Situace je vážná. Zemana už hlídají agenti BIS, kterou prezident nenávidí. V nemocnici je i druhá tajná služba

Situace kolem prezidenta Miloše Zemana houstne. Tuzemské tajné služby mají zjevně obavy z toho, že by hlava státu mohla být ve své současné situaci snadno zneužita. Náznaky takového jednání už tu v minulých dnech byly. Navíc se ukázalo, že hradní kancléř Mynář zjevně nejedná v zájmu prezidenta ani České republiky. Jeho konání už vyšetřuje policie s podezřením trestného činu proti republice.

Tajné služby jsou tak v pohotovosti a podle dostupných informací jsou v blízkosti prezidenta v Ústřední vojenské nemocnici zástupci hned dvou z nich. Jde o příslušníky Bezpečnostní informační služby (BIS) a Vojenského zpravodajství (VZ). “Jsou tam obě tajné služby,” uvedl pro server Lidovky.cz zdroj pod podmínkou anonymity.

BIS má v popisu práce zabezpečování informací o záměrech a činnostech, které míří proti demokratickému založení České republiky. Její příslušníky tak může zajímat, zda prezidentem náhodou někdo nemanipuluje ve prospěch cizí mocnosti.

Vojenské zpravodajství nemá tak vyhraněné úkoly. Není však těžké uhádnout, proč její agenti dění kolem prezidenta kontrolují. Miloš Zeman je stále vrchním velitelem ozbrojených sil. Ústřední vojenská nemocnice je navíc s trochou nadsázky jejich domovským zařízením. Svůj název nenese jen tak pro nic za nic. Ředitele nemocnice a zároveň ošetřujícího lékaře prezidenta Miroslava Zavorala jmenuje ministr obrany.

Především účast BIS může působit paradoxně. Právě proti této službě a jejímu řediteli Michalu Koudelkovi prezident Miloš Zeman dlouhodobě vystupuje. Práci BIS bagatelizuje a Koudelku šestkrát odmítl jmenovat do hodnosti generála.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
13 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments