Stomatolog Šmucler obrací: Máme nulovou informovanost ohrožených a strategie vlády nefunguje

Prezident České stomatologické komory Roman Šmucler v minulých týdnech a měsících proslul jako jeden z největších samozvaných odborníků na epidemii koronaviru. Byl mimo jiné spoluautorem výzvy lékařů, která po vládě žádala, aby přestala s restriktivními opatřeními, zrušila povinnost nosit roušky a vrátila se k rekonstrukci hospodářství. Tímto způsobem znejisťoval společnost v době, kdy už byla na místě maximální obezřetnost a poslušnost veškerých opatření.

Největší bojovník proti vládním opatřením

Na svých sociálních sítích pak s neuvěřitelnou frekvencí sdílel příspěvky ze všech možných koutů světa, ve kterých byl alespoň záblesk potvrzení jeho pohledu na věc. Když ho diskutující následně usvědčili z překrucování faktů nebo nepochopení sdělení, příspěvek raději smazal.

Roman Šmucler s prezentací alternativních faktů nepřestal ani ve chvíli, kdy ho z bagatelizace a zhoršování situace obvinili lékaři z první linie. Jejich výzvu, aby jako lékař přišel vypomoci na covidová oddělení, zubař ignoroval. Z podílu na katastrofálním stavu epidemie v České republice Šmuclera obvinili také ministr zdravotnictví Roman Prymula nebo prezident Miloš Zeman.

Není to tak skvělé, jak dosud hlásal

Vlastně se jen čekalo na to, kdy Šmucler otočí, protože jeho vidění věcí přestane být v dané chvíli únosné. Tento okamžik – zdá se – nastal. Na svůj facebookový profil totiž umístil příspěvek, který popírá leccos z toho, co dosud hlásal. Tedy především to, že Česká republika vše skvěle zvládá a brzy bude po všem.

Věděl jsem, že jedeme fakticky “Švédsko”, tak to rozhodla vláda před létem. Ale chtěli jsme, aby se neopakovaly švédské chyby – máme nulovou informovanost ohrožených, žádné respirátory. Je třeba se zaměřit na ochranu ohrožených,” píše Roman Šmucler. “Plošná strategie ČR zjevně nefunguje, to vidí každý. Tak se využívá PR kampaň proti mně a spoustě lidí, aby se vymluvili.

Roman Šmucler českou vládu osočil také z toho, že své problémy přehazuje na lékaře a celý národ. “Je to akorát zbabělé a hloupé. Začněte už něco dělat pro důchodce a nemocné, cíleně a účinně. PR už bylo dost.

Zdá se jakoby Roman Šmucler konečně pochopil vážnost situace a snaží se vyvinit z jejího dosavadního podceňování, které mnoho lidí přimělo k tomu, aby vládní opatření nedodržovali tak striktně, jak je zapotřebí.

Foto: Facebook R. Šmuclera

Odebírat
Upozornit na
guest
16 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments