Robert Fico varuje před závislostí na vakcínách. “Je to jen prachsprostý byznys”

Bývalý slovenský premiér vycítil šanci a napojil se na významnou část myšlenkového proudu na Slovensku, který nesouhlasí s očkováním či ho dokonce odmítá. Robert Fico na své středeční tiskové konferenci dokonce prohlásil, že za očkováním “stojí prachsprostý byznys, nic jiného”.

Robert Fico se také pozastavil nad slovy izraelského premiéra Naftali Bennetta, který prohlásil, že nejohroženější skupinu v současnosti představují ti, kdo dostali dvě dávky vakcíny. Podle slovenského expremiéra to jednoznačně směřuje k očkovací mánii, kdy budou lidé strašeni tím, že pokud si každých pár měsíců neaplikují vakcínu, budou v ohrožení smrti. Celé to podle něj směřuje k tomu, že lidé budou na vakcínách závislí.

Fico nicméně očkování alespoň přiznal jeho účinnost v tom, že snižuje pravděpodobnost těžkého průběhu onemocnění. Zopakoval však svůj názor, že se očkovat nenechá.

Na rozdíl od jiných slovenských politiků se tak předseda strany Smer nepřipojil ke kampani za očkování, ale naopak poukazuje na nesmyslnost očkování nezletilých osob.

Když vidím zisky těch firem, jak z toho těží. Když si vezmu, že najednou Evropská léková agentura začíná mluvit o třetí dávce, uvědomím si, kdo jsou tady rozhodující hráči – Německo, Pfizer a Spojené státy,” uvedl Fico.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
8 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments