Robert Šlachta dostal tvrdou ránu. Jde po něm spolek Milion chvilek pro demokracii

Uskupení Milion chvilek pro demokracii se v minulých letech proslavilo především tím, že dokázalo svolat masivní demonstrace, ve kterých vyzývalo k odstoupení premiéra Andreje Babiše, případně jeho ministrů, z vlády. Jejich apel, který sdílely stovky tisíc lidí po celé zemi, zatím nedošel naplnění a zdá se, že Babiš toto lidové vzedmutí proti němu nakonec překonal.

Milion chvilek pro demokracii si teď našel další terč. Je jím hnutí Přísaha bývalého elitního detektiva Roberta Šlachty. Mohlo by se zdát, že tato strana plní přesně to, po čem zástupci Milionu chvilek volali. Tedy, aby lidé nebyli apatičtí a zformovali se v nových politických stranách, které se pokusí proměnit poměry v zemi. Podle Milionu chvilek pro demokracii to však v případě hnutí Roberta Šlachty není autentické. Spolek svým příznivcům rozeslal zprávu, ve které před Přísahou varuje. Připodobňuje ji ke stranám Andreje Babiše či Víta Bárty. Právě s těmito dvěma politiky a podnikateli je přitom Šlachta pravidelně spojován. On však jakékoliv vazby na oba dva odmítá.

Tak přesně tyhle lidi teď o mně a o Přísaze šíří totální lži. Včera poslali e-mail asi sedm set tisícům lidí, ve kterém mají správně snad jenom moje jméno,” napsal Robert Šlachta na svém facebookovém profilu poté, co se dozvěděl, že o něm Milion chvilek pro demokracii šíří informace, které považuje za nepravdivé. “V první řadě mě falešně připodobňují k Babišovi a Bártovi. Myslím, že po tom, co mám za sebou, kdy jsem třicet let sloužil naší zemi a jejím občanům, mě nikdo nemůže přirovnávat ani k Babišovi ani k Bártovi. Byl jsem státním zaměstnancem a chytal jsem zločince. Nebyl jsem a nejsem žádný milionář ani miliardář.

Zdá se, že v některých ohledech převzal Milion chvilek pro demokracii svou argumentaci od bývalého premiéra Petra Nečase, který Šlachtovi stále nemůže přijít na jméno. “Dost mě překvapilo, že pan Roll, předseda Milionu chvilek, který e-mail rozeslal, považuje kauzu Nagyová za neúspěšnou. Chápu to tedy správně, že to, když kmotrové řídili Českou republiku skrze milenku premiéra, bylo fajn a Milion chvilek s tím souhlasí? Proti tomu by neprotestovali?” ptá se Šlachta.

Stejně tak odmítá slova Petra Nečase a Milionu chvilek pro demokracii o tom, že svým zásahem tehdejší vládu shodil jen proto, že měl Nečas předtím odmítnout jeho žádost o post policejního prezidenta.

Foto: Hnutí Přísaha

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
29 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments