25. 6. 2024

8 příspěvků u článku “Stát poslal každému Čechovi tisíce korun. Kde je najdete?

 1. Úsporný tarif byla naprostá hovadina, která nikomu a ničemu nepomohla. Stejně jako zastropování cen na absurdně vysokých hodnotách, jaké schválila tato vláda národní katastrofy. Ceny energií se měly zastropovat už na jaře na nějakých rozumných hodnotách, tedy cca max. o 20% víc, než byl cenový průměr za rok 2021. A měly se zastropovat především pro podniky, aby nedošlo k tomu, k čemu došlo. Tedy k absurdní inflaci a enormnímu zdražení všecho vč. potravin. Osobně je mi to jedno, za energie platím pořád stejně, jediný rozdíl je v tom, že místo plynem topím dřevem, které si beru zcela zdarma v lese který patří LČR, tedy defacto tomuto státu, díky jehož politice došlo k tak nesmyslnému navýšení cen energií. Neberu to tedy jako krádež dřeva, ale beru si zpátky jen to, o co mě okrádá tento stát. No a potraviny i vše ostatní nakupuji v zahraničí, kde je to o cca polovinu levnější. Tady v ČR už ani nevím, jak vypadá obchod, přes půl roku jsem tu do totiž do žádného nevlezl. A to bydlím kousek od Prahy. Přesto se mi vyplatí 2x za měsíc zajet 150km do Polska a nakoupit tam vše co potřebuji. Je mi spíše líto lidí, kteří si nemohou dovolit jet nakoupit za hranice a jsou tak odkázáni na ty zloděje ve zdejších supermarketech, kde se nestydí prodávat máslo za 70,-, kyselé okurky za 80,-, plato vajec za 170,-, mouku za 30,- a kuřecí řízky za 220,-… Když ty ceny slyším, tak si říkám, že to snad ani není možné. V Polsku jsem teď bral máslo za 30,-, plato vajec za 80,-, kuřecí řízky za 90,- a k tomu benzín za 30,- :D.

  1. Tak se seberte jeďte si vyřídit státní občanství do Polska. Seberte se a běžte, když je všude jinde tak dobře jen v té České kotlině je všechno špatně. Na co ještě čekáte? Proč tady ještě žijete? Hybaj za hranice! Ty ceny co u nás máme se nezlepší, když místo do naší ekonomiky nalijete penízky Polákovi. Pak zkrachuje další večerka, zkrachuje další zemědělec. Vy si tu inflaci vytváříte sám milej zlatej a Vám podobní ji pomáhají pěkně přiživovat. Pro vás má evidentně větší hodnotu kuřecí řízek z Polska než ztracené lidské životy. No co naplat i takovéto hyeny žijí mezi námi. Stát vám dal příspěvky a vy je utratíte v cizí zemi a divíte se že je inflace. Polský obchodník nebude odvádět daně do ČR z toho co tam český člověk utratí. To zůstane v Polsku! Chce to domýšlet následky svého jednání. Je mi líto takových chudáků co podkopávají Českou ekonomiku díky své vlastní chamtivosti.

   1. A vy máte ten pocit ,že je to vlastně dobře ,když u nás je vše dvakrát dražší, když přemýšlíte, zda vůbec budete mít možnost dát dětem to co chtějí , nebo spíše potřebují? Dobře se vše vykládá člověku ,co nemá hluboko do kapsy
    a nemusí živit rodinu. Nejste náhodou důchodce? Pokud ano ,tak už chápu Vaši reakci

    1. Za prvé VŠE u nás není dvakrát dražší. To je tak obecné prohlášení, že nemůže být pravda. S čím srovnáváte tu “naši drahotu”? S Polskem, Německem, Kongem nebo třeba s Chile? Pokud nás chcete srovnávat s Polskem, tak Polsko má cca 4x vyšší kupní sílu než ČR a díky tomu taky mají mnohem levnější potraviny. Ale dejte si do té rovnice, jaké příjmy mají lidé v Polsku. Proč tady do našich průmyslových zón vozíme plné autobusy Poláků? Protože u nas se mají lépe než v Polsku. Proto jsem v předchozím příspěvku posílal lidi žít do Polska. Ať si to zkusí jaké tam je žít se vším všudy. A ne si jako vyčůraný český člověk vybrat jen to co se mi hodí. Bohudík ještě jsem mlád, jsem OSVČ a doufám, že se nebudu muset nechat nikdy zaměstnat. Do Polska nejezdím nakupovat raději točím peníze u našich obchodníků, v naší ekonomice.
     A co děti potřebují? Telefon, tablet, značkové hadry, rychlokvašky z mekáče, hodiny strávené u internetu? Určitě ne.
     Děti potřebují především výchovu a dobré vzdělání aby nesklouzávaly k socialistickým kecům typu státe postarej se, státe dej mi. Žijeme už přes 30 let v demokracii a máme tolik možností jak žít svůj život nezávislé na státu. Za Komančů jsme nesměli být nezávislí na státu a dneska byste to chtěli vracet? Já raději kupředu než 30 let nazpět.

   2. Já pro změnu jezdím do Německa, nebudu vyhazovat peníze za předražené šunty v česku, radši si nakoupím levněji kvalitnější věci v Německu. A rozhodně tím inflaci nepodporuji, tu podporuje vláda svými nesmyslnými rozhazováními peněz, začal to Babiš a Fiala pokračuje.

 2. Tak tady vidíte v plné kráse podvody současné vlády, jak těm svým voličům dokazují jak jim pomáhají. Přitom je to jenom machynace čísel a rozpočtu. Aby nemuseli platit inflaci v plné výši, tak si pomohou hrou čísel a nikdo znalý to nepozná a tleská jim, jak jsou štědří…..-)

 3. Jako že nám začali hubu,,pán Babiš dál jednorázové 6000,,že oni přidávají nehorázné peníze že je nemají ani někteří důchodci,, měli by vše platit a měli poznat když by měli 12000 Kč a životní minimum 4600 Kč na tu drahotu ani,,ani v šedesátých letech se tak nežilo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *