Trump vlastně nebyl tak špatný, zjišťují Američané. Biden nastavil nová měřítka

Jednu dobu se mohlo zdát, že Donald Trump bude považován za nejhoršího amerického prezidenta všech dob. Kromě toho, že nebývale rozděloval národ, například odmítal přijmout prohru a svými výroky způsobil takzvaný “útok na Kapitol”, při kterém zemřelo několik lidí. Nezdálo se tedy, že Američané budou v nějakém větším počtu vzpomínat na Trumpa zrovna v dobrém, tedy pokud pomineme jeho skalní příznivce, kteří na něj pro změnu nedají dopustit.

Chaos v Afghánistánu lidem stačil

Uběhlo však teprve osm měsíců od chvíle, kdy se v Bílém domě došlo k velké výměně a veřejné mínění je zase trochu někde jinde. Průzkumy ukazují, že Donald Trump v popularitě vůbec poprvé předběhl Joe Bidena, jak informoval server The Hill. Není to však dáno ani tak tím, že by se Trump dokázal nějakým způsobem veřejně rehabilitovat, jako spíše rostoucí nedůvěrou v kroky prezidenta Bidena.

Tomu se v úřadu zatím příliš nedaří. Kromě toho, že dosud nedokázal zkrotit epidemii covidu-19, která se znovu rozjíždí, navíc ještě způsobil chaotické stažení z Afghánistánu, které se stalo dalším americkým traumatem, až nebezpečně připomínajícím válku ve Vietnamu.

V celostátním šetření se důvěra v Joe Bidena poprvé propadla pod padesát procent, a to na 46 %. Naopak Donalda Trumpa kladně hodnotí 48 % obyvatel USA, nezávisle na tom, zda jde o republikány či demokraty.

Foto: Shutterstock

Američané si nejsou jisti duševním stavem Bidena

Aktuálně si také 51 % respondentů myslí, že Donald Trump byl lepším prezidentem než Joe Biden. “Stále více problémů na všech úrovních vede k překvapivému závěru, a to, že Trump je vnímán jako lepší prezident než Biden. Ukazuje se, že líbánky vystřídaly výčitky svědomí,” uvedl jeden z výzkumníků Mark Penn.

Některé Američany také zneklidňují veřejná vystoupení Joe Bidena. Problematické výroky měl na svědomí ve velké míře i Donald Trump. U něj se však přisuzovaly vědomému rozhodnutí a způsobu vedení země. V případě Bidena ale panují obavy o jeho duševním stavu, když občas zapomene či prohodí jména lidí nebo zemí. Jeho administrativa také nerada vidí, když se pouští do improvizace. V takovém případě ho klidně okamžitě odřízne. Čtěte více: Spekulace o duševní nemoci Joe Bidena sílí. Bílý dům ho raději odstřihl uprostřed věty, zapomněl i jméno premiéra

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
11 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments