Skupina Češek udělala ostudu v Chorvatsku. Video zachytilo, jak se snaží z pláže vyhnat místní

Chorvatská média řeší skandál, který rozpoutala skupina Češek na ostrově Drvenik Veli. Ženy se domnívaly, že mají k dispozici soukromou pláž, a tak se z ní rozhodly vyhánět všechny ostatní návštěvníky. Šlo přitom z větší části o místní obyvatele, kteří jsou tuto pláž zvyklí využívat odjakživa.

Jednou z návštěvnic pláže přitom byla novinářka Tonka Alujevićová, která se svou kamarádkou vše popsala a také zaznamenala na video konflikt s údajným majitelem pláže, který prostřednictvím svého telefonu horlivě zprostředkovávala jedna z Češek.

Tomu však ještě přecházel nepříjemný incident. “Jedna z nich mě praštila mobilem. Řekla mi, ať odejdu, že je to soukromá pláž,” uvedla novinářka pro deník Jutarnji List. Ona však pochopitelně věděla, jaké jsou chorvatské zákony a že se se na soukromé pláži v žádném případě nenachází.

Češky si však odmítly všímat svého. Chorvatské ženy na pláži jim zjevně vadily. A tak jedna z nich vytočila muže, od kterého si ubytování s údajně soukromou pláží pronajaly. Podle médií jde o Tomislava Meštroviče. Ten se nejprve tázal, jak se Chorvatky na pláž dostaly a pak jim oznámil, že se nacházejí na privátním pozemku.

Na to však Alujevićová nereflektovala s tím, že dobře zná chorvatské zákony. Také ho upozornila, že je novinářkou, a pokud s tím nepřestane, dostane se do novin. To však Mestroviče už rozpálilo do běla. “Padej z mojí pláže, jebu ti matku. Dej si mě do médií,” řval z telefonu, který jí Češka se smíchem držela u tváře, muž.

Tomislav Meštrovič nakonec na chorvatské návštěvnice “své” pláže zavolal policisty, kteří na místo skutečně dorazili. Nestačili se však divit vlastním očím. Našli zde jen několik lidí na veřejné pláži. “Myslela jsem si, že sedíte u něj v obýváku,” řekla jedna z policistek Chorvatkám, když se dozvěděla, o co tu skutečně jde.

Češky si ale prý nedaly pokoj. Návštěvníky pláže dále vyháněly i před zraky policistů, dokud jim to tito výslovně nezatrhli.

Policie následně vydala prohlášení, ve kterém uvedla, že nedošlo k žádnému přestupku. Také zopakovala v Chorvatsku široce známou informaci o tom, že pevnina do šesti metrů od vody nemůže být považována za soukromý majetek.

Chorvatské Ministerstvo námořnictví také podle deníku 24sata zahájilo šetření, zda náhodou Mestrovič nevyužívá pláž neoprávněně. Novináři totiž mimo jiné zjistili, že v inzerátu, v němž propaguje ubytování ve své vile, skutečně láká na soukromou pláž.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments