Takhle se v Česku vyrábí pečivo. Ale vždyť to je naprostý hnus. Tak to prasklo, nachytali je

Začíná být naprosto jasné, že Česká republika má závažný problém s dodržováním hygienických norem ve výrobnách a prodejnách potravin. Státní zemědělská a potravinářská inspekce se doslova nezastaví a jede kontroly na plné pecky. Neustále bohužel nachází závažné prohřešky, které jsou zcela neslučitelné se zajištěním bezpečnosti a nezávadnosti potravin.

Jak si to mohli dovolit?

Před pár dny inspektoři upozornili na Vyškovskou pekárnu, kde se doslova zhrozili nad tím, v jakých podmínkách se tam vyrábí pečivo, které se potom rozváží do obchodů, kde si ho kupují nic netušící zákazníci.

V provozovně byl zjištěn velký výskyt hmyzu, ale především přítomnost plísní a také zcela kontaminované potraviny. Je přitom docela pravděpodobné, že se s těmito potravinami dále pracovalo a byly dost možná použity pro výrobu pečiva.

Foto: Potraviny na pranýři

Tohle se jen tak nevidí

Plísně byly v pekárně doslova všudypřítomné a nacházely se na stěnách i v chladicích zařízeních. Kvůli nepřetržitému vnikání hmyzu do výrobny se nedala vyloučit kontaminace potravin. Pokud jde o samotný úklid, na ten v této pekárně nikdo nesáhl zřejmě roky, což bylo patrné na výrobních zařízeních i samotných prostorách.

Nemohlo to skončit jinak než úplným zákazem využívání prostor pekárny, což znamenalo zastavení výroby. Od té doby však v pekárně proběhl generální úklid, který nakonec skončil tím, že výroba byla opět obnovena. Teď je každopádně namístě, aby byla zkontrolována každá pekárna v České republice, zda tam náhodou neprobíhá podobný šlendrián.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments