Miliardář Písařík z Bohemia Energy se pokouší převést obří soukromý majetek. Obává se hromadné žaloby klientů

Kauza Bohemia Energy začíná nabývat obřích rozměrů. Zatímco krátce po ukončení činnosti tohoto významného dodavatele elektřiny a plynu tomu nebyla přikládána potřebná důležitost, teď si všichni začínají uvědomovat, o jak obrovský problém jde. Stovky tisíc domácností totiž byly vrženy na trh energií na jeho vrcholu a jejich noví dodavatelé pro ně komodity musí nakoupit za tržní ceny. Ty jsou přitom horentní. Mnozí lidé tak v těchto dnech obdrželi nový rozpis záloh, kdy namísto pár tisíc korun mají například za plyn hradit mnohonásobně více.

Čtěte také: Zálohy za plyn 21 tisíc měsíčně. Více než plat. Klienti Bohemia Energy dostali nové výměry a neví, co si počít

Oklamaní klienti se chtějí bránit

Tisíce klientů Bohemia Energy už se daly dohromady a chystají hromadnou žalobu. Tu za ně podle serveru iRozhlas.cz podá právnická společnost LitFin. Ta vychází z toho, že firma nedodržela smlouvu vůči svým klientům, kteří si u ní objednali dodávku elektřiny či plynu za určitou cenu.

Právníci dávají logický příklad, kdyby se trh vyvíjel opačně. Pokud by například cena energií rychle klesala a klienti by se rozhodli ukončit své smlouvy a přejít k jinému dodavateli za výrazně lepších podmínek, bude si Bohemia Energy nárokovat smluvní pokuty.

Dlouhodobě přitom Bohemia Energy právě z tohoto modelu těžila. Elektřina a plyn byly dlouhou dobu relativně levné a jejich cena spíše dále klesala. To firmě umožnilo prodat zákazníkům kontrakty a energie nakoupit až později za významně nižší ceny. Teď se však trend otočil a Bohemia Energy by musela elektřinu a plyn nakupovat dráže, než za kolik měla nasmlouvaný odběr svými zákazníky.

Foto: Shutterstock

Nákupy luxusních nemovitostí

Podle analytika Jiřího Gavora se však náznaky změny trendu začaly objevovat nikoliv před pár měsíci, jak mnozí tvrdí, ale už koncem roku 2020, kdy začaly prudce růst ceny emisních povolenek. Tehdy se měla Bohemia Energy zajistit a přinejmenším část energie nakoupit. Její management ale podle všeho čekal, že ceny opět klesnou. To se ale nestalo.

Teď se navíc ukázalo, že manželé Jiří a Hana Písaříkovi, kteří Bohemia Energy ovládají, ještě v první polovině tohoto roku namísto energií nakupovali luxusní nemovitosti. Na Vinohradech koupili byt za 22 milionů korun a za dalších 25 milionů polovinu bytového domu v Nuslích.

Do nemovitostí manželé investovali i v předchozích letech. V roce 2018 nakoupili byty za 130 milionů korun a k tomu ještě rozlehlý resort poblíž Dobříše za 170 milionů.

Čtěte také: Klienti Bohemia Energy jsou v šoku. Miliardář Jiří Písařík dál prodává jejich elektřinu a plyn, zavání to podvodem

Písařík zahájil převod, ale soud tomu zabránil

Právnická společnost LitFin se kromě majetku Bohemia Energy chce zaměřit právě i na soukromý majetek manželů Hany a Jiřího Písaříkových. Žalobci jsou totiž přesvědčeni, že za ukončením činnosti firmy stojí svým jednáním právě majitelé. Mohlo zde dojít k porušení povinnosti řádného hospodáře, protože prodávali energii, kterou neměli nakoupenou.

Server motejlekskocdopole.com informoval o tom, že se manželé pokoušejí majetek převést. “Jen pár dní po ukončení obchodní činnosti Bohemia Energy entity a slibu, že dostojí všem svým závazkům, začali její majitelé s přesuny nemovitostí na třetí osoby,” uvádí ekonomický novinář Miroslav Motejlek. Soud však prý nařídil předběžné opatření a Jiřímu Písaříkovi zakázal jakkoliv zatěžovat, disponovat či zcizovat jeho soukromé nemovitosti.

Foto: Shutterstock, zdroj: iRozhlas.cz, motejlekskocdopole.com

Nenechte si ujít
Příjemné procházky malebnou krajinou patří ke koloritu životního stylu v České republice. Vždyť jsme zemí turistických klubů a například nikde jinde na světě nenajdete tak skvěle značenou síť turistických stezek. Nejlepší na tom je, že na rozdíl od mnoha jiných zážitků jsou procházky zcela zdarma a dostupné pro každého stejně, ať už je to boháč nebo člověk, který má hluboko do kapsy a nic moc jiného si dopřát nemůže. Vstup zakázán To vše je teď ale ve velkém ohrožení. Přichází totiž novela o myslivosti, která opravdu nečekaně zasahuje do možnosti procházet se na mnoha místech. Jde o to, že majitelé budou mít mnohem větší kontrolu nad svými lesy. Možná si říkáte, že ty přeci v Česku vlastní především stát, jenže tak tomu vůbec není. Možná ani netušíte, kolikrát jste se na svých toulkách přírodou procházeli v lesním porostu, který někomu patří. Vy jste ho ale mohli zcela volně prozkoumávat, bez jakýchkoliv omezení. To už napříště nemusí být možné, jelikož novela dává majitelům lesů značné možnosti, jak s nimi nakládat. Předně jde o to, že kdo vlastní alespoň 50 hektarů lesa, může si tam zřídit oboru a veřejnosti zakázat, případně výrazně omezit přístup. Lze si ostatně představit i situace, kdy taková obora bude zřízena nikoliv za účelem myslivosti, ale prostě proto, aby měl někdo svůj les jen sám pro sebe, popřípadě proto, aby zde mohl za vstup či průchod vybírat poplatky. Odborníci mají obavy Mohlo by tak dojít k naprosto bizarní situaci, kdy se vydáte na nějakou túru, ale v jejím průběhu budete muset několikrát zaplatit jakési mýto za průchod lesa. Český svaz ochránců přírody proto už bije na poplach a varuje před tím, že běžní lidé jednoduše ztratí přístup k velké části přírody, která jim byla dosud přístupná. “Podle Ministerstva zemědělství se nyní bude oplocení obor (někdy o délce několika km) posuzovat jako drobná stavba a tedy bez povolení stavebního úřadu. Hlavním argumentem ministerstva je přitom ochrana a posílení vlastnických práv,” uvádějí k tomu ochránci přírody. Čtěte také: EU zakáže oblíbené potraviny. Tohle už si v Česku nikdy nekoupíte. Lidé jsou z toho na větvi Dnes je v České republice přibližně na 200 obor, ovšem jakmile vejde zmíněná novela v platnost, jejich počet se pravděpodobně hodně rozšíří. Je pravdou, že účelové zřizování obor se může dostat do rozporu s právem na obecné využívání lesa, ovšem je otázkou, zda bude stát schopen vše náležitě hlídat a kontrolovat. Nehledě na to, že zvířatům budou narušeny jejich přirozené koridory. Foto: Shutterstock, zdroje: ČSOP, ASZ 36SdíleníSdíletTweet [...]
Zdá se, že v České televizi byla rozehrána skutečně velká hra. Velké změny se očekávaly už poté, co loni nastoupil nový generální ředitel Jan Souček. Avšak ten se několik měsíců držel velmi zkrátka a do personálií příliš nezasahoval. Tu a tam se ovšem objevovaly náznaky, že se přeci jen něco chystá. Už to propuklo Například na konci loňského roku skončil kontroverzní moderátor Jakub Železný, byť to bylo vysvětleno tak, že si bere volno na vlastní žádost. Takovýchto případů ale postupně přibývalo. Na neplaceném volnu je nově také známý redaktor Jiří Hynek, který se podle všeho zamotal do kauzy IKEM a čelí podezření, že se snažil ovlivňovat vysílání a reportáže ve prospěch jedné ze stran. Do sporu se Součkem se pustil i známý moderátor Václav Moravec, kdy stížnost na něj se řešila na etickém panelu České televize. Zatímco tento panel se ho zastal, generální ředitel jeho rozbor nepřijal a požadoval ho více zdůvodnit, což je veřejně bráno jako podkopávání Moravcovy pozice a zpochybňování práce etického panelu, který tvoří vážené osobnosti z akademického a odborného světa. Respektive byl jimi tvořen, jelikož se stala skutečně nečekaná věc. Coby vyjádření nesouhlasu s postupem ředitele České televize totiž kompletní etický panel rezignoval. Nezdá se však, že by to Součka nějak zvlášť popudilo. Ústy své mluvčí označil bývalé členy za lidi někdejšího ředitele Petra Dvořáka s tím, že do panelu vybere nové členy. Musí se to vyřešit Každopádně už je naprosto jasné, že v České televizi zuří souboj dvou křídel. Nový ředitel se zjevně rozhodl skoncovat s odporem, který proti němu vytváří dlouholetí zaměstnanci, kteří jsou většinově loajální právě Dvořákovi. V takovém prostředí, kdy řadoví zaměstnanci házejí šéfovi klacky pod nohy, se pochopitelně nedá pracovat, a tak je třeba celou situaci vyřešit. Čtěte také: Česká televize rozzuřila Čechy. Zvyšuje poplatek a platit ho budete muset i za mobilní telefon Vše se přitom děje v době, kdy Česká televize nemá velkou podporu veřejnosti, jelikož lidé si stěžují na nevyvážené zpravodajství. Do toho navíc ČT požaduje navýšení koncesionářských poplatků, což je také mimořádně nepopulární téma. Foto: Shutterstock 15SdíleníSdíletTweet [...]
Kakao astronomicky zdražuje, čokoládová vajíčka jsou na splátky, výrobci typu Marsu potajmu snižují gramáž tyčinek, v Kit Kat nenápadně ubylo čokolády. A bude hůř – tuna kakaových bobů včera prvně v historii uzavřela na ceně přes 200 000 korun Tak draho ještě nebylo Kakaové boby jsou nejdražší v novodobé historii. Tuna kakaových bobů včera poprvé v historii na newyorské burze uzavřela na úrovni převyšující v přepočtu 200 tisíc korun, vyplývá z údajů agentury Bloomberg (viz graf níže). Konkrétně nyní tuna bobů vyjde na 209 719 Kč. To je skutečně jejich nejvyšší korunová cena za celé období od vzniku samostatné České republiky v roce 1993. Přitom průměrná korunová cena tuny bobů v období od ledna 1993 až do včerejška činí 49 092 korun (viz graf níže – vodorovná křivka). Včerejší uzavírací cena je tedy více než čtyřnásobná oproti dlouhodobému průměru. Rekordní je ovšem cena kakaa také v dolarech. Tuna bobů včera obchodování uzavřela na cenovce 8939 dolarů. Přitom průměrná burzovní cena bobů se v období od roku 1959 do letoška pohybuje kolem 1727 dolarů. Nynější cena je tedy více než pětinásobná, ač toto vyjádření nebere v potaz inflační znehodnocování dolaru. Za posledních dvanáct měsíců kakaové boby v dolarech zdražily o zhruba 210 procent. Bezprostředním důvodem je vlna veder v kombinaci se značnou vlhkostí, která letos v únoru zasáhla země jižní části západní Afriky, včetně Pobřeží slonoviny a Ghany, které představují dva světově vůbec největší producenty kakaových bobů. Teploty v dané části Afriky v únoru stoupaly až na 40 stupňů Celsia. Pocitová teplota však kvůli zvýšené vlhkosti dosahovala až k padesáti stupňům, protože vlhké ovzduší omezuje možnost pocení se, tedy přirozeného ochlazování se organismu. Experti abnormální počasí dávají do souvislosti s procesem klimatických změn. Bude ještě hůř Abnormálně vysoké teploty však ohrožují také právě kakaovníky. Již v dubnu přitom tradičně začíná jedna ze sklizňových sezón roku. Obchodníci s kakaem se domnívají, že sucho poničilo úrodu tak rozsáhle, že jsou současné cenové nárůsty opodstatněné – a mnozí dokonce soudí, že cena půjde ještě výše. Podle únorové analýzy americké banky Citigroup mohou kakaové boby zdražit až na úroveň 10 tisíc dolarů za tunu, a to v během následujících měsíců. Jen letos přitom kakaové boby zdražily na burze v New Yorku o 113 procent. Tento dramatický letošní nárůst přitom ještě na pulty obchodů v Evropě nedorazil. Současné ceny čokolády a výrobků z ní odrážejí v Evropě, včetně Česka, tak maximálně jen loňské zdražení kakaových bobů, z nichž se čokoláda vyrábí. Letošní zdražení bobů se kvůli předzásobování výrobců čokolády zatím v její ceně neprojevuje. Jenže časem se samozřejmě projevovat začne. I zákazníci v Česku se tak musí připravit na zdražování čokolády a čokoládových výrobků. Nebo na nenápadné zmenšování velikosti tabulek čokolády nebo třeba gramáže čokoládových tyčinek – při zachování ceny, ovšem. Takto prudce vystřelila cena kakaa v posledních týdnech. / Foto: Lukáš Kovanda Výrobci snižují gramáž Již loni reagoval na růst cen kakaových bobů cukrovinkářský kolos Mars, jehož tyčinky jsou dobře známé také v Česku. Mars potajmu snížil gramáž své čokoládové tyčinky Galaxy, aniž by tedy ovšem snížil také její cenu. V podobném duchu – a kvůli pokračujícímu růstu cen kakaa ještě intenzivněji – budou v nadcházejících měsících reagovat na situaci také další výrobci cukrovinek a čokolády. Klíčový rival Marsu, společnost Hershey, už nenápadně snížila obsah čokolády a kakaového másla ve své klasické tyčince Kit Kat, dobře známé opět i konzumentům v Česku. Čtěte také: Ceny potravin v Česku brzy znovu vystřelí vzhůru. Ekonom prozradil datum. To snad není možné Výrobci cukrovinek začínají ve zvýšené míře nahrazovat čokoládu ve svých výrobcích třeba karamelem, místo kakaového másla zase uplatňují třeba lacinější palmový olej. Do toho dochází ke zmíněnému zmenšování, „smrskávání“, gramáže či velikosti tyčinek a jiných výrobků, a to při zachování ceny, tedy v souladu s praktikou označovanou jako „smrskflace“. Přesto výrobce cukrovinek nakonec zdražující kakao dožene. Ne všichni zákazníci budou tolerovat levnější náhražky a sníženou gramáž za nezměněnou cenu. Banka Morgan Stanley nedávno zhoršila své doporučení ohledně akcií zmíněné čokoládovny Hershey. Růst cen kakaa, jenž započal v polovině loňska, podle banky na Hershey plně dolehne v příštím roce. Už od začátku loňského května se ale její akcie propadly o takřka třicet procent. Čtěte také: Kaufland v Česku spustil úžasnou novinku. Je to tady, konečně tu nakoupíte za ceny jako v Polsku Malou ochutnávkou toho, co vše se ještě může na trhu s čokoládou stát, je nynější předvelikonoční dění v Brazílii, tedy v zemi, kde lidé oslavě Velikonoc tradičně přikládají poměrně silný význam. Někteří tamní prodejci oblíbených čokoládových vajíček je už kvůli růstu ceny nabízejí na splátky. Foto: Shutterstock 0SdíleníSdíletTweet [...]

67 názorů k článku “Miliardář Písařík z Bohemia Energy se pokouší převést obří soukromý majetek. Obává se hromadné žaloby klientů

  1. Soud však prý nařídil předběžné opatření a Jiřímu Písaříkovi zakázal jakkoliv zatěžovat, disponovat či zcizovat jeho soukromé nemovitosti. …..Aspoň že tak. Už jsem myslela, že počkají až všechno “odkloní” a začnou “jednat až bude mít “na oko” holý zadek jak je u nás zvykem. Ale nejásejme předčasně. Prachy dokážou paragrafy zkroutit na opačnou stranu.

    1. Jen, aby to byla pravda s tím opatřením. Víme, jak to chodí, kolik zlodějů vyvázlo bez postihu. Zjistí patřičné orgány , kde má všechno v cizině uloženo?

      1. No vždyť jsem napsala, že se nemáme předčasně radovat, protože v tomto šaškecu je obvykle “právo” na straně peněz. A takových kauz už tu bylo, soudy se táhly desítky let a podvedení stejně nic nedostali. Ale tím, že je vydáno předběžné opatření je aspoň naděje, i když nepatrná, že “nezmizí” celý majetek. Nedělám si iluze, že by poškození dostali všechny peníze zpět.

    2. S tou žalobou je to plácnutí do vody. Pokud neměla Bohemka v jednotlivých smlouvách s klienty žádná smluvní omezení nebo povinnosti tak nevím na jakém základě by mohla ten soud prohrát. Ustanovení občanského zákoníku jsou v tomto případě pro kočku

      1. To opravdu nemůžu posoudit, smlouvu s nimi nemám, tak nevím jaké je její znění. Ale dokážu se vcítit jak na tom může teď být nějaká 80ti letá stařenka, která jim naletěla. Znám jejich agresivní praktiky – otravovali mě min.5x do roka a moje “ať táhnou do ďoury mezi půlkami ” je nijak neodradilo. Někdy to vypadalo, že se snad vsadili komu z nich skočím na špek.

        1. Plně s Vámi souhlasím, mi volali taky. Ale první co se doví student práv na fakultě je věta-Právo není spravedlnost! Ty telefonické šmejdy nám tu zavedl pan Pospíšil z TOP 09 coby tvůrce nového občanského zákoníku. Taky hromadná elektronická podání na soudy v případě marginálních dluhů. A taky pravidlo, zaměstnavatel může-zaměstnanec musí nebo v případě šmejdů- dodavatel nemá žádné závazky, zákazník jich má plnou smlouvu

    3. Poprvé na vás reaguji, protože na můj vkus jste v diskusích příliš agresivní a sprostý. Nicméně, ačkoliv jsou mi tyto slepence proti srsti, musím vám připomenout, že se do vlády dostali na základě voleb…tudíž asi je tam lidi chtějí, bez ohledu jaké prasárny se tu děly za jejich vlád a já ani vy s tím nemůžeme nic dělat, jen doufat, že se to v dalších volbách nebude opakovat. Jenže problém je ten, že u nás není v politice nikdo, komu by šlo o tento stát a lid a de facto není koho volit.

      1. Já se na Vás nezlobím. V podstatě v některých případech s Vámi i souhlasím. V případech, kdy nesouhlasím, akceptuji Váš názor. Každý si ho děláme podle osobních zkušeností, které můžou být odlišné. Jde o to naslouchat a podívat se na problém i z jiného úhlu pohledu. Mě spíše vadí styl jakým se projevujete. Místo diskuse a argumentů jen urážky a nadávky… to si myslím, že není zapotřebí….de facto tak shodíte i rozumný názor a pak to tu není o diskusi, ale o vzájemných výpadech jeden proti druhému. Tento národ by se měl spíše stmelit a né se vzájemně napadat a rozeštvávat – o to vládnoucím garniturám jde… ” rozděl a panuj!”

    4. No jestli tam maj bod, že můžou smlouvu i termínovanou kdykoli vypovědět,tak je to problém. Ale podle toho ,že chce vyvést aktiva mimo firmu,tak to tak jisté není. Ale sám jsem si naběhl s Raifaisen stavební, kde mají klauzuli,že můžou smlouvu vypovědět. Jakmile jsem nepřistoupil na snížení úroků,byla smlouva jimi ukončena, vyplatili mě a konec,žádných 5roků podle smlouvy.

      1. Tak kdo z nás už někdy někomu v této džungli nenaletěl. Nikdo nejsme neomylní. Někdo se z toho poučí, někdo chyby opakuje. Já se naučila odmítat všechny, kdo mi něco vnucují a “chtějí mé dobro” – nedám si ho vzít. Pokud něco potřebuji, nikdy žádnou smlouvu hned nepodepisuji. Vezmu si ji domu, nebo nechám poslat a důkladně si ji i několikrát pročtu a nechám přes noc projít hlavou. Jsou psány většinou tak “šalamounsky”, že si nějaké té “kličky” všimnu až při druhém, nebo třetím čtení. Často jsou tam nejednoznačné podmínky, nebo mají dvojí i trojí výklad…to pak nepodepíšu, ale chápu, že si hodně lidí neuvědomí (zvláště pod nátlakem a v časovém presu), že nějaká věta se dá vyložit i jinak. Vždyť i naše zákony jsou často takto dvojsmyslně a nesmyslně psané. Taky se mi osvědčilo, když jsem smlouvu dala přečíst i někomu jinému (třeba synovi)…někdy si všimne jiných věcí, které mi uniknou. Tak přeji všem, aby byli obezřetní a co nejméně skákali podvodníkům na lep…. i když je to těžké.

    1. To by dávno měli udělat,,a lidem vrátit vyučtování za tu dobu co brali elektřinu u nich..to se ani nestane..

  2. klasický energetický šmejd. sebrala bych mu majetek a nechala ho zaplatit ty předražené zálohy jeho klientů. on si kupuje nemovitosti za naše peníze!!!! Taky jsem mu naletěla na jeho sliby. chodili po domě a přemlouvali důchodce, aby k nim přešli a odebírali od nich elektřinu, že ušetří!!!

  3. Písařík se prý hájí, že neporušil žádné zákony. Jestli je to pravda, je to ostuda pro naše zákonodárce, svědčí to o bezzubosti našich zákonů vůči podobným gaunerům. Stát by své selhání měl napravit zabavením majetku toho šmejda a jeho vykutálené manželky. A použít ho na odškodnění poškozených klientů. Nejen těch nejchudších, ale VŠECH! Písaříkovi se dopustili úmyslného trestného činu a musí být trestně stíháni. Podal jsem na ně už žalobu a pokud najdu odkaz na hromadnou žalobu, připojím se.

    1. Rád bych se taky připojil k hromadné žalobě . Mohl by dát někdo info jak to provést kde je možné se dotázat na podrobné info

    2. Společnost LIT FIN se zavazuje zastupovat bývalé klienty Bohemia Energy . Lidé připojte se i kdyby to byla minimální šance tak stojí za to nenechat si to líbit .

      1. Já jsem sem před hodinou dávala odkaz…ale stále to čeká na schválení…je to odkaz na společnost o které píšete….já už se registrovala a doufám,že se bude něco dít.Aby to Písaříkovi jen tak neprošlo.

        1. Pokud se s té společnosti ozvou napíši info.Snad ano a není to zase nějaký klam.Kdyby to měl podávat každý sám..tak nevím.Také mám strach i s vyúčtvání…pokud nějaké přijde.Člověk už neví co může čekat.

      2. Pokud se od té společnosti někdo ozve..napíši info.Snad to není zase nějaký klam.Mám strach i z vyučtování BE…pokud tedy nějaké přijde.Člověk už neví co má čekat.

  4. Takže Písařík neměl ke svým klientům žádné smluvní závazky, ale oni by museli po odstoupení ze smluv platit smluvní pokuty. To je typické podnikání a la ODS. On ten soud vyhraje

    1. Ano, asi vyhraje. A nedivil bych se, kdyby později zažaloval stát a v arbitráži vysoudil další miliardy

  5. Asi to tak jednoduché mít nebude, když chce vyvést majetek ze společnosti.
    A zrušení smlouvy, která je stejně na dobu určitou? To nedává logiku

  6. Kdyby Brusel nevymýšlel 3,14čoviny s energetickými burzami, žádný miliardář Písařík by neexistoval a tyhle problémy by nebyly. Na co nám je 440 dodavatelů? To je furt 438 zbytečných příživníků, kteří jen přeprodávají. Tohle bychom si všechno ušetřili. Elektřinu by všem dodával polostátní ČEZ bez spekulantů a prostředníků a na distribuci plynu by taky stačila jedna firma, přes níž by se plyn nakupoval přímo od Rusů, jako to teď dělá maďarský premiér Orbán.

    1. No já se rozhodla nechat odpojit od celý slavný elektřiny a jejich dojicu.ono to jde nahradit jinak jen přemýšlet.zadny černý odběr ,ale je dost náhrad.jasne že bude nějaké omezení ,ale rádio na baterky mi stačí, beztak mě televize už nebavi a jine…jsem sama ,tím to mám pravda lehci a co si udělám to mam.a ať si tu svoji elektřinu strci do prdele.

    2. ….a jsme zase zpátky . Za bývalého režimu, když byl jeden dodavatel plynu a jeden el. energie by takový vyčuránci neměli šanci krást. A toto není v dnešní době jedinými případ.

      1. Jenže máme demokracii a tu si každý vykládá po svém…. Jedno etnikum zná jen svá prava a ne povinnosti a pokud si soudci a jim podobní budou dělat co zrovna letí, tak budeme bydlet v jeskyni. Hlavne, že svoji energii prodáváme levně a draze nskupujeme jinde. Za to by měl někdo dostat přes držku

    3. Elektřinu by všem dodával polostátní ČEZ. No a dojil by zákazníky, tak jako to dělal před liberalizací trhu a taky by se jako monopol choval tak jako se choval předtím, připojit malou firmu nebo posílit odběr domácnosti by bylo na dlouhé lokte jak za dob slavného OPBH. Bohemia Energy jsou sice vykukové, ale stabilní monopoly na ně musely reagovat. Tak jako České dráhy na Jančuru.

  7. Pěknej vykuk a podvodník a oni si nakupovali nemovitosti za Vaše peníze!I to je možné. A to ke všemu chtěl odklonit peníze A soud tomu zabránil.Lidé braňte se.

  8. Mohu vám říci,moc se netěšte.Mě tahle šmejd společnost dluží asi 8 000 Kč a bylo to již asi před 9 lety.Chtěli mi zacpat hubu,tak mi poslali 200 Kč.A to je konec.

    1. Kdysi jsem se ptal přímo na Bohemia energy, kolik mají elektráren, kolik spravují trakčních sítí, kolik vlastní a spravují trafostanice. Nic mi na můj E-mail neodpověděli. Jejich vojáci v poli , kteří otravovali u dveří a slibovali levnější energie, na stejný dotaz mi nedokázali odpovědět. Tak to jinak nemohlo dopadnout. Označil jsem je za podvodníky a řekl jsem jim , že už mi nemají zvonit u dveří a otravovat. Cítili se dost dotčení a , že je nemám urážet, no prostě ŠMEJDI. Kdo nepracuje, tak by neměl těžit z práce druhých. Vůbec nechápu naší vládu, že povolí takovéto podnikání. Druhej ksindl.

    2. zrovna tak jsem dopadl i já po roce mi napsali úspora 6000 po zažádání o vráceni jsem během 14 dnů dlužil 2000 okamžitě jsem ukončil smlouvu !!

  9. nevěděl chudák ,že krachuje ,ale nemovitosti místo energií nakupoval, to je odvážná činnost protože podvedl klienty kteří mu posílali dál své peníze na nákup energií tomu říkám velký podraz, jeho poradci nevěděli ,že ceny půjdou nahoru tak na co takové lidi tam pracují.

  10. Chyba vlády .Měli nastavit výši jaké rabaty si mohli dávat. Nechali je okrádat a ted se probudili ? Aspon ,že soudy začaly fungovat

  11. Neměli by nás důchodce rovnou zlikvidovat????Budoucí ministr zdravotnictví bude další terno a asociál

  12. Jak to tedy je? Pořád se tvrdilo, že jen ukončili činnost a že zaplacené zálohy se vypořádají podle skutečné spotřeby. Pokud by to bylo takto, tak neřeknu nic. Ale pokud ztopili zálohy z doby mimo sezónu, tak je to tunel jak kráva.

    1. Zálohy nestopili, na vrácení záloh mají na účtě peněz dost. Oni nezkrachovali, tedy že by nebyly schopni platit věřitelům. Oni se zavázali zákazníkům dodávat energie za smluvené ceny a teď se jim do toho nechce, protože by na tom prodělali. Tak vypověděli smlouvy a ukončili činnost, což jim jejich smlouvy umožňují. A teď jde o to, jestli garance (fixace) ceny na několik let a zároveň možnost smlouvu vypovědět v řádu měsíců není klamání spotřebitele nebo přímo podvod. Pokud ano, zákazníci mají nárok na vyplacení rozdílu mezi garantovanou cenou a cenou, kterou zaplatí někde jinde, což už bude znamenat opravdový krach. Pokud ne, firma vypořádá své závazky (odstupné zaměstnancům, dosud nezaplacené faktury dodavatelům), rozprodá majetek a zbylé peníze na účtech náleží majitelům. A někde jsem četl, že si dividendy nevypláceli od roku 2013, takže se hraje o pěknou sumičku.

  13. Ten zmetek ještě 30 září(14 dnů před krachem) posílal svým klientům smlouvy na levnou energii(je to i můj případ). A ERÚ dělal mrtvého brouka? K čemu si ve svých daních platíme stát? K posrání!

    1. Jenomze STB mel jiny starosti nez hlidat nejaky firmy s energiema, tam slo to aby zas vyhral volby a nemel na krku kriminal….

  14. Podnikal svobodně, lhal demokraticky a soud proběhne podle práva. Kde chybí soudnost, vyučuje zkušenost. Proč se zlobíte na mě?

  15. Ja bych to vyřešil jednoduše. Nedodržel smlouvy, tak zaplatí penále jako by platili klienti kteří by chtěli ukončit smlouvu. A dodržet výpovědní lhůtu. A pokud jde o smlouvy na dobu určitou, tak by měl doplatit rozdíl mezi cenou, kterou mají klienti ve smlouvě a cenou, kterou musí platit u DPI. Podle toho, co chce převádět za objem majetku, tak by to nemělbýt problém a mohlo by mu i něco zůstat. A i kdyby ne, jeho problém.
    A není náhodou podvod, když prodává něco (energii), kterou nemá koupenou, nebo aspon nasmlouvanou??? Zvlášť když má vybrané zálohy??? Jsem zvědavý, jak to celé dopadne. Ale nebudu naivní, za par týdnů bude jiná kauza, klienti BE přejdou k jiným dodavatelům a za půl roku, když už to nebude téma č.1 tak se to postupně zamete pod koberec, majetek se uvolní a konec.

    1. Když nebudou existovat alternativní dodavatelé, tak nebude žádná hospodářská soutěž a ti velcí vás stáhnou z kůže.
    2. BEE vyhlásila krach, děje se to běžně, akorát to bylo za běžných cen energií, BEE na rozdíl od těch přechozích dodavatelů má statisíce zákazníků, tak se to řeší.
    3. Spočítejte si, když zákazníci měli elektřinu za 2000,-kč/MWh a smlouvu na několik let. Teď stojí MWh 5000,-kč, tak nejste debilní? Jak by to asi mohli dlouhodobě dotovat? Plyn zdražil z 400,-kč na 2000,-kč. Nikdo v roce 2019 nevěděl jaké budou ceny.
    4. Dodavatel nemůže nakoupit všechnu energii najednou kvůli konkurenceschopnosti a kvůli tomu, že smlouvy zákazníků mohou být ukončeny úmrtím, odstoupením, přepisem.
    5. Pokud se vám ceny nelíbí, tak poděkujte evropské unii a hlavně Německu

    Vy jste teda banda buranů 🙂

  16. Víte jak to dopadne ? Majetek převede a oficiálně se s něho stane žebrák, který nic nemá a o všechno příšel k vúli jiným. On za nic nemůže. Zálohy, které mu lidi v létě za energie posílali jin samozřejmě nevrátí. Soud mu možná nařídí všechno vráti ale tím to zkončí, neboť nebude mít žádný majetek. Nicméně si dál bude jezdit v drahých autech a bydlet v luxusních nemovitostech. Spravedlnost po česku.

  17. A co alespoň vyučtování? Všichni platili,když se přes léto netopilo a nesvítilo přes den. Každá koruna dobrá. Na to také nejsou páky? Vždyť to Písařík sliboval. Místo toho se teď svým chováním všem vysmívá. K uzoufání!!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *