12. 7. 2024

6 příspěvků u článku “Stát oznámil, jak oholí Čechy. Obyčejná domácnost bude rázem o 100 tisíc korun ročně lehčí

  1. Moc jsme si zvykli na různé úlevy a dárečky, na které se skládali ostatní plátci daní. Například sleva na manželku byl nesmysl, proboha proč by ostatní daňoví poplatníci měli platit vaší manželce? A to samé je skolkovné. A tak dále. Tyto dárečky je správné zrušit, zvlášť když mzdy rostou.

    1. Přesně tak. Ostatně, jen díky “balíčku” jsem zjistila, že nějaké školkovné vůbec existuje. A daň z nemovitosti? Pokud nevlastníte Karlštejn, je opravdu legračně nízká, ale média se nám snaží podsouvat, jaká hrůza to zvýšení bude. Mmch., za byt 3+1 v Praze momentálně platíme daň z nemovitosti ve výši 860 Kč ročně. To je opravdu “balík”. Proč raději neupozorňují na plošné zvýšení odvodů OSVČ? To je mnohem větší zásek do financí, a OSVČ je u nás podle mě podstatně víc než lidí, co čerpají nějaké “školkovné”.

  2. Nevím co je v tom jejich “balíčku” úsporného? Většinou jde o vytahování peněz z kapes občanů. Máme na víc nejméně o 1/3 ministerstev s jejich politickými náměstky a aparatem. Přebujelou státní zprávu a instituce. Různé dotace a granty na politické neziskovky. Nepotřebné vysoke školy, zatim co nám schází lékaři, stomatologové a technici. To ještě u nás studuje polovina cizinců zdarma. Stát ušetří na tom, že propustí uklízečky, poštovní doručovatelky, školniky, kuchařky a údržbaře. Manažery ve státních a polostátních organizací se to netýká. Tem se budou stale zvyšovat jejich statisícové platy a miliónové odměny. Fiala před volbami lhal občanům, že nebudou zvyšovat daně a budou valorizovat důchody podle platného zákona. ODS to v programu neměla naopak zvyšování daní meli v programu Piráti. Fiala podvedl voliče.

  3. Na předražená letadla, která nepotřebujeme ani pro svoji obranu máme? Na předražená BVP bez potřebné výbavy máme? Miliardy na Ukrajinu a Ukrajince máme? Penize na zaruky na ČEZ a Ukrajinu jsou? Předražené zbraně kupované přímo bez několika nabídek a zapojení vlastního průmyslu nás stojí stovky miliard. Za stovky miliard budeme k nim kupovat i výzbroj a doplňkové systémy. Budeme budovat novou infrastrukturu, posilovat mosty a přistávací dráhy letišť. Dálnice pro přesuny vojáků a techniky na východ. Naše zbraně jsme rozdali zdarma Ukrajině a dneska nás čeká překotné vyzbrojování. To všechno však ani trochu nezaručí naší bezpečnost. Nemáme téměř žádnou protivzdušnou obranu. Nemáme zajištěnu civilní obranu obyvatelstva ani kryty. Nemáme zajištěnou, vycvičenou a vyzbrojenou domobranu. Desítky let jsme budovali armádu jako expediční sbor pro boj v poušti. Tyto nesmyslně vynaložené prostředky nám dneska schází.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *