StarDance koketovala s novinkou. Jan Cina mohl tančit s mužem. Nakonec bude jen variace na toto téma

Na televizní obrazovky míří už jedenáctý ročník oblíbené taneční soutěže StarDance, který startuje 16. září. Nechybělo přitom mnoho a došlo k jedné velké novince, která by s největší pravděpodobností vyvolala velké kontroverze. Tvůrci pořadu zvažovali, že jeden z účastníků tohoto ročníku, herec Jan Cina, by mohl tancovat s mužem. Má totiž homosexuální orientaci, a tak se to nabízelo.

Sám Cina po přijetí nabídky příliš neuvažoval o tom, s kým vlastně bude tančit a nenapadlo ho, že by to mohlo být právě s mužem. “Automaticky jsem si říkal, že společenský tanec je o nějaké mužské a ženské roli. Je to takhle postavené a vychází se i z tradice sportovního tance,” uvedl herec v rozhovoru pro server idnes.cz.

Následně se však na sociálních sítích spustila debata, zda by homosexuál skutečně neměl raději tancovat s mužem. “Tím, že se v několika světových obdobách StarDance už objevily stejnopohlavní páry, přišlo mi to jako zajímavá myšlenka, ale stejně mě překvapilo, kolik lidí se na to ptalo, takže je to pro ně asi důležité a možná to nějakým způsobem očekávali,” řekl Cina.

Herec také přiznal, že tuto variantu probírali s dramaturgií pořadu a jako taková přicházela v úvahu. “Nakonec jsme si řekli, že bude lepší zatím zůstat u tradiční varianty. Což však neznamená, že se diváci nemohou těšit na různé variace na toto téma.

Je otázkou, co Jan Cina myslí oněmi variacemi na toto téma. Je ale docela možné, že televize nakonec v některých přenosech otestuje publikum a tanec dvou mužů mu nabídne.

Foto: Česká televize

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments