20. 6. 2024

25 příspěvků u článku “Daň z nemovitosti v roce 2024 podstatným způsobem vzroste

 1. Přibližujeme se západu,jak píši.
  Věčně jen čteme co oni platí,že u nás je to levnější. Ne zas o tolik.
  Měří ceny v obchodech,daně,nájmy atd.
  Proč nesrovnavaji platy,výdělky????

 2. Pokud se to stane tak se chudi vytlaci fo chudinskych oblasti a protoze ty dnes nestoji bude to zivelna akce do zemljanek v lesich.Navic se sem nastehuji cizinci a zbytek nemovitosti zchatra protoze dnes se penize presunou z udrzby domu a bytu do zlodejske kapsy statu kde se vse rozkrade a udrzba nemovitosti dopadne jako za komunismu.Bude to chatrat.Hlavne ze se stat nažere.

   1. Chátrá,, protože lidi nemají peníze . Pokud si koupíte dum nebo byt na hypotéku, tak ho budete splácet pomalu až do smrti nebo vaši potomci

 3. Jen ať to zkusí. A nedožijí se dalších voleb. Nebo si snad myslí, že si to lidi nechají líbit. Už teď mají problémy a až se lidi opravdu naštvou, tak je povyhazují ze Strakovky.

 4. A to jako máme bydlet pod mostem?To je teda debilní článek a uvažování! Běžte do háje s celou pětidemolici!!!😡

 5. Dobrý den,pan investiční bankéř přece nemůže srovnávat zahraničí s Českem,tady jsou taky úplně jiné platy.My také nemáme vlastní bydlení,museli jsme s manželkou vzít hypotéku, takže to budeme splácet do důchodu, protože nemáme navíc vlastní peníze,to si myslím, že dnes je má málo lidí.

 6. Vy experti se pořád chcete ve všem vyrovnat západu ale v příjmech by jste más nejraději měli jako v “Africe” , Opravdu jste hovada na entou !

 7. A to si myslíte, že by majitel zvýšenou daň nepromítl do ceny nájmu?? Proč si někdo myslí, že píše pro tlupu blbců!!

 8. Pokud chybí peníze ve státním rozpočtu tak ať si naše “úžasná” vláda sníží platy na minimum a hned bude peněz dost. Člověk si chce zařídit vlastní bydlení a ještě za to bude platit nekřesťanské peníze?
  Zajímavé je, že náš stát se opičí po jiných státech pouze s těmi praktikamy, ze kterých tečou peníze. To, že v jiných státech mají levnější potraviny a vše ostatní to služby nikoho nezajímá. Hlavně nás odrbat z kůže.

 9. Dobrý den,s přibližováním se k západu bych začal třeba u Nutelli, postupné kroky jsou určitě vhodnější.

 10. Tento článek je opravdu unikum. Nechápu p.Jonáše, jak nás chce přibližovat západu a zvýšit daň z nemovitostí na dvacetinásobek. Zaplatit ročně 100.000 kč. To může zplodit jen chorý mozek. Postavili jsme si s mužem před 20 ti lety ze ” zdaněných ” peněz domek a nadřeli jsme se na něm. Nyní jsem vdova. Můj důchod je o trochu víc než 200.000 kč ročně. To má lecjaký politik za měsíc. Stát už neví, kde brát peníze a chce nás sedrat i z kůže.
  Navrhovala bych snížit počet poslanců. Tak malá země jich nepotřebuje tolik. Zrušit nadbytečný senát a hlavně si snížit své nehorázné, amorální platy.Nepodporovat kde koho. Neposílat miliardy ve zbraních na Ukrajinu. Donutit nepřizpůsobilé pracovat a nedělat si dovolenou ze” služebních ” cest po celém světě, jak to dělá Pekarová, Rakušan a vrchol poslední cesta premiéra do Afriky !!! Hanba takové nejhorší vládě co pamatuji !

 11. Tenhle článek se opírá o názory a doporučení Schwaba který žije ve Švýcarsku. Schwab nevrhuje 2 až 3% daně z nemovitostí. Je to tím, že ve východních státech mají hodně půdy a nemovitosti soukromé osoby. Chtějí lidem nemovitosti vzít a potom je nechat tam bydlet na podnájmu ve vlastních bytech a domech.

 12. Za byty a nemovitosti zaplatíme nejvyšší zdanění že všech států a přitom máme nejnižší platy ,tak co tady melou.Ze všeho co se týká hypotéky a materiálů jsme zaplatili státu velké daně a to, že stát neumí hospodařit a projebe všechny peníze na Ukrajinu a USA je věc vlády ať si vyčistí ten vládní chlívek a neziskovky,kde mají prošustrované naše peníze a začnou už konečně u sebe !!!!

 13. Ať se platí zvýšená daň za druhou a další nemovitost, ne za jediné bydlení, na které si člověk poctivě vydělal a peníze zdanil. To, že jsem si peníze vydělal a neprohýřil a nejezdil po drahých dovolených, ale investoval jsem do bydlení a ještě se přitom nadřel, za to přece nemůžu být potrestán.

 14. To je prvotní nápad Pirátů. S tím přišli už před volbami, ale velmi rychle ten nápad vzali zpět, protože před volbami lidi nechtěli moc dráždit. Bizarní je, že Piráty volí převážně mladí, kteří si do budoucna taky plánují pořídit bydlení. Tady vidíte tu hloupost mladých, kteří nemají jinou možnost, než si pořídit byť či nemovitost na drahé hypotéky a potom volí šmejdy co by jim ty byty a nemovitosti chtěli ještě zatížit obřím zdaněním, vypočítaným z tržní ceny.

 15. Je to nehorázný co si politici vymýšlí jak na tom budou lidi na vesnicích kteří mají svůj domek děděný s generace po generaci a teď by měli platit takové vysoké peníze vždyť na to ani nemají.

 16. Tak když ty byty a domy lidé prodají, tak noví majitelé ty daně budou platit nájemníkům ze svého? To je zase článek pro slaboduché. Tím zdravím, stejně chytrého autora, napsaného nesmyslu.

 17. Je moc pěkné, jak si někdo m]ůže myslet, že když se daň navýší o 10 až 20násobek,tak lidé přestanou skupovávat nemovitosti a dostane se pak na ostatní..! Kdo jsou ti ostatní!??? Nechápu jak někdo může napsat takovou hloupost!!! Ten kdo na to má a koupí byt nebo dům, protože má volné peníze, tak to pronajme a ten nájemce dostane nájwmné takivé, že v něm bude ona daň z nemivitosti zahrnuta!!! A ti ostatni, na které se má jako pak “dostat” si již vůbec žádnou takovou nemovitost nekoupí!!!
  Tak hůrá, jdeme okrádat dalši obyvatele tím, ať to rychle prodají a plati milionářům pak nájemné, ať jsou rychleji v pasti!!!

 18. Výborně, budeme trestat ty, kteří se starali aby měli střechu nad hlavou, spravovali a udržovali vlastní majetek, zatímco ostatní bydleli ve státních nebo městských bytech. To jsem si radši měla koupit zlato a diamanty, z těch se snad daň neplatí a bydlet v pastoušce. To nemá chybu, akorát někomu nefunguje zdraví rozum. Opravdu bych chtěla vědět proč platím daň z vlastního majetku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *