Snobští nadlidé se v Karlových Varech předvádějí. Prezident Zeman opět pálil ostrými

O prezidentu Miloši Zemanovi je po delší době opět hodně slyšet. Kromě toho, že se náležitě tvrdě vyjadřuje o situaci v Afghánistánu a ostřeluje šéfa BIS Michala Koudelku, našel si také chvilku pro zhodnocení účastníků filmového festivalu v Karlových Varech. Média totiž oblétly fotografie celebrit z míst, které působí dojmem, jakoby neexistovala žádná epidemie, natožpak protiepidemická opatření.

Samotného Miloše Zemana takováto akce neláká, jak uvedl v rozhovoru pro deník Blesk. Sám se filmového festivalu účastnil pouze jednou v životě, a to ještě jako premiér. Podle něj už to dávno není o filmech, ale především o tom, aby se tu celebrity mohly předvést před celým národem.

Mnoho pochopení Miloš Zeman pro umělce nemá, což už dokázal v minulosti několikrát. Ostatně, v době lockdownů jim vzkázal, že nejlepší umělecká díla vznikala v době bídy. Prezident tento svůj pohled zjevně nezměnil.

Jednou jsem řekl neuctivou poznámku o snobské sebrance, to bylo při jiných příležitostech, mám dojem, že to byl Český lev, a dnes tahle snobská sebranka na karlovarském filmovém festivalu předvádí, že jsou něco jako nadlidé. Oni mohou nakazit sebe a jiné a tam může být při tomto počtu silné ohnisko nákazy,“ uvedl Miloš Zeman pro Blesk. Podle něj je ostudné, že většina hostů při zahájení festivalu neměla nasazenou ochranu dýchacích cest.

Foto: Shutterstock

Odebírat
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments