky na jeho straně. V zásadě by tak přišel o mzdu a hrozila by mu výpověď, pokud by se daná situace opakovala.

Člověku hlava příliš nebere, jak něco podobného může navrhnout dnes už bývalý šéf sociální demokracie. Právě tato strana má hájit zájmy zaměstnanců, a když už navrhuje podobné opatření, musí také zajistit, aby se zaměstnanci otestovat mohli, a to bezplatně.

O tom, co Hamáček vymyslel za paskvil, ostatně svědčí i slova premiéra Andreje Babiše, že něco takového je nemyslitelné.

Jan Hamáček bohužel znovu dokázal, že byl člověkem na nesprávném místě nejen v čele ČSSD, ale také v čele Ústředního štábu. Média v minulých dnech také informovala o dalších podezřelých zakázkách na respirátory na ministerstvu vnitra.

Je skvělé, že voliči rozhodli o konci tohoto politického matadora. Této zemi už skutečně nemá co dát.

Foto: ČSSD

Nenechte si ujít

Šéfredaktor deníku Mix24.cz. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou a již více než dvacet let působí v médiích na redaktorských a editorských pozicích. Specializuje se na oblast ochrany spotřebitele.

Odebírat
Upozornit na
guest
36 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments