Turisté prchají z Chorvatska, obávají se uzavření hranic. V kolonách se stojí i třináct hodin

Několik evropských zemí krátce po sobě vydalo varování před cestou do Chorvatska a zároveň od určitého data nařídilo povinné testy po návratu. Důvodem je prudký nárůst případů nakažených koronavirem v této balkánské zemi, která je nejoblíbenější dovolenkovou destinací Čechů, obzvlášť pak v této době, kdy výrazně ubylo alternativ.

V důsledku hromadného úprku turistů z Chorvatska s cílem stihnout ještě návrat před povinností nechat se testovat, případně v obavách ze situace v zemi, se na chorvatsko-slovinské hranici vytvořily mnohahodinové fronty. Očití svědkové hovořily dokonce o nutnosti čekat až třináct hodin ve frontě na kontrolu. Aby toho nebylo málo, fronty se začaly tvořit také na slovinsko-rakouské hranici.

Před návštěvou Chorvatska v pátek varovaly Slovensko, Itálie a Rakousko. Německá vláda potom své varování omezila na některé regiony této země. Také z českého ministerstva zdravotnictví zaznělo opatrné varování, ale netýkalo se přímo doporučení nejezdit do Chorvatska, jako spíše dodržování hygienických opatření. Právě z Chorvatska se ale vrací nejvíce nakažených Čechů ze všech zemí.

Problém obřích kolon spočíval v tom, že s nimi lidé nepočítali a nepřipravili se tak na dlouhý čas trávený stáním bez možnosti se hnout. Některým tak rychle začala docházet voda a neměli kam si dojít na toaletu.

Pro Chorvatsko je každopádně hromadný odjezd turistů a jen omezený příjezd nových stvrzením katastrofální letní sezóny. Tu se sice se zpožděním podařilo jakž takž nastartovat, ale rostoucí počty případů nemocných s Covid-19 ji velmi zkomplikovaly. Naposledy se přidaly také problémy s kvalitou vodu, která je na některých plážích plná fekálií.

Foto: Freepik

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
5 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments