Rusko posílá na frontu stovky nových tanků T-90M. Budí značné obavy

Válka na Ukrajině je zdrcující pro obě strany, leč si to předně jedna strana nechce přiznat. Rusové utrpěli jimi neočekávané množství ztrát na lidských životech. Přestože jsou tyto ztráty nejtragičtější, značně trpí i jejich vojenská technika, která taktéž zažívá těžké úpadky. Oba typy ztrát jsou časově neudržitelné.

Aktuální čísla zapírají

Ruská strana by dle ukrajinské měla po dobu trvání agrese ztratit více jak tři tisíce svých vojenských tanků. Rusové toto číslo odmítají a uvádějí pouze jeho polovinu. I kdyby toto číslo bylo reálné, pro jejich armádu se jedná o vysoké a nenahraditelné úbytky a pro ně prohry.

Řešení

Rusové tyto nedostatky musí nějak vybalancovat. Řešením by bylo pořízením nové techniky, tomu se ale vyhýbají. Namísto toho modernizují tanky starších ročníků. Jedná se o typy T-72, T-90, ale dokonce se má jednat i o nejvíce moderní typ a to T-90M.

Že toto se opravdu děje, není žádné tajemství. Rusové jsou aktivní i na sociálních sítích, a i tyto záběry jsou jimi zveřejňovány. Eistují záběry, na kterých můžeme spatřit právě tuto techniku, připravenou k bojům proti ukrajinskému státu.

T-90M

Rusové se o modernizaci snažili z mnoha důvodů. Typ T-90M je opatřen zcela ojedinělou věží, která je velice bytelná. Kulomet, který na věži, je pak ovládán dálkově. Zároveň mu byla nainstalována vylepšená palba, která je mnohem přesnější, než byla u předchozích typů. A ani toto jim k vylepšení ještě nestačilo. U T-90M bylo obnoveno dělo s ráží 125 mm, které zvládne pojmout zdatnější munice. Všechny tyto nové vychytávky ještě podtrhuje účinnější pancéřování, které je více odolné a dokáže značněji ochránit.

I kdyby Rusko nasadilo počet, o kterém tvrdí, že mají, ztráty, které již utržili, se mu ani tak nevyrovnají.

Foto: Shutterstock, zdroj: Bulgarianmilitary, Businessinsider

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
5 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments