“Jsme zaostalá země.” Aňa Geislerová už se neudržela

Oblíbená herečka Aňa Geislerová se opět vyjádřila k veřejnému dění. A znovu to není zrovna veselé čtení. Českou republiku totiž považuje za zaostalou zemi.

Tentokrát herečce hnulo žlučí to, jakým způsobem se u nás přistupuje k LGBT komunitě, a to ve srovnání s tím, jaká práva gayové a lesby získávají všude ve světě. Geislerová tak na svém Facebooku sdílela informaci o tom, že si Švýcaři v referendu odhlasovali sňatky pro homosexuály. Tedy shodou okolností téma, které se hojně řeší i v probíhající předvolební kampani v České republice.

Jsme zaostalá země. Bohužel. U nás si křesťanská demokratická strana KDU-ČSL klade podmínku v případném hlasováni o zákoně o manželství pro LGBT komunitu a považuje ho za nepřijatelný,” napsala Aňa Geislerová. Naráží tak na slova předsedy lidovců Mariana Jurečky, podle kterého jeho strana vstoupí pouze do takové vlády, která nebude podporovat manželství pro homosexuály. Jurečka pak svá slova po vlně kritiky korigoval, ovšem toto je dlouhodobé stanovisko jeho strany.

Čtěte také: Aňa Geislerová je v šoku ze zásahu strážníků. Ministrovi vnitra Hamáčkovi poslala hrubý vzkaz

Herečka takovému postoji nerozumí. “Lidskost se u nás bohužel stále považuje za nadstavbu a ne za základ uvažovaní o komunitě. Nevolitelný postoj, nevolitelná strana,” uvažuje Geislerová. “A proč se otevřeně někdo nepostavil PRO? Nebo? Třeba mi něco uniklo.

Faktem je, že na politické scéně existují strany, které manželství pro homosexuály podporují. Prosazuje ho například koalice PirStan. Je však otázkou, jak by takový návrh dopadl, pokud by vytvořil koalici se Spolu, jejíž součástí je právě KDU-ČSL s opačným názorem.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
199 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments