Rusové na dovolené prováděli nehoráznou věc. Chytili je u toho. Jiný by se hanbou propadl, ale oni ještě protestovali

Kdo někdy pracoval v hotelu, rád dá jistě k dobru mnoho až neuvěřitelných historek o tom, co všechno jsou v jeho prostorách lidé schopni provádět. Největší zkušenosti s tím mají velké přímořské resorty, kde jsou stovky pokojů a všechno uhlídat je opravdu složité. Přesto se o to musí pokoušet, protože jinak by jim z toho hosté udělali kůlničku na dříví.

Tohle ještě neviděli

Například v dobách, kdy byly ještě rozšířené polopenze, nebyli příliš oblíbenými hosty Češi, protože to byli dominantně právě oni, kdo si od snídaně a večeře odnášel jídlo, aby jím vykryl tu část dne, kdy stravování neměl k dispozici. To je pochopitelně zakázáno, avšak tento nešvar postupně sám vymizel spolu s tím, jak se začaly rozšiřovat programy all inclusive, které už jsou dnes standardem.

Jak se ale ukazuje, i přesto někteří lidé mají potřebu hromadit věci, na které nemají žádný nárok. Média teď upozornila na obzvlášť vypečený případ, který se odehrál před pár týdny v jednom z hotelu v turecké Antalyii.

V hlavní roli se tentokrát ocitli Rusové, a to z jiných důvodů, než je dnes běžné. Byl to totiž právě jejich pokoj, na kterém personál nalezl těžko uvěřitelnou kořist. Tito hosté si zjevně po celý pobyt vynášeli z jídelny a z barů nejrůznější potraviny, které pravděpodobně plánovali odvézt domů.

Šlo hlavně o trvanlivější věci, jako byly jednorázové kávy, čaje, plechovky nápojů, sušenky, máslo, sušené fíky, ale také čerstvé ovoce. Pochopitelně nechyběly ani hromady toaletních potřeb a dalších věcí. Hotelový personál bývá zvyklý na leccos, a když si někdo tu a tam něco odnese na pokoj, aby to zkonzumoval později, obvykle se to nijak neřeší.

Foto: Shutterstock

Nemělo by se to dělat

Jenže v tomto případě to nešlo neřešit, protože toho byly doslova hromady. Celá tato kořist vážila 35 kg. Když byli hosté se svou činností konfrontováni, namísto omluvy ještě vyrukovali s podivnou argumentací. Prý šlo o věci, které si odnesli, aby je mohli konzumovat, když je přepadne hlad. Jedna z žen pak uvedla, že jde o zásoby na cestu.

Potřebujeme přeci nějaké jídlo na cestu. Jaképak by nám dali jídlo ve vlaku,” zní slova z videa, které personál zachytil a poskytl veřejnosti zřejmě jako odstrašující příklad toho, co v žádném případě nedělat.

Celá záležitost vyvolala nemalou diskuzi. Většina lidí nad tímto chováním vyjádřila opovržení, avšak někteří poukázali na to, že to vlastně ještě nic není. “Zažila jsem hosty, kteří si vezmou z pokoje domů třeba i lampičku,” uvedla bývalá zaměstnankyně hotelu. Běžně se prý odnášejí ručníky nebo župany, které přitom hostům v žádném případě nepatří.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
V České republice brzy zmizí velmi důležité platidlo, které zároveň představuje významnou součást naší historie. Lidé by se na to měli připravit, a pokud ho mají ještě doma, jelikož ho z různých důvodů potřebovali, měli by se ho co nejrychleji zbavit. Zanedlouho s ním totiž nikde nezaplatí. Konečně se to vyřeší Nejde o nic menšího než kolkové známky, takzvané “kolky”. Kolikrát se vám na nějakém úřadu stalo, že po vás chtěli vaši žádost okolkovat. Právě k tomu tyto kolkové známky sloužily. Jejich odpůrci nicméně dlouhodobě namítají, že tento pozůstatek ještě z Rakouska-Uherska by měl z českého systému platidel vymizet. Pravdou je, že Česká republika byla v tomto ohledu anomálií. Všude jinde, kde kolky dříve platily, už se totiž dosti dlouho nepoužívají. Například Slovensko tento způsob platby zrušilo již před deseti lety. A teď je tedy na řadě i Česko, jakkoliv se to mnoha lidem nelíbí. Kolkové známky by pravděpodobně platily dále, jen kdyby nevznikl takzvaný konsolidační balíček, v rámci kterého se stát snaží o nejrůznější úspory. Jde o soubor stovek nejrůznějších opatření, jejichž dopady odhalujeme postupně. Zrušení kolků je jedním z nich, jelikož podle státu s jejich vydáváním, prodejem a používáním vznikají pouze dodatečné administrativní náklady. Ještě máte možnosti V době, kdy je možné platit elektronicky kartou nebo bezhotovostně převodem na účet už něco takového zkrátka není potřeba. Dalším důvodem je také skutečnost, že právě na kolky se v poslední době zaměřili podvodníci. Snažili se je falšovat a potom různě směňovat, jelikož předpokládali, že na tomto poli je menší znalost a tedy i kontrola. Čtěte také: Češi musí fofrem do své banky. Kdo si tam tohle nevyřídí, přijde v roce 2024 o velké peníze V tomto roce ještě platí určité přechodné období, v rámci kterého se budete moci bezproblémově zbavit starých kolků. Můžete je využít, odprodat, případně vyměnit na některých pobočkách České pošty. Od příštího roku už se ovšem budou správní poplatky hradit pouze peněžní formou, ať už hotovostní či bezhotovostní. Foto: Shutterstock 7SdíleníSdíletTweet [...]
Velkými změnami prochází aktuálně společnost Zásilkovna, která spadá do skupiny Packeta Group. Po dlouhých letech totiž přichází o svou výkonnou ředitelku a zakladatelku, která ji vybudovala do současné podoby. Simona Kijonková ze společnosti po 13 letech odchází a bude nahrazena někým jiným. Musela odejít Jde o velký předěl, který souvisí s tím, že Packeta Group v nedávné době změnila majitele. Tím se stala investiční firma CVC Capital Partners a také společnost Emma, která patří českému miliardáři Jiřímu Šmejcovi. Ti měli za Zásilkovnu a další přidružené firmy spojené ve skupině zaplatit skutečně horentní cenu, jež mnohým zájemcům připadala až příliš vysoká. Prodej se přitom podle dostupných informací odehrál proto, že mezi spolumajiteli Zásilkovny začaly narůstat rozpory a takzvaný exit byl zřejmě jedinou možností, jak je vyřešit. Někdo nicméně mohl předpokládat, že tu nejdůležitější figuru celé společnosti si noví majitelé ponechají. Obvykle je tomu tak, že zakladatel firmy musí při takovémto prodeji ještě alespoň několik let zůstat a předávat své know-how. Jenže v tomto případě se tak nestalo a Kijonkovou si noví majitelé pravděpodobně nechat nechtěli. Novým ředitelem se stane zkušený manažer Erich Čomor, který pomáhal rozjíždět například úspěšnou Air Banku, jak firma informuje v tiskové zprávě. Přišly velké problémy Zásilkovna vznikla již v roce 2010 a po nesmělých začátcích se z ní stala společnost, bez které se český trh ecommerce v podstatě neobejde. Byznys vzala především České poště, jejíž služby byly postupem času horší a horší, zatímco Zásilkovně se dařilo budovat zákaznickou spokojenost, byť v posledních letech ve špičkách také nestíhala a docházelo k určitým problémům. V loňském roce přitom řešila velkou reputační komplikaci, kdy jeden z jejích logistických partnerů zadržel tisíce zásilek, které odmítal vydat. Ty se tak k lidem nakonec nedostaly a Zásilkovna je musela finančně kompenzovat. Čtěte také: Zásilkovna v obrovských problémech. Balíky lidem nedodala už 3 měsíce. Co se to děje? Ikonické se každopádně staly výdejní místa a v poslední době také výdejní boxy, které Zásilkovna provozuje. V loňském roce přitom firma dosáhla obratu 7,25 miliardy korun a v poslední době jí hodně pomáhá doručování pro velké čínské eshopy, jako je Temu. Foto: Shutterstock 1SdíleníSdíletTweet [...]
O čem už se nějakou dobu mluví, je teď definitivně vidět i na číslech. Důchodový systém v České republice je naprosto vyčerpaný a reálně se příliš neví, co s tím dělat. Chystá se sice určitá podoba důchodové reformy, ovšem odborníci už teď tvrdí, že je to nedostatečné, a to její hlavní náběh přijde teprve za celou řadu let. Rychle to roste Těžko ale říct, co se bude dít v nejbližší budoucnosti. Dá se totiž usuzovat na to, že na důchodce v Česku jednoduše docházejí peníze. V loňském roce totiž celý systém skončil v rekordním schodku ve výši 72,8 miliard korun. To jsou peníze, které z důchodového systému odplynuly navíc oproti tomu, kolik do něj přiteklo. Dalo by se nad tím mávnout rukou s tím, že v dalších letech se to určitě zlepší. Jenže ono se to samo od sebe nezlepší. Naopak, bude se to zhoršovat. To už je daná věc na základě demografické křivky, která je na příštích pár desítek let rozjetá opravdu hodně špatně. S každým dalším rokem budeme ve větší a větší krizi, až nakonec můžeme dojít do stavu, kdy na důchody skutečně peníze nebudou, jelikož by to ohrožovalo hospodářskou stabilitu státu. Ostatně, tímto už se argumentovalo loni, když stát nečekaně zarazil mimořádnou valorizaci penzí, a to podle mnohých protizákonně. Jednoduše oznámil, že na takové navýšení důchodů na základě zvýšené inflace jednoduše nejsou peníze. Je třeba tvrdý zásah Opravdu hodně si Česká republika zavařila tím, že v posledních deseti letech se na důchodech přidávalo příliš mnoho. Vždyť loni oproti roku 2022 vzrostly výdaje na penze o neuvěřitelných 97,2 miliardy korun. Celková částka na penze dosáhla téměř 700 miliard korun. Jen ono navýšení tak tvořilo přibližně sedminu celkové částky. Za jeden jediný rok. Letos už to bohužel zase začíná a je pravděpodobné, že deficit celého systému bude ještě vyšší. Jen za leden totiž skončil ve schodku ve výši 8,1 miliardy korun. A takto to bude pokračovat po celý rok, jelikož tu není žádný faktor, který by to zvrátil. Čtěte také: Důchodcům v Česku se do bytu nastěhují cizí lidé. Mají na to právo. Tohle bude ostré Řešení je spíše dlouhodobé. Lidé budou muset chodit do důchodu výrazně později než dnes, a to proto, aby déle pracovali a kratší dobu pobírali penzi. Zároveň je nutné výrazně přibrzdit růst důchodů, případně ho dokonce zcela zmrazit. Jinak by se také jednou mohlo stát, že bude nutné přistoupit dokonce ke snížení důchodů, a to už by byla skutečně citelná rána, kterou si nikdo nepřeje. Foto: Shutterstock 6SdíleníSdíletTweet [...]

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

3 Replies to “Rusové na dovolené prováděli nehoráznou věc. Chytili je u toho. Jiný by se hanbou propadl, ale oni ještě protestovali

  1. Furt píšete o Rusech a o nás, případně Slovácích, že jsou prasata, ale nejhorší jsou bohatí Arabové. Zajímavé je, že o nich ani slovo (že by strach z obvinění z rasismu?), přitom horší prasata mezi turisty či klienty lázní už ani nejsou. Zaměstnanci lázní Teplice nebo Karviná Darkov by mohli vyprávět. Hromady jídla v pokojích, mnohdy pohozené pod stolem nebo za postelí, to je u Arabů ten nejmenší prohřešek. Horší je, že oni se klidně vyserou všude, kde je to napadne, v hotelovém pokoji na koberec nebo třeba do bazénu. Přitom Arabové, co využívají naše hotely a lázně jsou jejich elita. Umíte si představit, jak by to u nás vypadalo, kdybychom na základě bruselských kvót k nám přijali arabskou spodinu?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *