To už tady bylo. Budoucí ministr Válek chce separovat důchodce. Mají nakupovat ve vymezených časech

Důchodci se dost možná budou muset připravit na nový režim, který přitom už svým způsobem znají. V počátcích koronavirové epidemie bylo jedním z opatření vymezení času, kdy mohou v obchodech nakupovat výhradně senioři. Nezdálo se však, že zrovna toto opatření by epidemii nějak zásadně zbrzdilo.

Přesto se k němu pravděpodobný budoucí ministr zdravotnictví Vlastimil Válek z TOP 09 chce vrátit. “Vím, jaká je struktura pacientů s covidem: jsou to většinou z dramatické většiny seniorní pacienti, kteří nejsou naočkování,” uvedl Válek pro Novinky.cz. “Takže buď se musí naočkovat, anebo holt budou v lockdownu, aby se nenakazili.

Vlastimil Válek tak naráží na skutečnost, že ačkoliv stávající ministr zdravotnictví Adam Vojtěch popsal současný stav jako epidemii neočkovaných, ve skutečnosti jde z velké části o epidemii seniorů. Jsou to totiž právě oni, u koho covid způsobuje nejhorší průběhy. Starší lidé tvoří z dominantní části hospitalizované pacienty.

Do hry se tak vrací řešení, jak seniory izolovat od zbytku populace. Podle Válka by jedním ze způsobů mohlo být právě vymezení času v ochodech. V případě seniorů chodících do práce zašel ještě dále. Takoví lidé by podle něj měli zůstat doma a do svého zaměstnání raději nechodit.

Podle epidemiologa Romana Prymuly to však není dobrý nápad. Dříve toto opatření bylo zavedeno proto, že tu nebyla jiná možnost, tedy očkování. “Ono to separování je velmi složité, protože když se nastavila určitá doba, senioři chtěli nakupovat ve slevách a báli se, že když budou dodržovat časy, ty slevy jim někdo vykoupí. Není to vůbec jednoduché a nevím, jestli to je prakticky dobře realizovatelné,” vysvětlil pro idnes.cz Prymula.

Budoucí ministr zdravotnictví Válek nicméně připustil i možnost, že budou zavedena poměrně drastická opatření. A to ve chvíli, kdy se začnou nebezpečně plnit jednotky intenzivní péče. Opatření se potom mohou podobat tomu, co jsme tu měli například na jaře.

Foto: TOP 09

Nenechte si ujít
Ještě poměrně nedávno bylo českým domácnostem doporučováno, aby přešli z kotlů na tuhá paliva na plynové kotle. Ty tu s námi měly být desítky let, a to i v rámci přechodu na nízkoemisní energetiku. Nikdo totiž nepočítal s tím, že se někdo pokusí ve snaze o co nejekologičtější provoz skoncovat právě i se zemním plynem. Takhle to brzy bude Jenže přesně to se teď děje. Ačkoliv se o tom stále příliš nemluví, faktický konec plynových kotlů už je v rámci Evropské unie naplánován. Stát by se tak mělo již v roce 2029. To není zrovna vzdálený termín, jelikož to nastane za pouhých pět let. Ještě to sice není schváleno, avšak všechno k tomu směřuje. V Evropě jsme si v poslední době zvykli dávat podobné závazné cíle, byť je otázkou, co se stane, až do těchto termínů dospějeme, ale nebudeme mít hotová náhradní řešení. Termíny se pochopitelně mohou prodlužovat, ovšem když je k něčemu dopředu vydán zákaz, znamená to především to, že výrobci se na daný výrobek přestávají orientovat a pochopitelně začnou i omezovat a zastavovat jeho produkci. Pakliže tedy pojedeme na této notě, v roce 2029 žádné nové plynové kotle stejně nebudou, jelikož se již nevyrobí. V tento rok by měl začít platit zákaz jejich prodeje. Nikoliv snad přímo, ovšem zajímavou oklikou. Nesmyslná účinnost V rámci snahy o takzvaný ekologický design budou připuštěna pouze taková zařízení, která budou mít minimální účinnost 115 procent, a to namísto současných 86 %. To je hodnota, kterou plynové kotle nemohou splnit. Jednoduše tak z nabídky budou muset vypadnout. Čtěte také: Loni si koupili tepelné čerpadlo za 500 tisíc, aby ušetřili. Teď Češi litují, stát jim schválně zdražil elektřinu o desítky tisíc A jak to bude dále, už není těžké uhodnout. Nějakou dobu se ještě nechají běžet ty plynové kotle, které už jsou v domácnostech nainstalované, ovšem postupně se začne zvyšovat tlak na to, aby se i ty definitivně vyměnily za tepelné čerpadlo, navzdory tomu, že do řady domů není toto zařízení vhodné. A potom přijde zákaz, podobně jako letos s kotly 1. a 2. emisní třídy, které od září tohoto roku již nesmíte používat, a to pod hrozbou pokuty. Foto: Shutterstock 0SdíleníSdíletTweet [...]
Placení daní je nutnou, avšak velmi neoblíbenou součástí života. Málokdo to chápe v širším celku, že hrazením těchto poplatků přispívá na provoz státu, případně si hradí důchodové a zdravotní pojištění. Ať už jsou daně jakkoliv vysoké, vždy vám bude připadat, že byste měli platit méně. Jak optimalizovat daně v roce 2024 Dá se na to ale podívat také z druhé strany. A sice, že vysoké daně jsou vlastně příjemnou starostí. Nutnost je platit totiž znamená mimo jiné to, že vyděláváte poměrně slušné peníze. Ale takto to asi nikdo nechápe. Pravdou ale je, že lidé se stejnými výdělky mohou platit velmi rozdílné sumy. Záleží totiž hodně na tom, jak dobře své daňové přiznání optimalizujete a zda využijete veškerých možností, jak si zátěž snížit. K tomu jsou nejlepší slevy na dani, které v některých případech můžete letos, tedy za rok 2023, uplatnit naposledy. Jde například o školkovné ve výši 17 300 Kč za každé dítě, ale třeba i slevu na manželku ve výši 24 840 Kč. Dále to jsou třeba sleva na studenta nebo na první, druhé, třetí a další dítě. Jaké slevy na dani lze za rok 2023 uplatnit TitulMaximální sleva na daniSleva na poplatníka30 840 KčSleva na první dítě15 204 KčSleva na druhé dítě22 320 KčSleva na třetí a další dítě27 840 KčSleva na invaliditu 1. a 2. stupně2 520 KčSleva na invaliditu 3. stupně5 040 KčSleva na držitele průkazu ZTP/P16 140 KčSleva na manželku/manžela24 840 KčSleva na manžele ZTP/P49 680 KčSleva za umístění dítěte – školkovné17 300 KčSleva na studenta denního studia4 020 Kč Jak dále ušetřit? Slevy na dani se odečtou přímo z daňové povinnosti a jsou tedy nejefektivnějším způsobem, jak ušetřit. Ovšem máme tu i další možnosti, kterou představují nezdanitelné části základu daně. V součtu jde o sumu, kterou nebudete muset zdaňovat. TitulMaximálně můžete uplatnitÚroky z hypotečního úvěru300 000 KčPenzijní připojištění24 000 KčSoukromé životní pojištění24 000 KčDary30 % ze základu daněOdborové příspěvky1,5 % zdanitelných příjmů nebo 3 000 KčPlatby za zkoušky10 000 Kč, pro ZTP 13 000 nebo 15 000 KčOdběr krve3 000 KčDarování kmenových buněk20 000 Kč Čtěte také: Kdo má v Česku bankovní účet, může okamžitě přijít o 19 400 Kč. Dejte si pozor, jinak budou peníze rychle pryč Dokdy přidat daňové přiznání Jak vidno, možnosti tu stále jsou a byla by škoda jich nevyužít. Pokud jde o termíny, potom na daňové přiznání máte čas až do 2. dubna 2024. Jednoduše si lze ale termín prodloužit tím, že přiznání podáte elektronickou formou. Potom musíte splnit termín 2. května 2024. Obecně se počítá ještě se lhůtou pěti dnů, v rámci které vám nebude vyměřeno penále. Potom už ale úřady postupují tvrdě. Foto: Shutterstock 0SdíleníSdíletTweet [...]
Málokterý obchodní řetězec se v České republice těší takové oblibě jako právě Pepco. To zde našlo skutečně vděčnou cílovou skupinu v podobě nízko a středněpříjmových domácností, které tam často odbavují značnou část svých nákupů, jež se týkají vybavení do domácnosti nebo oblečení, ať už pro sebe nebo pro děti. Divoký konec Velkou výhodou Pepca jsou jednoznačně velmi příznivé ceny, kterým specializované obchody nemohou konkurovat. Důvodem je poměrně úzký a omezený sortiment, který se navíc pravidelně střídá. To představuje další motivaci, proč obchody navštěvovat častěji – aby vám zkrátka nic neuniklo a sehnali jste všechny výhodné nabídky. Zdálo se, že obchodní model Pepco je nepřekonatelný a bude dále prosperovat. Jak se ale ukazuje, někde už naráží na své hranice. V sousedním Rakousku teď řetězec oznámil doslova šokující novinky. Nedokázal se tu prý náležitým způsobem prosadit, a tak tu končí. Tento konec má ovšem trpkou příchuť krachu, jelikož Pepco v Rakousku jde rovnou do insolvence, což není znak nějakého úspěšného podnikání. Podle toho to také vypadá, jak uvádí server Der Standard. Okamžitě bude zavřeno všech 73 prodejen, které tu řetězec měl, a navíc bude propuštěno 680 zaměstnanců. Prý to tak bude lepší Podle vyjádření společnosti se na rakouském trhu nepodařilo dosáhnout potřebných výnosů z prodeje. Firma, která se obchoduje na varšavské burze cenných papírů, si od odříznutí nevydělávající části byznysu slibuje vylepšení celkového hospodaření. Pepco chce nadále expandovat v západní Evropě i na trzích, kde již působí, jako je Česká republika. Všechno už se ale nejeví tak růžově, jako ještě před pár měsíci. Firma již dříve oznámila, že bude muset fungovat efektivněji a zvažovat, do čeho se pustí. Čtěte také: Pepco je v problémech. Chystá obrovské změny, dotknou se i České republiky Pravdou však je, že pokud jde o český trh, ten patří pro Pepco k vůbec nejvýnosnějším, a pokud bude značka nadále fungovat, zřejmě bude působit i tady. Je ale třeba také říct, že mu roste konkurence v podobně zaměřených řetězcích, jako je například Tedi, Action nebo Kik. Foto: Shutterstock 0SdíleníSdíletTweet [...]

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

133 Replies to “To už tady bylo. Budoucí ministr Válek chce separovat důchodce. Mají nakupovat ve vymezených časech

 1. Konečně někdo řekl to, po čem celá společnost volá. Zaměřte se na seniory a ostatní až nechte volně se pohybovat.

  1. Izolace seniorů je ten nejpitomější nápad ze všech pitomých, která vláda vymyslela za celou dobu. Staré lidi v izolaci nikdo nenavštíví, nikam nemohou chodit a úplně sami končí v těžkých depresích. To ani mladí by nechtěli takto žít, tak proč to přejete seniorům? Věřte, že radši umřou na covid, než žít takový život!

  2. Senioři jsou z 80% očkovaní. Udělejte nákupní časy pro neočkované. Když je někdo černý pasažér, ať trpí. A nezáleží na věku.

   1. Proč pro neočkované? Ti vědí co dělají a nesou za sebe zodpovědnost s vědomím, že se můžou nakazit. No a ti očkovaní jsou přece “chráněni a nesmrtelní”.

    1. V tom případě ať si veškerou lékařskou péči hradí ze svého. Měli možnost se bezplatně naočkovat. A je doloženo, že průběh COVIDU je diametrálně jiný u očkovaného-mírný a u neočkovaného až fatální. Včil mudruj

  3. Takže důchodci se nesmí volně pohybovat.Tak nás zavřete do klece a vozte po jarmarku.Důchodci jsou nejzodpovědnější,nejlépe dodržují nažízení,jsou proočkovaní.Nakupování důchodců ve vymezený čas bylo kritizováno a najednou se kopíruje?

  4. “Společnost” ve vašem pojetí jste vy sama? Kolik je vám let? Co vám ti starší lidé udělali zlého? Do kterého věku je junior? A od kterého senior? Seniorem budete co nevidět.

  5. Akorát, kdo zaq ně bude makat. Ten pravicový blb neví, že díky jejich vládám se chodí do penze v 64 letech. A tochtějí ješčtě zvyšovat odchod do důchodu na 69 let

  6. Dobrý den, je úžasné číst názory některých chorych mozku, je vidět, že se někteří jedinci nezmění, jak za okupace, tak za bolsevika, další komentář je zbytečný 😵😵😵🤔🤔😂😂🖕😜

  7. To je zrudnost. Je mi 73 let a mému muži 77. Prošli jsme 2x covidem,ještě nebyly vakcíny. Jakmile to bylo možné ta jsme šli na obě vakcíny. Jsme plně OČKOVÁNÍ. Pracujeme abychom slušně přežili, Mám vysokoškolské vzdělání. NAŠE dcery mají vysokoškolské zdelani a já mám důchod kole 12 tisíc korun, protože jako osoba nepřátelská jsem svou profesi nemohla vykonávat, ale zad jsem zažila domovní prohlídky a vyslechy na StB. Stydte se, chcete nás ségregovat, to už je lepší nás shodit ze skály naj to dělali Sparťané. Opět plošné opatření. Nemel9 jsem vás volit.

 2. Jasně a všichni nepohodlní,neočkovaní a vubec blbci budou na čele označeni,vzor pánko ještě neministr,co taky čekat od pohrobku Kalouse?

 3. Takže covid prý kosí neočkované seniory a očkované zase kosí mrtvice a selhání dalších orgánů kvůli krevním sraženinám, které jsou jedním z nejčastějších nežádoucích účinků té experimentální vakcíny, respektive genové terapie. A teď si vyberte, co vás na onen svět pošle rychleji. Nedávno na to “očkování” málem doplatil Felix Slováček, který k vůli krevní sraženině dostal mrtvici. Naštěstí přežil. Takový zpěvák Jiří Cerha, člen Spiritual kvintetu už to štěstí neměl.

  1. nevolil jsem SPOLU ani Piratstan ani ANO. Proto si dovolím tvrdit,že můj názor je objektivní. Válek bude určitě lepší ministr než nezkušené a mladé ucho Vojtěch,který tam byl víceméně do počtu a stejně ho řídil Bureš !

   1. já jsem také nevolil ani jednu z těch stran a myslím si, že Válek bude stejně blbej jako ten teploušek.

   2. No, když pro pana asiministra je 6 hodin v čekárně na internistu slušná norma, pak n e b u d e lepší ministr než mladé ucho, ani lepší než staré ucho. Jednoduše bude nejhorší.

   1. V Terezíně krematorium stojí. Dokonce tam jsou čtyři pece! Jen jsou demontovány motory na ventilátorech a pece běžely na naftu!

  1. Ale Válek je jistě senior, tak co vymýšlí? Nebo je to mladík s pleší, vráskami ? Tak je stejně stařík. Znam muže po 70 a jsou to frajeři, vedle tohoto starého pána. Kdo jinému jámu kopá………

 4. Ten nápad budoucího ministra Válka je rozumný. Jsem také senior a zároveň čerstvý důchodce. Senioři a potažmo důchodci jsou určitě nejvíce ohroženou grupou lidí. Nakupování v určitý čas je určitě způsob jak seniory (důchodce) aspoň částečně izolovat od ostatních a tím chránit. Jako zajímavé vidím také aby pracující důchodci nepracovali a zůstali doma,než pomine nejhorší čas.Problém by ale mohl nastat tam kde je důchodců více a jejich absence by mohla ohrozit chod firmy či podniku to by měli páni ministři nějak vyřešit. Mají na to školy a dostatečný plat tak ať se snaží no ne ? Jinak poslední věc,která mne napadla je, jak by to bylo kdyby zde ještě panoval režim,který zde byl před listopadem 89. My co to pamatujeme máme jasno.Dnes se ovšem moc diskutuje,kdekdo je odborník (Prymula,Bambula,Maďar,Babiš) a další. Soudruzi by to vyřešili jasně a direktivně,vydalo by se nařízení o němž by nebyly diskuse a to by bylo tvrdě vymáháno. Jako zdůvodnění by se uvádělo,že jde o obecný zájem,který je v zájmů většiny. Nikdo by o ničem nediskutoval a kdo by to neplnil byl by sankcionován.Dnes se o všem moc kafrá a někdy to je na škodu.

  1. Typickej porevoluční rozumbrada.dokonce čerstvej důchodce.jak na tom seš finančně-p.Babiš ti přidal v propočtu důchodů oproti tvému debil bloku +-3000kč a teď minimálně 4-5 let 0kč přidáno kvičeli žádnej logdaun a Válek ještě není ministrem a chystá jej na důchodce.MAĎAR z Kolínfertu mu bude přismrndávat a Fialka bude v 7 nebi.Takže porevoluční s.Válka se chová jako komunisti?

   1. Debil jsi akorát ty hňupe ! Ten tvůj debil blok jsem NIE tedy česky nikdy nevolil. Na rozdíl od tebe mám rozum

  2. Ale nejvíce neočkovaných je právě mezi důchodci a mezi ně fakt chodit nechci, i když mezi ně patřím.Kazdy se má chovat s rozumem a chránit se sám a nespolehat na druhé.

  3. Nejvyšší čas, že jste zamířil do důchodu. Plácáním na internetu sotva uděláte větší škodu, než jste mohl způsobit v zaměstnání, ať už jste dělal cokoliv. Řekněte ještě těm pracujícím důchodcům ať zůstanou doma i s třemi dávkami vakcíny a nezapomeňte jim poradit, z čeho budou platit zálohy na energie. Říká se, že někomu vleze odchod do důchodu na mozek. Jste dobrej příklad.

   1. Debilem se člověk asi narodí,že Provo. Ani jméno si mnozí z vás nedají ! Asi se stydí za své názory.

  4. Dobrý den nevěřím vlastním očím co jsem právě přečetla to byli slibů že když bude polovička na očkovaná tak nebude potřeba takových přísných opatření a má me to tu znovu a pak že se dá věří politikům stále si něco vy myslíte a čekáte že vám člověk uvěří jak teda chcete zabránit aby pak důchodci nechodili nakupovat mi mo čas když ve skutečnosti tam budou stále tak pak jaký význam to bude mít pouze v tom že lidé si nebudou moci nakoupit a děti do školy své svačiny začněte už konečně přemýšlet hlavou a né kolenem každý říká jak to má už vymyšlené a nemáte nic kdyby hloupost mohla létat tak letate tryskovým pohonem na závěr lidem přeji dobré nervy děkuji Boháčová

  5. Tedy naočkování důchodci budou separováni, bravo pane skoro ministře ,jak z britského seriálu.Musel jste se nadrit než se Vám to v hlavě narodilo

 5. Jděte s tím do prdele.jsem důchodce,ale prokazovat se občankou v krámu nebudu.Ani minule,když to u bylo jsem chodil normálně do krámu.Chce vědět ochranka můj věk?Řeknu jim,že nejsem důchodce.

 6. Válku, ty nic neumíš , jen kecat jak celý slepenec. Už se těším, jak to převezmeš a budete léčit národ…..budete kritizovaní a školník, beroucí dotace sdělí. ” To je nehoráznost “

 7. Doufám, že si připosránek Babiš konečně užije té opozice, a ukáže té svoloči, ” Zač je v Pardibicích perník”. Pokud se nám z toho opět nepodělá, jako z Vrbětic a Koudelky.

 8. Je třeba zavést plošné očkování všech a bude klid, polovičaté a hloupé uzavírky nic neřeší. Pár oslů kdesi slyšelo o škodlivost a melou prázdnou slámu.Při očkování proti tetanu mají lidí také horečku a nebo jiné potíže, každý je jiný.Ale v celku je očkování řešením tohoto čínského šmejdu.

  1. Proč by očkování mělo povinné? Přeci o svém zdraví si má každý rozhodovat sám. A já do sebe nenechám píchat nějakou vakcínu o které není nic známo a nikdo neví, jaké budou následky za 3
   nebo více let. Je to přeci každého věc., zda se nechá očkovat či nenechá.

 9. A všechny ty, co mají nedokonalosti ve tváři rovnou zavřít, ne? Taky jste soudruhu 60tník,tak si laskavě uvědomte, co tu plácáte za číčoviny

 10. Takže mladí na všechno serou a to pravicové hovado bude zavírat doma důchodce. To si ani Mengele nedovolil

  1. přesně tak zavřete nás doma nebo nám seberte důchod ať kcípnem a aspoň nikam chodit nebudem to by bylo nejlepší co?????????????

 11. Já ten slepenec miluju,Válek jasnej a nejlepší je Fialka,který kdýž mluví,tak plesá každý příznivec debilbloku.Z historie známe “lidi”,kteří uměli mluvit a také kam to dotáli. Tuším,že jeden se jmenoval P.J.GOEBELS. Takže “rozumná část národa skočila na řeči a lži,jen tak dál Český národe.

 12. A další akcí tohoto pána budou gheta pro seniory? Jaktože je nejvíc neočkovaných z řad seniorů? Nevěřím. Senioři jsou zvyklí na příkazy a na očkování. Mladší lidé jsou nezodpovědní a nedávají se očkovat. A především, nedávají očkovat své potomky. Takový příkaz nebo nařízení odporuje Listině základních práv a svobod a odporuje Ústavě České republiky.

  1. ale vy podle toho jak píšete, by ste gheta pro nezodpovědné mladší neočkované uvítal, že. Za myslete se a nepodporujte ty zločince v zavádění těhle nesmyslů tím že ukazujete na jinou skupinu.

  1. nenechte se vmanipulovat do útoku na důchodce, jsou jen moc důvěřiví a myslí si, že je chce někdo chránit, at už očkováním nebo separací, je potřeba se proti těmto zločincům spojit než se rozdělovat na 1000 různých skupin a bojovat samy se sebou. Stačí jednoduché pravidlo, neřešit ,nedodržovat a bude po kovidu.

 13. Vím, jaká je struktura pacientů s covidem: jsou to většinou z dramatické většiny seniorní pacienti, kteří nejsou naočkování,” uvedl Válek
  A neměli by se ti blbci aspoň sjednotit ve svých prohlášeních? Jinde zase uvádí, že právě senioři/důchodci jsou nejvíce proočkovaní (cca 80% možná více)… to, že jim to je na prd, neb vakcíny jsou neúčinné je další věc. Mě osobně je to jedno, většinou mi hádají o 10 ( i více) let méně, takže můžu nakupovat jako “nesenior”( občanku po mě nikdo nechce) i “senior”, … nebo mi nakoupí syn. Tohle fakt neřeším, ale tady nejde jen o mě – jiní tu možnost třeba nemají. Jen se pozastavuji nad “myšlením” politiků…chytrá myšlenka z nich ještě nikdy nevypadla, ale jistě mají “věrohodná čísla” kolik lidí se nakazí v obchodě. Většina seniorů neumírá na covid, ale na zanedbanou péči ostatních chorob, protože se v rámci propagandy “léčí” a řeší jen podělaný covid. A co vím od známe ze špitálu, tak i “bezcovidoví” pacienti se běžně strkali na pokoje, kde byli “covid” pacienti a nakazili se tak až ve špitále – byly za to pak větší prachy. Tohle vymývaní mozků už mi fakt leze na nervy.

 14. Tak zda je toto ten kvalitní recept předepsaný spolupracovníky pana premiéra Fialy na to jak řešit covid v Česku a který měli v možnostech jak předejít pandemii, tak to se máme teprve na co těšit. Tak proto se pan Válek nechce nechat vtáhnout do odborné diskuze, všechny odborníky strčí do kapsy a to je třeba si nechat až po jmenování, aby takovou kvalitu mu nikdo nesebral a nepřivlastnil. Dříve být na tomto postu jistě byste dosáhl nynějšího rozdávání Českých lvů.

 15. proč lžete? Nechce separovat všechny důchodce, jen tu menší, nezodpovědnou část, co se ještě nenechala naočkovat

  1. stejně nikdo neví, kdo dostal vakcínu a kdo placebo v rámci genového experimentu. jako neočkovaný vím na čem jsem

  2. Můžete mi říct jaký je rozdíl mezi tou “zodpovědnou” očkovanou části u které už pomalu, i když nechtíc, přiznávají, že jsou po půlroce na tom stejně jako ta “nezodpovědná” neočkovaná?

   1. Dendo, každá dávka vakcíny posiluje imunitu, takže pokud má někdo po dvou dávkách po určité době v těle tolik protilátek jako neočkovaní, znamená to, že nebýt posílen očkováním, byl by na tom tak bídně, že by s největší pravděpodobností nemoc dostal. A s nízkou hladinou protilátek by měl určitě těžký průběh….

 16. Podle Válka by jedním ze způsobů mohlo být právě vymezení času v ochodech
  Ach bože je totu zas,tonám ještě chybělo.

  1. neřešit , nedodržovat to platí od začátku na každý tento nesmysl, ale zdá se, že většina si v těchto nesmyslech přímo lebedí a hned vše dodržují včetně nočního vycházení, roušek, teček a čteček.

 17. Všímáte si? Ať vyhraje volby takový nebo makový, zásadní politické, ekonomické ani společenské změny nikdy nenastanou. Vše je kontinuálně podřízeno jednomu směru, neoliberálnímu proudu a ideologiím a agendám západu.

    1. Ještě doplním, on má v tom útvaru na čele mikročip, takže mu obsluha v restauraci muže dělat odečet na dálku.

 18. 1.ano měli by nakupovat mimo čas pro občany v produktivnim věku, neboť ti jsou motorem státu a zasluhuji komfort a ochranu(20-21.00 hod)
  2.pane válku, myslíte že donutíte Čechy a firmy zvyklé dělat si co chtějí něco dodržovat????to už zkoušeli ti před vámi,a vystavujete jim účet na 30t životů.udelate s tím úplné h….

  1. Co děláš ty blbko v produktivním věku, že jsi tak chytrá? Jistě už máš termín na 3tí dávku, a dej si hned dvě.

   1. Neminim zakopávat na každém kroku o důchodce, když musím po noční uvařit detem.když je korona tak nebezpečná, mají sedět doma,nechat si nakoupit a ne lítat po slevach.mimochodem co děláte vy,asi litate po těch slevách že??

    1. Víš co je úcta ke stáří? Však ono si tě najde. A po slevách lítají hlavně socky, což víš nejlépe, když se tam s těmi důchodci sama potkáváš. Jsi duševní ubožačka. Jo a já nejsem důchodce.

  2. Jo, v produktivním věku je i spousta těch co v životě na práci nesáhli….ti jsou taky motorem státu, ale chcíplým motorem. A komfort a ochranu mají dávno.

 19. Toto opatření se netýká důchodců, ale lidí v předdůchodovém věku, kteří jsou nejvíc ohroženi nezaměstnaností. Pan Válek je debil a dělá z komára velblouda. Máme na JIP cca 1 člověka ze 100 000 obyvatel , a to převážně v kategorii 80+. Firmy se automaticky těchto lidí 60+ v lockdownu budou zbavovat. Žádám tuto i budoucí vládu, nechte nás žítpracovat a umřít podle naší volby. Je to segregace obyvatel hraničící s genocidou.

  1. souhllas, každý má možnost umřít dle své volby i podstoupit případnou léčbu nebo prevenci podle své volby, tak do mě nepíchejte a já za to nechci ten váš ventilátor

 20. Dobrý den, nic nového, nové koště zase vymysli absurdity, které nemohou fungovat, akorát zase rozdělí a nastve občany, kteří budou zase vše obcházet jako předtím!!! Další komentář je zbytečný 🤔🤔🤔😂😂🖕🖕🖕😜😜😜😛

 21. To ještě nikoho nenapadlo aby lidi co NEBUDOU očkovaný a skončej v nemocnici si budou léčbu hradit ze svého ? A budou 100m fronty na injekce…

  1. Jo Michale, tak jak
   jinak prinutit nenapadne k ockovani? Vyvolat strach, ze si budou vse hradit z vlastni kapsy- a maji vystarano-nechaji se radsi znasilnovat a pujdou do poradi na tecku.

 22. Ale ale, pane Válku, vždyť jste se mohl přetrhnout, jak jste opatření tohoto typu kritizoval. Já jsem od vás očekával řešení, které nikdo na světě nevymyslel. A ono nic. Takže jenom další pouťový řečník.

 23. Žadné takové !!! Za 1.když s tím přišla loni vláda Babiše tak celá opozice držkovala proti tomu to návrhu který stejně později prošel !! Za 2. Všichni duchodci měli možnost mít v sobě vakcíny proti Covidu a pokud se na to vykašlali jejich problém ( vyjímka jen ti kteří vakcinu nemohli dostat z vážných zdravotních duvodu) !!

 24. Dám sem takové dva podněty k zamyšlení.
  Našim územím prošlo za posledních 100 let několik epidemií. Neznám historicky režim, který by se takovou měrou vměšoval do našich životů, jako to vidíme dnes.
  Co by mělo nás praštit, že nikdy v historii se nešlo proti zdravým a odolným jako to vidíme dnes. Ať byl režim demokratický nebo totalitní, tak naopak si zdravých a odolných lidí cenil. Kdo jiný významně plní státní a nemocenskou pokladnu?

  1. Bohužel pro nás ,nápady má:-( ,nepřál bych vám je znát….zase bude zdravotnictví rozvoraný jak za Julínka..

 25. Jen má potřebu něčím vyniknout, zapsat se do dějin, věřím, že přijde něco i z jeho hlavy, ještě se budeme divit jakého to máme odborníka.

 26. Ale bylo by zajímavé jít do obchodu a nepotkat tam ani jednoho zevlujícího důchodce, tam by snad bylo prázdno.

 27. Tem pán nemá nic nového, jen svoji funkci, a ještě se do ní nehrne.Už řekl,že aby nedopadl jak p.Blatný. Je na něm vidět stáří v diskusi na OVM, potřebuje tak 3roky vydržet a hurá do důchodu. Radiodiagnostika za TOP už jsme tam jednou měli.

  1. Pročítám si ty rok staré komentáře o ministrovi zdravotnictví pí Válkovi a musím konstatovat, že jsou všechny názory pisatelů aktuální i dnes.🤔😱😭

 28. S tímhle panem Válkem se máme opravdu na co těšit,…připravte se na to ,že to zdravotnictví pěkně rozvrtá…tohle jeho rozhodnutí je jen slabý odvar…

 29. neočkovaným přikázat, aby nosili na rukáve/ruce levé/ třeba kříž ,žide také nosily
  Davidovou hvězdu ……tak začně nová vláda …vláda nás všech 

 30. Dobré opatření,chraňme seniory a ostatní nechme už konečně žít,ať mají nakupovací hodiny,senior taxi MHD Vlaky a testy,ať nejsou placené a očkované testovat denně,ať to tolik neroznášejí.

 31. Proč netestují očkované,před vstupem do restaurace??Nebo kde to všude nekontrolovaně šíří,ta jejich tečka,špatné trasování,lockdown není k ničemu,to už tady bylo,testy ve školách a školkách,ale všechny i očkované a testy zadarmo,nebo to budou lidi nosit do zaměstnání a přecházet a bude to tady do léta

 32. Měli by konečně přiznat,že v té ČÍNĚ s tím mají daleko lepší zkušenosti a pozvat odborníka ! Lid by to ocenil !

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *