Miliardář Písařík z Bohemia Energy se pokouší převést obří soukromý majetek. Obává se hromadné žaloby klientů

Kauza Bohemia Energy začíná nabývat obřích rozměrů. Zatímco krátce po ukončení činnosti tohoto významného dodavatele elektřiny a plynu tomu nebyla přikládána potřebná důležitost, teď si všichni začínají uvědomovat, o jak obrovský problém jde. Stovky tisíc domácností totiž byly vrženy na trh energií na jeho vrcholu a jejich noví dodavatelé pro ně komodity musí nakoupit za tržní ceny. Ty jsou přitom horentní. Mnozí lidé tak v těchto dnech obdrželi nový rozpis záloh, kdy namísto pár tisíc korun mají například za plyn hradit mnohonásobně více.

Čtěte také: Zálohy za plyn 21 tisíc měsíčně. Více než plat. Klienti Bohemia Energy dostali nové výměry a neví, co si počít

Oklamaní klienti se chtějí bránit

Tisíce klientů Bohemia Energy už se daly dohromady a chystají hromadnou žalobu. Tu za ně podle serveru iRozhlas.cz podá právnická společnost LitFin. Ta vychází z toho, že firma nedodržela smlouvu vůči svým klientům, kteří si u ní objednali dodávku elektřiny či plynu za určitou cenu.

Právníci dávají logický příklad, kdyby se trh vyvíjel opačně. Pokud by například cena energií rychle klesala a klienti by se rozhodli ukončit své smlouvy a přejít k jinému dodavateli za výrazně lepších podmínek, bude si Bohemia Energy nárokovat smluvní pokuty.

Dlouhodobě přitom Bohemia Energy právě z tohoto modelu těžila. Elektřina a plyn byly dlouhou dobu relativně levné a jejich cena spíše dále klesala. To firmě umožnilo prodat zákazníkům kontrakty a energie nakoupit až později za významně nižší ceny. Teď se však trend otočil a Bohemia Energy by musela elektřinu a plyn nakupovat dráže, než za kolik měla nasmlouvaný odběr svými zákazníky.

Foto: Shutterstock

Nákupy luxusních nemovitostí

Podle analytika Jiřího Gavora se však náznaky změny trendu začaly objevovat nikoliv před pár měsíci, jak mnozí tvrdí, ale už koncem roku 2020, kdy začaly prudce růst ceny emisních povolenek. Tehdy se měla Bohemia Energy zajistit a přinejmenším část energie nakoupit. Její management ale podle všeho čekal, že ceny opět klesnou. To se ale nestalo.

Teď se navíc ukázalo, že manželé Jiří a Hana Písaříkovi, kteří Bohemia Energy ovládají, ještě v první polovině tohoto roku namísto energií nakupovali luxusní nemovitosti. Na Vinohradech koupili byt za 22 milionů korun a za dalších 25 milionů polovinu bytového domu v Nuslích.

Do nemovitostí manželé investovali i v předchozích letech. V roce 2018 nakoupili byty za 130 milionů korun a k tomu ještě rozlehlý resort poblíž Dobříše za 170 milionů.

Čtěte také: Klienti Bohemia Energy jsou v šoku. Miliardář Jiří Písařík dál prodává jejich elektřinu a plyn, zavání to podvodem

Písařík zahájil převod, ale soud tomu zabránil

Právnická společnost LitFin se kromě majetku Bohemia Energy chce zaměřit právě i na soukromý majetek manželů Hany a Jiřího Písaříkových. Žalobci jsou totiž přesvědčeni, že za ukončením činnosti firmy stojí svým jednáním právě majitelé. Mohlo zde dojít k porušení povinnosti řádného hospodáře, protože prodávali energii, kterou neměli nakoupenou.

Server motejlekskocdopole.com informoval o tom, že se manželé pokoušejí majetek převést. “Jen pár dní po ukončení obchodní činnosti Bohemia Energy entity a slibu, že dostojí všem svým závazkům, začali její majitelé s přesuny nemovitostí na třetí osoby,” uvádí ekonomický novinář Miroslav Motejlek. Soud však prý nařídil předběžné opatření a Jiřímu Písaříkovi zakázal jakkoliv zatěžovat, disponovat či zcizovat jeho soukromé nemovitosti.

Foto: Shutterstock, zdroj: iRozhlas.cz, motejlekskocdopole.com

Nenechte si ujít
Největší banka v České republice to podle všeho přehnala se svými marketingovými výmysly. Podruhé v krátké době totiž mění způsob úročení na svém spořicím účtů, a to poté, co se jí příliš nepodařilo odkomunikovat ani první změnu. Zase všechno jinak Pakliže by ale někdo očekával, že v druhém případě už to bude přehlednější a jasnější a že se banka vrátí ke srozumitelnému produktu, který je pro její klienty velmi důležitý a využívaný, byl by na omylu. “Mé 86leté mamince, která je klientkou České spořitelny přišel dopis oznamující změny úročení. Jaké bude, se v něm však nepíše. Sděluje jí pouze to, že vše se dozví v aplikaci George nebo pod otištěným QR kódem. Co by si s tím asi tak počala, kdybych za ní nepřijel,” ptá se řečnicky ředitel pražské ZOO Miroslav Bobek, který potom banku počastoval skutečně nevybíravými slovy. Toho potom rozzuřila do běla ještě robotická odpověď ze strany České spořitelny, která zněla následujícím způsobem: “Rádi prověříme relevantnost komunikace. Neváhejte nás kontaktovat pomocí soukromé zprávy, doplněné o kontaktní údaje Vaší maminky pro správnou identifikaci.“ Manažer potom dále poukázal na skutečnost, jakým způsobem banka se svými klienty komunikuje a že je stále častěji odkazuje na internetové bankovnictví George. Například papírové výpisy či služby na pobočce jsou přitom stále dražší. Jak se to chovají? “V ČR žije přes 400 tisíc lidí nad 80 let. A tihle se chovají, jako by nebyli,” upozornil na důležitou věc. Přitom spousta seniorů má svůj bankovní účet právě v České spořitelně. Tato tradiční banka se přitom pro seniory začíná stávat nepoužitelnou. Mé 86-leté mamince, která je klientkou @Ceskasporitelna, přišel dopis oznamující změny úročení. Jaké bude, se v něm však nepíše. Sděluje jí pouze to, že vše se dozví v apliaci George nebo pod otištěným QR kódem. Co by si s tím asi tak počala, kdybych za ní nepřijel?Filipe…— Miroslav Bobek (@MiroslavBobek) April 4, 2024 Čtěte také: Česká spořitelna vám strhne nehorázný poplatek. Její bývalý bankéř už se neudržel a vše prozradil Namísto standardního spořicího účtu teď totiž vymyslela složitý konstrukt, který má hned několik složek a který vám bude vaše prostředky úročit například podle toho, jak moc investujete nebo jaké je vaše finanční zdraví. Základní úroková sazba je potom nula a reálně se řeší přes sazbu v rámci marketingové akce. Foto: Shutterstock 0SdíleníSdíletTweet [...]
Jde pravděpodobně o jeden z největších nešvarů současnosti, jen se o něm zdaleka nemluví tolik, jak by bylo potřeba. Vždyť se tu reálně ztrácejí peníze desítkám tisíc lidí, přičemž toto číslo pravděpodobně ještě poroste. Postihne to každého Nejrůznější organizované skupiny si rychle všimly toho, že Češi jsou stále obecně velmi důvěřiví a neočekávají, že by jim někdo chtěl udělat něco zlého. A na druhé straně slyší na nejrůznější výzvy k tomu, jak zhodnotit svůj majetek, případně slibované výhry. Různých metod, jak z lidí vylákat peníze, které už nikdy neuvidí, je celá řada. Tou nejjednodušší je poslat pod určitou záminkou SMS, která buď hrozí nějakým průšvihem nebo naopak něco slibuje. Připojena je výzva k akci, kde je třeba vyplnit osobní údaje. Na tom by ještě nebylo nic divného, pokud by mezi nimi nebyly i přístupové údaje k bankovnímu účtu. Pokud je odevzdáte, můžete si být jisti tím, že vám účet vyluxují. Podvody se to jen hemží na internetových tržištích, kde se Češi často pokoušejí prodat různé použité věci. “Měla jsem radost, že se mi na můj inzerát někdo hned ozval a že situaci rychle řeší,” říká pětadvacetiletá Míša, která prodávala starší dětské věci. “Okamžitě poslal odkaz na kurýrní službu, kde jsem měla vyplnit údaje včetně přístupu do bankovního účtu. Až potom mi došlo, jak moc jsem byla naivní.“ Přijdete o balík peněz Žena celkem přišla o 40 tisíc korun, které se podvodníkům podařilo z jejího účtu odčerpat, než banka transakce zablokovala. Podle České bankovní asociace bylo podobným způsobem napáleno téměř 70 tisíc klientů, kterým byla zcizena částka přesahující 1,35 miliardy korun. Na jednoho tak v průměru připadá enormní ztráta ve výši dvaceti tisíc korun. Může to být ale i podstatně více. Výjimkou nejsou případy, kdy lidé přijdou o stovky tisíc korun, respektive o veškeré celoživotní úspory. Čtěte také: Banky jdou náhle tvrdě po Češích. Přijdete tak o spoustu peněz, už zase vás škubou Ačkoliv se banky situaci snaží řešit, z jejich pohledu mají vše velmi dobře zabezpečeno a zbývá tedy především edukace klientů. To je ale nikdy nekončící práce, jelikož jsou jich miliony a nejrůznější podfuky mají stále sofistikovanější podobu. Foto: Shutterstock 37SdíleníSdíletTweet [...]
Vypadá to, že chystaná důchodová reforma se stane největším tématem příštích týdnů a měsíců. Ostatně, jde o zcela zásadní změnu, která se dotkne úplně všech. Vzhledem k tomu, v jaké šlamastyce se celý důchodový systém ocitl, je třeba provést skutečně dalekosáhlé změny na všech stranách. Do důchodu dříve Všeobecně to pochopitelně půjde směrem, který se lidem příliš nelíbí. Produktivní věk se prodlouží a důchodový věk naopak oddálí. Smyslem je to, abyste v penzi netrávili tolik času. Podle aktuálních propočtů se počítá s průměrem 21 let a i to bude podle odborníků dost možná třeba ještě zrevidovat, jelikož je to příliš mnoho, vezmeme-li v potaz, že pro odchod do penze je třeba odpracovat 35 let. Ovšem s tím, jak se bude věk pro odchod do důchodu prodlužovat, je třeba zohlednit i velmi náročné profese, kterých by se to týkat nemělo. V některých případech by si dokonce měly polepšit a odejít do penze dříve než dnes. Do důchodu půjdou zcela jednoznačně dříve pracovníci spadající do 4. kategorie podle metodiky Bezpečnosti a ochrany zdraví při práci. “To jsou práce, při nichž je vysoké riziko ohrožení zdraví, které nelze zcela vyloučit ani při používání dostupných a použitelných ochranných opatření,” uvádí web BOZP Info. Kdo tam spadá? Do této kategorie však aktuálně spadá necelých 20 tisíc lidí, což není mnoho. Ministerstvo práce a sociálních věcí ale už oznámilo, že dřívější důchod se bude týkat i řady profesí spadajících do třetí kategorie. Tam už jde teoreticky o téměř půl milionu zaměstnanců. Počítá se s tím, že dříve půjdou například zedníci, dlaždiči, obsluhovači důlních zařízení, montéři nebo pracovníci odvozu a recyklace odpadů. Překvapivě by se to mělo týkat také šéfkuchařů a kuchařů. Čtěte také: Jsem na světě 70 let, ale takhle špatně se mi ještě nežilo. Důchodkyně řekla, kolik skutečně dostává a co si myslí o tomto státě Je tedy vidět, že některé skupiny se do tohoto seznamu propracovaly a jiné nikoliv. Proč tam nejsou například pokojské nebo recepční, které také neustále stojí na nohou a vykonávají fyzickou aktivitu? Mnozí to zcela jistě budou považovat za nespravedlivé. Zároveň se tu vytváří skupina privilegovaných, a to často ne se zcela propracovaným argumentačním pozadím. Foto: Shutterstock, zdroje: SUIP, MPSV 3SdíleníSdíletTweet [...]

67 názorů k článku “Miliardář Písařík z Bohemia Energy se pokouší převést obří soukromý majetek. Obává se hromadné žaloby klientů

 1. Soud však prý nařídil předběžné opatření a Jiřímu Písaříkovi zakázal jakkoliv zatěžovat, disponovat či zcizovat jeho soukromé nemovitosti. …..Aspoň že tak. Už jsem myslela, že počkají až všechno “odkloní” a začnou “jednat až bude mít “na oko” holý zadek jak je u nás zvykem. Ale nejásejme předčasně. Prachy dokážou paragrafy zkroutit na opačnou stranu.

  1. Jen, aby to byla pravda s tím opatřením. Víme, jak to chodí, kolik zlodějů vyvázlo bez postihu. Zjistí patřičné orgány , kde má všechno v cizině uloženo?

   1. No vždyť jsem napsala, že se nemáme předčasně radovat, protože v tomto šaškecu je obvykle “právo” na straně peněz. A takových kauz už tu bylo, soudy se táhly desítky let a podvedení stejně nic nedostali. Ale tím, že je vydáno předběžné opatření je aspoň naděje, i když nepatrná, že “nezmizí” celý majetek. Nedělám si iluze, že by poškození dostali všechny peníze zpět.

  2. S tou žalobou je to plácnutí do vody. Pokud neměla Bohemka v jednotlivých smlouvách s klienty žádná smluvní omezení nebo povinnosti tak nevím na jakém základě by mohla ten soud prohrát. Ustanovení občanského zákoníku jsou v tomto případě pro kočku

   1. To opravdu nemůžu posoudit, smlouvu s nimi nemám, tak nevím jaké je její znění. Ale dokážu se vcítit jak na tom může teď být nějaká 80ti letá stařenka, která jim naletěla. Znám jejich agresivní praktiky – otravovali mě min.5x do roka a moje “ať táhnou do ďoury mezi půlkami ” je nijak neodradilo. Někdy to vypadalo, že se snad vsadili komu z nich skočím na špek.

    1. Plně s Vámi souhlasím, mi volali taky. Ale první co se doví student práv na fakultě je věta-Právo není spravedlnost! Ty telefonické šmejdy nám tu zavedl pan Pospíšil z TOP 09 coby tvůrce nového občanského zákoníku. Taky hromadná elektronická podání na soudy v případě marginálních dluhů. A taky pravidlo, zaměstnavatel může-zaměstnanec musí nebo v případě šmejdů- dodavatel nemá žádné závazky, zákazník jich má plnou smlouvu

  3. Poprvé na vás reaguji, protože na můj vkus jste v diskusích příliš agresivní a sprostý. Nicméně, ačkoliv jsou mi tyto slepence proti srsti, musím vám připomenout, že se do vlády dostali na základě voleb…tudíž asi je tam lidi chtějí, bez ohledu jaké prasárny se tu děly za jejich vlád a já ani vy s tím nemůžeme nic dělat, jen doufat, že se to v dalších volbách nebude opakovat. Jenže problém je ten, že u nás není v politice nikdo, komu by šlo o tento stát a lid a de facto není koho volit.

   1. Já se na Vás nezlobím. V podstatě v některých případech s Vámi i souhlasím. V případech, kdy nesouhlasím, akceptuji Váš názor. Každý si ho děláme podle osobních zkušeností, které můžou být odlišné. Jde o to naslouchat a podívat se na problém i z jiného úhlu pohledu. Mě spíše vadí styl jakým se projevujete. Místo diskuse a argumentů jen urážky a nadávky… to si myslím, že není zapotřebí….de facto tak shodíte i rozumný názor a pak to tu není o diskusi, ale o vzájemných výpadech jeden proti druhému. Tento národ by se měl spíše stmelit a né se vzájemně napadat a rozeštvávat – o to vládnoucím garniturám jde… ” rozděl a panuj!”

  4. No jestli tam maj bod, že můžou smlouvu i termínovanou kdykoli vypovědět,tak je to problém. Ale podle toho ,že chce vyvést aktiva mimo firmu,tak to tak jisté není. Ale sám jsem si naběhl s Raifaisen stavební, kde mají klauzuli,že můžou smlouvu vypovědět. Jakmile jsem nepřistoupil na snížení úroků,byla smlouva jimi ukončena, vyplatili mě a konec,žádných 5roků podle smlouvy.

   1. Tak kdo z nás už někdy někomu v této džungli nenaletěl. Nikdo nejsme neomylní. Někdo se z toho poučí, někdo chyby opakuje. Já se naučila odmítat všechny, kdo mi něco vnucují a “chtějí mé dobro” – nedám si ho vzít. Pokud něco potřebuji, nikdy žádnou smlouvu hned nepodepisuji. Vezmu si ji domu, nebo nechám poslat a důkladně si ji i několikrát pročtu a nechám přes noc projít hlavou. Jsou psány většinou tak “šalamounsky”, že si nějaké té “kličky” všimnu až při druhém, nebo třetím čtení. Často jsou tam nejednoznačné podmínky, nebo mají dvojí i trojí výklad…to pak nepodepíšu, ale chápu, že si hodně lidí neuvědomí (zvláště pod nátlakem a v časovém presu), že nějaká věta se dá vyložit i jinak. Vždyť i naše zákony jsou často takto dvojsmyslně a nesmyslně psané. Taky se mi osvědčilo, když jsem smlouvu dala přečíst i někomu jinému (třeba synovi)…někdy si všimne jiných věcí, které mi uniknou. Tak přeji všem, aby byli obezřetní a co nejméně skákali podvodníkům na lep…. i když je to těžké.

  1. To by dávno měli udělat,,a lidem vrátit vyučtování za tu dobu co brali elektřinu u nich..to se ani nestane..

 2. klasický energetický šmejd. sebrala bych mu majetek a nechala ho zaplatit ty předražené zálohy jeho klientů. on si kupuje nemovitosti za naše peníze!!!! Taky jsem mu naletěla na jeho sliby. chodili po domě a přemlouvali důchodce, aby k nim přešli a odebírali od nich elektřinu, že ušetří!!!

 3. Písařík se prý hájí, že neporušil žádné zákony. Jestli je to pravda, je to ostuda pro naše zákonodárce, svědčí to o bezzubosti našich zákonů vůči podobným gaunerům. Stát by své selhání měl napravit zabavením majetku toho šmejda a jeho vykutálené manželky. A použít ho na odškodnění poškozených klientů. Nejen těch nejchudších, ale VŠECH! Písaříkovi se dopustili úmyslného trestného činu a musí být trestně stíháni. Podal jsem na ně už žalobu a pokud najdu odkaz na hromadnou žalobu, připojím se.

  1. Rád bych se taky připojil k hromadné žalobě . Mohl by dát někdo info jak to provést kde je možné se dotázat na podrobné info

  2. Společnost LIT FIN se zavazuje zastupovat bývalé klienty Bohemia Energy . Lidé připojte se i kdyby to byla minimální šance tak stojí za to nenechat si to líbit .

   1. Já jsem sem před hodinou dávala odkaz…ale stále to čeká na schválení…je to odkaz na společnost o které píšete….já už se registrovala a doufám,že se bude něco dít.Aby to Písaříkovi jen tak neprošlo.

    1. Pokud se s té společnosti ozvou napíši info.Snad ano a není to zase nějaký klam.Kdyby to měl podávat každý sám..tak nevím.Také mám strach i s vyúčtvání…pokud nějaké přijde.Člověk už neví co může čekat.

   2. Pokud se od té společnosti někdo ozve..napíši info.Snad to není zase nějaký klam.Mám strach i z vyučtování BE…pokud tedy nějaké přijde.Člověk už neví co má čekat.

 4. Takže Písařík neměl ke svým klientům žádné smluvní závazky, ale oni by museli po odstoupení ze smluv platit smluvní pokuty. To je typické podnikání a la ODS. On ten soud vyhraje

  1. Ano, asi vyhraje. A nedivil bych se, kdyby později zažaloval stát a v arbitráži vysoudil další miliardy

 5. Asi to tak jednoduché mít nebude, když chce vyvést majetek ze společnosti.
  A zrušení smlouvy, která je stejně na dobu určitou? To nedává logiku

 6. Kdyby Brusel nevymýšlel 3,14čoviny s energetickými burzami, žádný miliardář Písařík by neexistoval a tyhle problémy by nebyly. Na co nám je 440 dodavatelů? To je furt 438 zbytečných příživníků, kteří jen přeprodávají. Tohle bychom si všechno ušetřili. Elektřinu by všem dodával polostátní ČEZ bez spekulantů a prostředníků a na distribuci plynu by taky stačila jedna firma, přes níž by se plyn nakupoval přímo od Rusů, jako to teď dělá maďarský premiér Orbán.

  1. No já se rozhodla nechat odpojit od celý slavný elektřiny a jejich dojicu.ono to jde nahradit jinak jen přemýšlet.zadny černý odběr ,ale je dost náhrad.jasne že bude nějaké omezení ,ale rádio na baterky mi stačí, beztak mě televize už nebavi a jine…jsem sama ,tím to mám pravda lehci a co si udělám to mam.a ať si tu svoji elektřinu strci do prdele.

  2. ….a jsme zase zpátky . Za bývalého režimu, když byl jeden dodavatel plynu a jeden el. energie by takový vyčuránci neměli šanci krást. A toto není v dnešní době jedinými případ.

   1. Jenže máme demokracii a tu si každý vykládá po svém…. Jedno etnikum zná jen svá prava a ne povinnosti a pokud si soudci a jim podobní budou dělat co zrovna letí, tak budeme bydlet v jeskyni. Hlavne, že svoji energii prodáváme levně a draze nskupujeme jinde. Za to by měl někdo dostat přes držku

  3. Elektřinu by všem dodával polostátní ČEZ. No a dojil by zákazníky, tak jako to dělal před liberalizací trhu a taky by se jako monopol choval tak jako se choval předtím, připojit malou firmu nebo posílit odběr domácnosti by bylo na dlouhé lokte jak za dob slavného OPBH. Bohemia Energy jsou sice vykukové, ale stabilní monopoly na ně musely reagovat. Tak jako České dráhy na Jančuru.

 7. Pěknej vykuk a podvodník a oni si nakupovali nemovitosti za Vaše peníze!I to je možné. A to ke všemu chtěl odklonit peníze A soud tomu zabránil.Lidé braňte se.

 8. Mohu vám říci,moc se netěšte.Mě tahle šmejd společnost dluží asi 8 000 Kč a bylo to již asi před 9 lety.Chtěli mi zacpat hubu,tak mi poslali 200 Kč.A to je konec.

  1. Kdysi jsem se ptal přímo na Bohemia energy, kolik mají elektráren, kolik spravují trakčních sítí, kolik vlastní a spravují trafostanice. Nic mi na můj E-mail neodpověděli. Jejich vojáci v poli , kteří otravovali u dveří a slibovali levnější energie, na stejný dotaz mi nedokázali odpovědět. Tak to jinak nemohlo dopadnout. Označil jsem je za podvodníky a řekl jsem jim , že už mi nemají zvonit u dveří a otravovat. Cítili se dost dotčení a , že je nemám urážet, no prostě ŠMEJDI. Kdo nepracuje, tak by neměl těžit z práce druhých. Vůbec nechápu naší vládu, že povolí takovéto podnikání. Druhej ksindl.

  2. zrovna tak jsem dopadl i já po roce mi napsali úspora 6000 po zažádání o vráceni jsem během 14 dnů dlužil 2000 okamžitě jsem ukončil smlouvu !!

 9. nevěděl chudák ,že krachuje ,ale nemovitosti místo energií nakupoval, to je odvážná činnost protože podvedl klienty kteří mu posílali dál své peníze na nákup energií tomu říkám velký podraz, jeho poradci nevěděli ,že ceny půjdou nahoru tak na co takové lidi tam pracují.

 10. Chyba vlády .Měli nastavit výši jaké rabaty si mohli dávat. Nechali je okrádat a ted se probudili ? Aspon ,že soudy začaly fungovat

 11. Neměli by nás důchodce rovnou zlikvidovat????Budoucí ministr zdravotnictví bude další terno a asociál

 12. Jak to tedy je? Pořád se tvrdilo, že jen ukončili činnost a že zaplacené zálohy se vypořádají podle skutečné spotřeby. Pokud by to bylo takto, tak neřeknu nic. Ale pokud ztopili zálohy z doby mimo sezónu, tak je to tunel jak kráva.

  1. Zálohy nestopili, na vrácení záloh mají na účtě peněz dost. Oni nezkrachovali, tedy že by nebyly schopni platit věřitelům. Oni se zavázali zákazníkům dodávat energie za smluvené ceny a teď se jim do toho nechce, protože by na tom prodělali. Tak vypověděli smlouvy a ukončili činnost, což jim jejich smlouvy umožňují. A teď jde o to, jestli garance (fixace) ceny na několik let a zároveň možnost smlouvu vypovědět v řádu měsíců není klamání spotřebitele nebo přímo podvod. Pokud ano, zákazníci mají nárok na vyplacení rozdílu mezi garantovanou cenou a cenou, kterou zaplatí někde jinde, což už bude znamenat opravdový krach. Pokud ne, firma vypořádá své závazky (odstupné zaměstnancům, dosud nezaplacené faktury dodavatelům), rozprodá majetek a zbylé peníze na účtech náleží majitelům. A někde jsem četl, že si dividendy nevypláceli od roku 2013, takže se hraje o pěknou sumičku.

 13. Ten zmetek ještě 30 září(14 dnů před krachem) posílal svým klientům smlouvy na levnou energii(je to i můj případ). A ERÚ dělal mrtvého brouka? K čemu si ve svých daních platíme stát? K posrání!

  1. Jenomze STB mel jiny starosti nez hlidat nejaky firmy s energiema, tam slo to aby zas vyhral volby a nemel na krku kriminal….

 14. Podnikal svobodně, lhal demokraticky a soud proběhne podle práva. Kde chybí soudnost, vyučuje zkušenost. Proč se zlobíte na mě?

 15. Ja bych to vyřešil jednoduše. Nedodržel smlouvy, tak zaplatí penále jako by platili klienti kteří by chtěli ukončit smlouvu. A dodržet výpovědní lhůtu. A pokud jde o smlouvy na dobu určitou, tak by měl doplatit rozdíl mezi cenou, kterou mají klienti ve smlouvě a cenou, kterou musí platit u DPI. Podle toho, co chce převádět za objem majetku, tak by to nemělbýt problém a mohlo by mu i něco zůstat. A i kdyby ne, jeho problém.
  A není náhodou podvod, když prodává něco (energii), kterou nemá koupenou, nebo aspon nasmlouvanou??? Zvlášť když má vybrané zálohy??? Jsem zvědavý, jak to celé dopadne. Ale nebudu naivní, za par týdnů bude jiná kauza, klienti BE přejdou k jiným dodavatelům a za půl roku, když už to nebude téma č.1 tak se to postupně zamete pod koberec, majetek se uvolní a konec.

  1. Když nebudou existovat alternativní dodavatelé, tak nebude žádná hospodářská soutěž a ti velcí vás stáhnou z kůže.
  2. BEE vyhlásila krach, děje se to běžně, akorát to bylo za běžných cen energií, BEE na rozdíl od těch přechozích dodavatelů má statisíce zákazníků, tak se to řeší.
  3. Spočítejte si, když zákazníci měli elektřinu za 2000,-kč/MWh a smlouvu na několik let. Teď stojí MWh 5000,-kč, tak nejste debilní? Jak by to asi mohli dlouhodobě dotovat? Plyn zdražil z 400,-kč na 2000,-kč. Nikdo v roce 2019 nevěděl jaké budou ceny.
  4. Dodavatel nemůže nakoupit všechnu energii najednou kvůli konkurenceschopnosti a kvůli tomu, že smlouvy zákazníků mohou být ukončeny úmrtím, odstoupením, přepisem.
  5. Pokud se vám ceny nelíbí, tak poděkujte evropské unii a hlavně Německu

  Vy jste teda banda buranů 🙂

 16. Víte jak to dopadne ? Majetek převede a oficiálně se s něho stane žebrák, který nic nemá a o všechno příšel k vúli jiným. On za nic nemůže. Zálohy, které mu lidi v létě za energie posílali jin samozřejmě nevrátí. Soud mu možná nařídí všechno vráti ale tím to zkončí, neboť nebude mít žádný majetek. Nicméně si dál bude jezdit v drahých autech a bydlet v luxusních nemovitostech. Spravedlnost po česku.

 17. A co alespoň vyučtování? Všichni platili,když se přes léto netopilo a nesvítilo přes den. Každá koruna dobrá. Na to také nejsou páky? Vždyť to Písařík sliboval. Místo toho se teď svým chováním všem vysmívá. K uzoufání!!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *