Teploty v Česku se brutálně propadnou, už to začíná. Předpověď počasí na celý týden je pořádně divoká

O víkendu zasáhla Českou republiku bouře, která přinesla sněžení na řadě míst, byť přeci jen ne v takové míře, jak se čekalo. Ve středních polohách zase tolik nenasněžili a silničáři situaci bezpečně zvládli. To se však může změnit v nadcházejícím týdnu, který definuje především značný pokles teplot. Ostatně, není divu, už se pomalu přibližujeme zimnímu období. Navíc přelom listopadu a prosince je v České republice tradičně chladný.

Proudit bude studený vzduch

Zpočátku bude počasí u nás ovlivňovat tlaková níže, která bude postupovat ze Severního moře nad Polsko. V jejím týlu k nám v úterý pronikne studený vzduch od severu,” uvádí Český hydrometeorologický ústav ve své týdenní předpovědi. “Ve středu se do střední Evropy přechodně rozšíří výběžek vyššího tlaku vzduchu a od čtvrtka budou přes naše území v čerstvém severozápadním proudění kolem tlakové níže nad Skandinávií přecházet frontální systémy.

V pondělí bude zataženo až oblačno, přičemž nejvyšší denní teploty dosáhnou 8 až 12 °C, ovšem s výjimkou horských oblastí, kde bude kolem čtyř stupňů Celsia. V noci se ještě teploty udrží poměrně vysoko, a to na nějakých 9 až 5 °C v Čechách a 5 až 1 °C na Moravě a ve Slezsku.

Podobně na tom budeme také v úterý, kdy by ovšem mohlo už nad 400 metry nad mořem začít sněžit. Nejnižší noční teploty mají být 6 až 2 °C, přes den potom 5 až 9 °C.

Foto: Shutterstock

Od poloviny týdne mráz

Značným způsobem potom přituhne ve středu, kdy budou noční teploty hluboce pod nulou, na severu a severovýchodě dokonce až -5 °C. Mrznout ale bude i přes den. Bude od minus jednoho do tří stupňů Celsia.

To se ještě prohloubí ve čtvrtek. “Nejnižší noční teploty budou -2 až -6 °C. Nejvyšší denní teploty potom 2 až 6 °C, v Čechách a ve Slezsku ojediněle až 8 °C,” uvádí ČHMI. Pátek přinese určité oteplení, a to přes den až na devět stupňů, v noci potom bude od jednoho do pěti stupňů Celsia.

Čtěte také: Meteorologové už ví, jak bude v zimě. Všechno je úplně jinak, než se čekalo. Začněte se připravovat

Víkend potom přinese další noční mrazy. Je také potřeba počítat s tím, že od středních poloh budou padat sněhové srážky.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments