Situace v Praze je alarmující, oznámila hygienička. Zavírá bary a zavádí roušky v obchodech a školách

Hlavní pražská hygienička Zdeňka Jágrová představila Pražanům nová pravidla, která začnou platit od středy 9. září. S předstihem o nich informoval už primátor Zdeněk Hřib, přičemž hygienici nejprve jeho slova dementovali a nyní do puntíku na tiskové konferenci potvrdili.

Situace v Praze je bohužel alarmující,” oznámila Zdeňka Jágrová na tiskové konferenci novinářům. Za posledních několik dní bylo jen v hlavním městě zaznamenáno 750 nově nakažených osob, což je značný přírůstek.

Bary a restaurace zůstanou v noci zavřené

Jedním z hlavních opatření je plošný návrat roušek do obchodů a nákupních center. To mělo původně platit pro celou republiku od 1. září, ale ministerstvo zdravotnictví návrh nakonec zmírnilo. Uplynulo pouhých pár dní a přinejmenším pro Prahu je zpět. To samé platí o povinnosti žáků a pedagogů nosit roušky ve společných prostorách škol.

Od středy 9. září dojde také k omezení provozní doby barů a restaurací. Ty budou muset zůstat v noci uzavřené. Zatím to platí pro interval od půlnoci do šesté hodiny ranní. Jágrová to odůvodnila tím, že má informace o značném šíření koronavirové nákazy právě v těchto prostorech. To jí potvrzují také čísla, kdy nejrychleji roste počet nakažených ve věkové skupině od 20 do 29 let.

Zajímavé je, že povinnost nosit roušky se zatím nevztahuje na restaurace, kadeřnictví a další provozy poskytující služby každodenní potřeby. Je ale možné, že pokud se situace nezačne zlepšovat, přijdou na řadu i ty.

Foto: Freepik

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments