21. 6. 2024

15 příspěvků u článku “Skandál v Chorvatsku. První turisté odhalili, co se tam stalo. Češi zvažují, zda letos vůbec vyrazit

 1. Co ještě proti tomu Chorvatsku vymyslíte? Je to úžasná země s neskutečně dobrosrdečnými lidmi,tak co pořád máte páni redaktoři. Myslím, že je to vše obrovská loby našich cestovních kanceláři, které přicházejí o své přemrštěné zisky, protože normální lidé jezdí k našim milým sousedům po vlastní ose. Tak už dost prosím…. Tomáš s rodinou

  1. Toto nejsou novináři. Tohle jsou nějací alternativní bytosti žijící v paralelním vesmíru. Tady se účelně manipuluje s fakty, ohýbá se realita a pak se to vydává za zprávy. V podtatě se jedná o dezinformační web … to je samé “víme”, “tohle nedělejte”, “když tam pojedete budete mít malér”, “když něco, tak něco ….” atp.

 2. Je vidět že novináři nemají co psát. Tento článek už tady byl napsán už před rokem, konkrétně část o dvou turistkách. Tak že další blábol.

 3. Byl jsem v Chorvatsku několikrát poprvé v roce 1992 v době války a to světě div se nejvíc se mi zamlouvalo chování k nám turistům a i ceny. Naposledy jsem navštívil Chorvatsko v roce 2018 a řekl už dost už stačilo. Předražené ceny služeb a potravin a kvalita nic moc a to mluvím z pozice Čecha, do kterého cpou řetězce kdoví co.

 4. Oni také naši turisté mají mají nejen v Chorvatsku často chování bezohlednýcjh buranů : v jídelně si klidně sedají v mokrých plavkách, chlapi nesundají čepici z hlavy, klidně jdou do restaurace vyšší třídy v tílku, upozornění na “dress-code” třeba při večeři nerozumějí, svoje odpadky, když koš je plný nebo v nedohlednu , klidně házejí na zem.
  Jinak se snad oblékám v kiosku na pláži a jinak v hotelu ?
  Jezdívali jsme do Chorvatska v době Jugoslávie, po r. 1964 si nás jako turistů vážili, byli jsme “bratři”, v srpnu r. 1968 poukázky na benzin a stravu zdrama, nabídka dobrovolníků k boji s okupanty, nechápání naší pasivity.
  Po bombardování Jugoslávie a raketových útocích na civilní cíle municí s ochuzeným uranem mě , jako občana členského státu NATO, zadrželi při fotografování zasažené porodnice, dětského hřiště a podobných “strategických” cílů v Beogradu, ale jako Čecha opět pustili bez sankce
  Ale naposledy, před pár lety, kdy jsme navštívili Dubrovník při pobytu v Černé hoře, se nás za dopoledne pokusili 2x okrást při placení hotově, přezíravá neochota, ceny ve srovnání s Černou horou neúměrné (ovšem úroveň služeb v Černé hoře horší – i když jídlo v restauraci lepší).
  Takže mé zážitky jsou staré,ale Chorvatsko mě už neláká.

  1. Češi oproti polským turistům jsou slušní, Poláci kde jedí, tam nechají bordel a pak na plážích jsou vosy, včely a mravenci. Byla jsem vloni v Chorvatsku a myslím si, že je tam hezky, ale dráze, euro se tam zavádět nemělo, to už není nic pro střední třídu. 🥴🥴

 5. To jsou takové bláboly!Jsem právě v Chorvatsku.Ceny stejné jako u nás.Něco levnější,něco dražší.(Jako u nás!)

 6. Nejraději klidnější destinaci kde mě nebudou rádoby šikanovat za kraviny to raději jinam

 7. Odpocinek bez nějakých excesů a nahánění žandárama a pokuty to raději sbalit a odletět bez výjimky a slibování

 8. Naprosto souhlasím s uvedenými názory. Dnešní média chtějí jen hledat skandály a senzace a teď před sezónou odradit české turisty od cesty do oblíbených destinací, pod heslem: Utrácejte doma!!!
  No kdo by chtěl třeba zaplatit za 100 g dušené šunky v ČR přes 40 korun, když si ji kvalitnější (Kochhinterschinken) třeba v Německu koupí v jakémkoli řetězci za 1,6 Eur hned 200 g a zrovna v Chorvatsku stojí “Šunka u ovitku” za zmíněných 100 g taky cca kolem 80 centů.
  Jsem na cestách non-stop a vidím to tam pořád.
  Ten článek je jen další výplod neobjektivních pisálků, kteří nevidí realitu. Kdo jim za ty bláboly ještě platí? Asi konkurence z cestovního ruchu, která lítá dál na “jih”? Tak si lháři odleťte klidně lhát jinam a už se k nám nevracejte!

 9. V Praze taky nepůjdete do obchodu polonazi i když je horko a po Václavským náměstí se nebudete procházet v plavkách i když je 30stupnu ve stínu tak čemu se divite?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *