To už Kaufland opravdu přehnal. Zákazníci už tam odmítají chodit, jak moc je to špatné

Obchodní řetězce nemají v České republice příliš dobrou pověst. Existují však výjimky, které se těší určité oblibě, ať už z nejrůznějších důvodů. Jedním z nejoblíbenějších řetězců v Česku je jednoznačně Kaufland, který hlavně v minulých letech proslul svými akčními slevami, které byly často vůbec největší ze všech.

Nehezký nález

Tyto časy už jsou ale také zřejmě pryč. Dnes už je Kaufland poměrně běžným řetězcem, na kterého se snáší podobná kritika jako na ostatní. Často totiž prodává zboží za již skutečně vysoké ceny, které jsou pro mnohé zákazníky nedostupné. Navíc se podle všeho zhoršily kvality, ve kterých tento řetězec operuje.

Jinak si lze těžko vysvětlit to, co se mu poslední dobou stává. Výsledky kontrol Státní zemědělské a potravinářské inspekce u něj leckdy nekončí vůbec dobře. Ba právě naopak, člověk se až diví tomu, co všechno se v takové prodejně, respektive ve skladu najde.

Ve skladu pardubického Kauflandu se nacházel myší trus i živý hlodavec,” uvedla SZPI ve svém hlášení na Twitteru. Dále potom konstatovala značné nečistoty na podlaze i na regálech, kde se uchovává zboží. Výsledkem byl zákaz užívání skladu, byť se tak stalo na pouhý jeden den.

Foto: Potraviny na pranýři

Nebylo to poprvé

Pokud by šlo o první případ tohoto typu, dalo by se nad tím mávnout rukou s tím, že to tady zkrátka nezvládli a že příště už si dají dobrý pozor. Jenže právě v tom je ten problém. V případě Kauflandu v Pardubicích je to v několika měsících už druhý stejný případ. Rovněž předtím byly zjištěny stopy hlodavců a také pořádná špína ve skladu.

Je otázkou, zda si podobný šlendrián nezaslouží už přeci jen tvrdší postih. Nakonec, nejde tu o nic menšího než o zdraví lidí. Těžko se přitom chápe, že po několika měsících, kdy musel být první nález uveden do pořádku, se to samé opakuje, jen snad v ještě horším provedení. Možná by bylo na místě v takových případech uzavřít celou prodejnu, aby to řetězec skutečně zabolelo i na tržbách, a napříště si dal dobrý pozor.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Šéfredaktor deníku Mix24.cz. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou a již více než dvacet let působí v médiích na redaktorských a editorských pozicích. Specializuje se na oblast ochrany spotřebitele.

Odebírat
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments