Robert Fico potají prodělal covid a zfalšoval test. “Je to strašná nemoc,” řekl kamarádům. Veřejně ji však bagatelizuje a pomlouvá očkování

Veřejná póza bývalého slovenského premiéra a stále velmi výrazného politika Roberta Fica se začíná bortit. Mohou za to odposlechy, které slovenská policie získala údajně omylem poté, co se snažila odposlouchávat pytláky. Zachytila však schůzky právě Fica s jeho nejbližšími kumpány na jedné lovecké chatě. Padaly z nich přitom skutečně zajímavé věci, jak upozorňuje slovenský Denník N.

Robert Fico se na odposleších mimo jiné přiznává k tomu, že prodělal nemoc covid-19, což veřejně nikdy nepřiznal. A co více, mluví o ní s velkým respektem. “Neumím se zbavit toho covidu. Testy mám v pořádku, všechno, ale ve čtvrtek mě to tak zlomilo. Celý pátek jsem ležel, v sobotu jsem zrušil celý program. Únava, stále mám plechovou chuť v ústech, jako kdybych něco necítil. Pořád srdeční arytmie a tyto hovadiny. To je strašná choroba, strašná,” uvádí na nahrávce Fico.

Ani samotný průběh nemoci nebyl u Fica bez problémů. Nákaza se projevila na jeho dovolené na řeckém ostrově Kréta. Nejprve mu pár dní nebylo příliš dobře, ale když se jednou vypravil na snídani, náhle zkolaboval. “Probral jsem se, když mi nějaký doktor skákal po hrudníku,” říká Fico. Mělo jít o německého kardiologa, který zrovna seděl u vedlejšího stolu. Následoval transport do nemocnice, kde vyšetření ukázala, že je víceméně v pořádku, a tak ji opustil.

Bývalý slovenský premiér potom svou dovolenou trávil v karanténě, kde si na hotelu pobyl jedenáct dní. Pokoj nemohl opustit proto, že mu stále vycházely pozitivní testy. Rozhodl se proto pro trik. “A po jedenácti dnech jsem zfalšoval covidový test,” usvědčuje Fico sám sebe z podvodu. Vyděsilo ho prý, že pozitivní testy by mu mohly vycházet klidně dva měsíce

Robert Fico přitom patří k největším kritikům protiepidemických opatření na Slovensku. Hlasitě také vystupuje proti očkování, které považuje za byznys farmaceutického průmyslu. Podle odborníků tak významně přispívá k tomu, že Slovensko z hlediska proočkovanosti patří k nejhorším evropským zemím.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
5 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments