“Seděl tam bez roušky a pořád se s někým bavil.” Svědek popsal, jak lékař Vorářek roznášel koronavirus v letadle olympioniků

Pražská hygienická stanice oznámila, že jeden ze členů olympijské výpravy se ještě před odletem setkal se třemi lidmi s koronavirem, od nichž se pravděpodobně sám nakazil. Server Seznam Zprávy se odvolává na ověřené informace a tvrdí, že dotyčným byl ortoped Vlastimil Voráček. Ten byl v podezření okamžitě poté, co se ukázalo, že v Tokiu z letadla vystoupili infikovaní sportovci.

Hygienici vystopovali, že to byl právě Voráček, kdo do letadla koronavirus přinesl. Je však otázkou, zda lékař věděl o tom, že se setkal s infikovanými osobami a tuto skutečnost zamlčel. Pokud by o ní totiž informoval, nikam by neletěl.

Podle svědka, který se účastnil letu a na kterého se odvolávají Seznam Zprávy, si Voráček sundal respirátor okamžitě při nástupu do letadla. V průběhu letu si ho už nenasadil. To učinil až po přistání, když z letadla vycházel.

Seděl tam bez respirátoru, stále se s někým bavil. I když šel na záchod, tak se během cesty zastavil u dalších účastníků letu, se kterými si povídal. Během letu byl na více místech. Proto se možná nakazili i lidé, kteří od něj seděli daleko,” citují Seznam Zprávy účastníka letu. Podle něj sice Voráček seděl v přední části letadla, v průběhu letu byl však velmi družný a roznášel tak virus po celém prostoru.

Vlastimil Voráček se odmítl nechat očkovat s tím, že má dostatečnou míru protilátek. Ty však nejsou uznávány jako ekvivalent vakcíny. Podle pražské hygieny bylo celých 80 % sportovců na palubě olympijského speciálu očkovaných. Všichni tři neočkovaní, tedy Markéta Nausch Sluková, Pavel Širuček a Michal Schlegel se virem nakazili. Z očkovaných se to přihodilo pouze Ondřeji Perušičovi.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
10 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments