Hamáček chce na rozloučenou ještě pořádně škodit. Znovu ukázal, jaký je to “charakter”

Po Janu Hamáčkovi se po volbách slehla zem. Předseda sociální demokracie jen obtížně zpracovával porážku, kterou mu voliči připravili. Nejstarší politickou stranu se mu podařilo dovést mimo Poslaneckou sněmovnu, a to systematicky chybnou politikou.

Hamáček se teď nachází ve velmi kuriózní situaci. Přestože nemá absolutně žádný mandát od voličů, stále sedí v křesle ministra vnitra končící vlády. A zjevně si uvědomil, že ještě pár měsíců nejspíše sedět bude. Proto se pustil znovu do práce, jejíž plody ale pro Českou republiku neznamenají nic dobrého.

Krátce po volbách Hamáček odvolal oblíbeného šéfa Centra Olymp, aniž by to jakkoliv vysvětlil a navzdory tomu, že coby končící ministr by podobně zásadní kroky dělat neměl.

Teď se Hamáček znovu vybarvil coby šéf Ústředního krizového štábu, který se sešel v důsledku sílící vlny epidemie koronaviru. Vypadl z něj nápad, že by se zaměstnanci měli mít povinnost při vstupu na pracoviště prokázat očkováním, případně negativním testem. A to v době, kdy vláda proplácení testů z veřejného zdravotního pojištění zrušila.

Hamáček však jde ještě dále. Pokud by se zaměstnanec testem neprokázal, znamenalo by to překážky na jeho straně. V zásadě by tak přišel o mzdu a hrozila by mu výpověď, pokud by se daná situace opakovala.

Člověku hlava příliš nebere, jak něco podobného může navrhnout dnes už bývalý šéf sociální demokracie. Právě tato strana má hájit zájmy zaměstnanců, a když už navrhuje podobné opatření, musí také zajistit, aby se zaměstnanci otestovat mohli, a to bezplatně.

O tom, co Hamáček vymyslel za paskvil, ostatně svědčí i slova premiéra Andreje Babiše, že něco takového je nemyslitelné.

Jan Hamáček bohužel znovu dokázal, že byl člověkem na nesprávném místě nejen v čele ČSSD, ale také v čele Ústředního štábu. Média v minulých dnech také informovala o dalších podezřelých zakázkách na respirátory na ministerstvu vnitra.

Je skvělé, že voliči rozhodli o konci tohoto politického matadora. Této zemi už skutečně nemá co dát.

Foto: ČSSD

Nenechte si ujít
Jde pravděpodobně o jeden z největších nešvarů současnosti, jen se o něm zdaleka nemluví tolik, jak by bylo potřeba. Vždyť se tu reálně ztrácejí peníze desítkám tisíc lidí, přičemž toto číslo pravděpodobně ještě poroste. Postihne to každého Nejrůznější organizované skupiny si rychle všimly toho, že Češi jsou stále obecně velmi důvěřiví a neočekávají, že by jim někdo chtěl udělat něco zlého. A na druhé straně slyší na nejrůznější výzvy k tomu, jak zhodnotit svůj majetek, případně slibované výhry. Různých metod, jak z lidí vylákat peníze, které už nikdy neuvidí, je celá řada. Tou nejjednodušší je poslat pod určitou záminkou SMS, která buď hrozí nějakým průšvihem nebo naopak něco slibuje. Připojena je výzva k akci, kde je třeba vyplnit osobní údaje. Na tom by ještě nebylo nic divného, pokud by mezi nimi nebyly i přístupové údaje k bankovnímu účtu. Pokud je odevzdáte, můžete si být jisti tím, že vám účet vyluxují. Podvody se to jen hemží na internetových tržištích, kde se Češi často pokoušejí prodat různé použité věci. “Měla jsem radost, že se mi na můj inzerát někdo hned ozval a že situaci rychle řeší,” říká pětadvacetiletá Míša, která prodávala starší dětské věci. “Okamžitě poslal odkaz na kurýrní službu, kde jsem měla vyplnit údaje včetně přístupu do bankovního účtu. Až potom mi došlo, jak moc jsem byla naivní.“ Přijdete o balík peněz Žena celkem přišla o 40 tisíc korun, které se podvodníkům podařilo z jejího účtu odčerpat, než banka transakce zablokovala. Podle České bankovní asociace bylo podobným způsobem napáleno téměř 70 tisíc klientů, kterým byla zcizena částka přesahující 1,35 miliardy korun. Na jednoho tak v průměru připadá enormní ztráta ve výši dvaceti tisíc korun. Může to být ale i podstatně více. Výjimkou nejsou případy, kdy lidé přijdou o stovky tisíc korun, respektive o veškeré celoživotní úspory. Čtěte také: Banky jdou náhle tvrdě po Češích. Přijdete tak o spoustu peněz, už zase vás škubou Ačkoliv se banky situaci snaží řešit, z jejich pohledu mají vše velmi dobře zabezpečeno a zbývá tedy především edukace klientů. To je ale nikdy nekončící práce, jelikož jsou jich miliony a nejrůznější podfuky mají stále sofistikovanější podobu. Foto: Shutterstock 0SdíleníSdíletTweet [...]
Vypadá to, že chystaná důchodová reforma se stane největším tématem příštích týdnů a měsíců. Ostatně, jde o zcela zásadní změnu, která se dotkne úplně všech. Vzhledem k tomu, v jaké šlamastyce se celý důchodový systém ocitl, je třeba provést skutečně dalekosáhlé změny na všech stranách. Do důchodu dříve Všeobecně to pochopitelně půjde směrem, který se lidem příliš nelíbí. Produktivní věk se prodlouží a důchodový věk naopak oddálí. Smyslem je to, abyste v penzi netrávili tolik času. Podle aktuálních propočtů se počítá s průměrem 21 let a i to bude podle odborníků dost možná třeba ještě zrevidovat, jelikož je to příliš mnoho, vezmeme-li v potaz, že pro odchod do penze je třeba odpracovat 35 let. Ovšem s tím, jak se bude věk pro odchod do důchodu prodlužovat, je třeba zohlednit i velmi náročné profese, kterých by se to týkat nemělo. V některých případech by si dokonce měly polepšit a odejít do penze dříve než dnes. Do důchodu půjdou zcela jednoznačně dříve pracovníci spadající do 4. kategorie podle metodiky Bezpečnosti a ochrany zdraví při práci. “To jsou práce, při nichž je vysoké riziko ohrožení zdraví, které nelze zcela vyloučit ani při používání dostupných a použitelných ochranných opatření,” uvádí web BOZP Info. Kdo tam spadá? Do této kategorie však aktuálně spadá necelých 20 tisíc lidí, což není mnoho. Ministerstvo práce a sociálních věcí ale už oznámilo, že dřívější důchod se bude týkat i řady profesí spadajících do třetí kategorie. Tam už jde teoreticky o téměř půl milionu zaměstnanců. Počítá se s tím, že dříve půjdou například zedníci, dlaždiči, obsluhovači důlních zařízení, montéři nebo pracovníci odvozu a recyklace odpadů. Překvapivě by se to mělo týkat také šéfkuchařů a kuchařů. Čtěte také: Jsem na světě 70 let, ale takhle špatně se mi ještě nežilo. Důchodkyně řekla, kolik skutečně dostává a co si myslí o tomto státě Je tedy vidět, že některé skupiny se do tohoto seznamu propracovaly a jiné nikoliv. Proč tam nejsou například pokojské nebo recepční, které také neustále stojí na nohou a vykonávají fyzickou aktivitu? Mnozí to zcela jistě budou považovat za nespravedlivé. Zároveň se tu vytváří skupina privilegovaných, a to často ne se zcela propracovaným argumentačním pozadím. Foto: Shutterstock, zdroje: SUIP, MPSV 1SdíleníSdíletTweet [...]
Lidem v České republice hrozí poměrně velký malér, o kterém většina z nich zatím nic moc netuší. Je to spojeno s držbou nemovitého majetku, která bude nově vyžadovat o poznání více povinností a papírování, než tomu bylo dosud. Jde tak trochu o vedlejší produkt schválení nového stavebního zákona, který přišel i s mnoha takzvanými přílepky, které z něho udělaly ukázkový paskvil. Dejte si papíry do pořádku Co mělo řešit zrychlení stavebního řízení, aby se v Česku konečně začaly pořádně stavět byty, které jsou potřeba jako sůl, paradoxně přináší ještě mnoho dalších komplikací, jež tu dříve nebyly. A to překvapivě i pro stávající majitele nemovitostí. Navíc neplatí, že by se nový stavební zákon týkal především developerů či stavebních společností, jak často panuje mylně rozšířený názor. Dotýká se úplně všech, a to i těch, kdo mají už postavený obyčejný rodinný domek. Nová regulace vstoupila v platnost od 1. ledna 2024, avšak celá záležitost je natolik komplikovaná, že druhá fáze přijde až od 1. července tohoto roku. Právě tehdy naběhnou i všechny možné povinnosti, které už však v té době musíte plnit. Odborníci se teprve teď seznamují s veškerými dopady, které novinka přináší, a informují o nich veřejnost. Ta tak může být ještě nepříjemně překvapena. Jako například v tomto případě, kdy se ukazuje, že lidé, kteří mají nějakou nemovitost, musí uchovávat její projektovou dokumentaci, a to tu, podle které se projekt nakonec realizoval. Nestačí tedy různé prvotní či pozměněné verze. Musíte mít v ruce papír, podle kterého se stavělo. Bude to hodně drahé Mnozí ho pochopitelně nemají, takže bude docházet k paradoxní situaci, kdy si budou muset opatřit projekt na základě toho, jak byl dům ve skutečnosti postaven, tedy jaksi reverzně. A teď se podržte. Netýká se to totiž pouze těch domů, které budou postaveny poté, co vstoupila novela stavebního zákona do praxe. Vše bude platit i zpětně na veškeré již postavené nemovitosti v České republice. Čtěte také: Výrazně vyšší dědická daň vás může odradit od toho, abyste odkázali nemovitost dětem Pakliže si říkáte, že to nebude tak žhavé, jak to vypadá a že na tuto hru nepřistoupíte, potom byste měli také vědět, jaké jsou v takovém případě sankce. Ty totiž nejsou vůbec nízké. Původně se počítalo s už tak vysokou pokutou ve výši 200 tisíc korun, avšak ta byla pro jistotu ještě navýšena na 400 tisíc. V případě, že tedy povinnosti nesplníte, připravte si rovnou tučný balík. Foto: Shutterstock, zdroje: ČKA, MMR, ČKAIT 79SdíleníSdíletTweet [...]

Šéfredaktor deníku Mix24.cz. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou a již více než dvacet let působí v médiích na redaktorských a editorských pozicích. Specializuje se na oblast ochrany spotřebitele.

36 názorů k článku “Hamáček chce na rozloučenou ještě pořádně škodit. Znovu ukázal, jaký je to “charakter”

 1. Je to strana neschopných kariéristických a prospěchářských křiváků a podrazáků, kteří nakonec vždycky podrazili a vyštípali ze strany své vlastní schopné lídry, co dokázali ČSSD vytáhnout nahoru na výsluní. Na to teď konečně ti neschopní šmejdi dojeli. Zeman a Paroubek by mohli vyprávět.

  1. Souhlasím jen s první části vašeho příspěvku a budu konkretní. To,že třeba Petra Buzková v roce 2003 nevolila Zemana v presidentské kandidatůře (a nejen ona) mělo svůj logický důvod. Zeman se podílel na velkém podrazu proti ní kauza (OLOVO). Takže když mluvíte o podrazácích Zeman k ním v soc.dem.patřil taky a to nejen kvůli kauze OLOVO ! Podrazy a lhaní a neplnění slibů dělá dodnes.

 2. Sociální demokracie měla svůj význam v době Rakousko-Uherska kdy vznikla (1878) a taky ještě v období 1.republiky kdy vybojovala dnes samozřejmé věci 8 hodinová prac.doba,placená dovolená, právo na stávku a další. Po listopadu 89 se soc.dem.stala stranou kariéristů,zlodějů a lhářů.Osobně v polistopadové soc.dem.nevidím nic kladného a dobrého proto mi nejen nevadí její odchod ze sněmovny,ale jsem za něj rád.Jakoby voliči procitli a poslali socany tam kam patří do historie !

 3. To bude prča, až půlka lidí nepřijde do práce. Takovéhle kravině dávám tak max. tři dny. Italové to udělali a už hledají cestu, kudy z toho ven.

  1. To jsem zvědavá kdo bude pracovat ve zdravotnictví,v sociálních službách,u hasičů atd kde pracuje spousta neočkovaných.

   1. Flégr s Vojtěchem a Hořejším. A v rameni bude mít každý z nich permanentní katetr na další a další dávky vakcíny.

 4. To je samozřejmě blbost, obratem by to shodil soud, stejně jako většinu ostatních opatření, která tato vláda idiotů vydala. Navíc by to k ničemu nebylo, protože očkovací certifikát stojí na Telegramu 200,- Eur a je 100% funkční. Můj bratranec s manželkou si ho tam koupili a v pohodě. Letěli začátkem září do Řecka a všude to prošlo všemi kontrolami. Takže lze předpokládat, že by si ho tam koupil každý, kdo chce chodit do práce a nechce přitom spáchat potenciální sebevraždu tím, že si nechá aplikovat to experimentální svinstvo. Jednoho z prodejců jsem schválně kontaktoval a napsal mi, že teď má enormní počet objednávek (asi z Itálie a Rakouska 😀 ) a že nestíhá vyřizovat, ať se mu ozvu za 14 dní 🙂 . Takže na tom je krásně vidět, jak politici svými stupidními nařízeními vytváří a podporují černý trh. Druhá věc je, že drtivá většina zaměstnavatelů by to beztak obcházela úplně stejně jako jarní “povinné” testování. U nás ve firmě není očkováno cca 70% zaměstnanců vč. majitele, a stejně jako se tam nikdy nenosily a nebudou nosit žádné respirátory, nikdy se tam netestovalo a testovat nebude, tak tam po nás nikdo nikdy nebude vyžadovat žádné stupidní certifikáty, i kdyby se Hamáček na hlavu postavil a odstrkoval ušima 🙂 . Eventuálně není problém pracovat načerno, nebo se na práci vykašlat a žít nějaký čas z úspor a sociálních dávek. Docela bych se bavil, kdyby polovina zaměstnanců nešla do práce a do týdne by tak nastal totální rozvrat státu 😀 .

  1. Ano to přesně je ČR.nikdo to tu nebral nikdy vážně,nic nedodržovat,co by mi kdo poroučel, žádné kontroly na všech úrovních jsme demo.ti noví budou mít stejný problém,bude to zajímavé…

 5. Ono se to perlí pane Mrkvička ,když nejste v jeho kůži ,….je docela možné ,že nebyl ten pravý do čela ČSSD ,ale třeba v testech znalosti naší země dal všem na frak…Myslím si ,že už je to úplně jedno ,co kdy udělal ,nebo neudělal….Teď míří k veslu Ti nejlepší z nejlepších, silní a nezkažení ,kteří nás dozajista spasí ,tak se na to společně těšme, jak bude naše země vzkvétat a zdravě růst..

  1. Říkejte si o Hamáčkovi, co chcete, ale buď je úplně neschopný nebo stranu likviduje na něčí objednávku. Ani by mne nepřekvapilo, kdyby vstoupil do služeb Agrofertu.

   1. Jak se říká “možný je všechno”…každopádně průšvih je ten ,že levice nemá v parlamentu žádné zastoupení….

    1. Pokud myslíte levicovou v tom smyslu, že rozhazuje peníze jak šílená, máme k dispozici hnutí pana nemajitele. Ten je schopný rozházet rozpočty do roku 2050. Jen když si zaplatí své voliče.

     1. Jako by jste nevěděl kdo tlačil na vyšší kompenzace, .když podnikání leckomu během covidové krize zamrzlo…..kdo ví jestli taky nejste jeden z nich ,kdo se chtěl strašně moc hojit ,kolikrát i 100% náhrady a přitom státu odváděl roky před tím minimální daně..

     2. Zkuste si nejdřív u podnikatelů zjistit, jak to s různými kompenzacemi bylo, kolik opravdu bylo vyplaceno a za jakých podmínek. Nevím,proč lemplům, kteří by nikdy nebyli schopni se jakýmkoliv způsobem uživit sami (třeba Vy),vadí kompenzace. Jestliže mi někdo svým rozhodnutím znemožní pracovat, musí mi nahradit vzniklou škodu. Koneckonců i ten podnikatel musel vyplácet své zaměstnance, platit nájmy, zálohy na energie a z čeho by to asi tak dělal, když neměl příjmy? Kdoví, jestli Vy nebudete závistivý hlupák, který dojí rozpočet přes některou ze soc. dávek. Mimochodem, jsem zaměstnanec, ale na rozdíl od Vás si umím představit, co by následovalo při nevyplácení náhrad.

     3. Něco jste asi nepochopil ,když mne tak napadáte,…já jsem nepsal o tom ,aby se kompenzace nevyplácely ,ale ,že se křičelo stále po větších a větších,…přitom tam kde zaměstnavatel dal 20% ,tak stát doplácel podnikatelům pro jejich zaměstnance 80% ,to se Vám zdá málo?…nějak jste ,ale zapomněl na ty daně…Myslím si ,že je dost podnikatelů ,kteří mají někoho kdo jim daně dělá a nebo mají dokonce své daňové poradce…”.proč asi.?”.. ,přece aby státu odváděli co nejméně…a i takový křičeli po větších kompenzacích,…přitom se už dávno vědělo ,že to státní kase nesvědčí… Když kopete do zaměstnanců ,tak zrovna Ti jako jediní odvádějí své daně opravdu poctivě…

     4. Je opravdu vidět, že už je dnešní doba nad Vaše rozumové schopnosti. Kde měl asi zaměstnavatel brát 20% pro zaměstnance, když měl zavřeno a nevydělával? Kde brát na polovinu nájmu? To samé platí, proč má podnikatel daňové poradce. Že by třeba kvůli složitému daňovému systému a kvůli neustálým změnám, které kdyby podnikatel měl sledovat, tak nebude dělat nic jiného. Nakonec, můžete mi ve své hlouposti napsat, kde kopu do zaměstnanců? Sám píšu, že jsem zaměstnanec.

     5. Klid zbraním ,už se nechci hádat ,jsou to prostě dva pohledy na věc a každý má svou pravdu.
      Mám třeba kamarádku ,která opravdu dostávala 20% od svého zaměstnavatele 80% přihodil stát a k tomu bere ještě výsluhy ,co by bývalá policistka….nakonec brala o 10 000kč víc jak já a přitom byla doma.
      Je jasný ,že je to individuální případ od případu… To poslední v čem jste se moc netrefil je ,že někomu závidím ..
      Ono s tím podnikáním je to taky ehm ehm. .dělal jsem 30 let u jedné firmy …mohl bych vyprávět. ..jak se získávají zakázky a pod….. a nebojte sám bych se uživil ,to oni mně lanařili ,abych k nim šel…..

     6. a ještě něco ,..vláda si ten Covid nevymyslela, a všichni už dobře vědí ,že si ho sem vozí sami z ciziny …protože pokud vím, vítr ho se nepřivál…tak kdyby nebylo všech těch dovozců viru přes hranice ,nemusela by se dělat opatření…..protože ,kdyby to vláda nechala na lidech ,tak do roka vymřeme. .Proto jestli si opravdu chcete ztěžovat ,tak né na vládu ,ale na všechny ty ,kteří jsou vůči ostatním bezohlední…ti to vládě jen všechno komplikovali a komplikují a nám taky…

 6. Použil bych hlášku pana Postráneckého ze seriálu Vinaři :”Františku, ty jsi hňup” Tak tedy “Honzo, ty jsi hňup”.

  1. 1 debil = 1 Hamáček, 10 Hamáčků = 1 Maláčová, 10 Maláčových = 1 Vojtěch, 10 Vojtěchů = 1 Flégr.

 7. Maláčová (její poradce Stropnický),Hamáček,Hašek,Toman a jejich privrzenciTi se všichni podíleli a podílejí na likvidaci ČSSD. A Maláčová má drzost pokračovat (dá se to pochopit ,jinde by ji nechtěli) Ani se neunavovali se vůbec na nic zeptat členů. Prebarvili si ČSSD z oranžové na červenou asi kvůli Hamackovymu svetru.
  Hamáček bude ještě pár měsíců,profitovat,pak po mě potopa. Maláčová se bude snažit vysvětlit když nejsou komunisté budeme červení my.A tak bychom mohli pokračovat.
  Je jen škoda všech dlouholetých členů,že je zneužili,kvůli svým profitum.

 8. ZPRÁVY DNE: 
  Zástupci Milionu chvilek se sešli s představiteli demokratických koalic

  • Předsedové a předsedkyně koalic SPOLU a PirSTAN aktuálně pracují na koaliční smlouvě a programovém prohlášení vlády. Na schůzce se zástupci Milionu chvilek se shodli, že témata posílení nezávislosti justice, svoboda médií a vyřešení důsledků střetu zájmů Andreje Babiše na státní správu jsou klíčová a potvrdili, že o jejich konkrétní podobě jednají. 

   
  Hamáček rezignoval na předsedu ČSSD, kandidovat bude Maláčová

  • Po neúspěchu ČSSD ve volbách odchází z čela strany dosluhující vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček. Svůj odchod z funkce předsedy avizoval záhy po tom, co se ČSSD nedostala do Sněmovny. Na místo nové předsedkyně bude kandidovat Jana Maláčová.

   
  Zdraví prezidenta zhodnotí konzilium odborníků

  • Konzilium by mělo sestávat z devíti lékařů. Tato nově vzniklá poradní skupina by měla být podepsána pod zprávou o zdraví a schopnosti Miloše Zemana vykonávat prezidentský úřad. Následně by zpráva měla být podkladem pro rozhodnutí o aktivaci článku 66.

   
  Úspěšný den Vám přeje,
  tým Milionu chvilek

 9. Soudruh Jan Hamáček jen plnil rozkazy Andreje Babiše a dělá tak do poslední chvíle.
  V novém vedení ČSSD se vymění šašek za hlupáka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *