Ty být pitomec, že ho volit. Novotný si nebral servítky na adresu voličů Tomia Okamury

Komunální politik Pavel Novotný na sebe opět upoutal pozornost, když nevybíravě počastoval voliče Tomia Okamury a jeho strany SPD. Pustil se ale také do hnutí ANO a jeho příznivců. Podle něj totiž Andrej Babiš “ukradl stát”. Silná slova zazněla v pořadu Aréna Jaromíra Soukupa na TV Barrandov.

Když v diskuzi, kde Novotný neměl netradičně oponenta, přišla řeč na Tomia Okamuru, vysvětlil politik svůj pohled na počínání předsedy strany SPD. Podle něj není ničím jiným než podvodníkem, kterému voliči sedají na lep a on se tomu směje. “Okamura být lhář. Ty být pitomec, že ho volit. On chtít peníze, ne ideologie,” prohlásil v živém přenosu Novotný na adresu imaginárního Okamurova voliče. Podle něj vnímá Tomio Okamura politiku především jako byznys a pouze zjistil, že v zemi je poptávka po určité ideologii, a tak se jí snaží lidem prodávat. Okamura měl už v minulosti problémy s financováním své bývalé strany Úsvit, která se po nejrůznějších nesrovnalostech v účetnictví rozpadla. Novotný by voličům SPD sebral volební právo, a to i v demokracii.

Babiš si všechny koupil

V případě voličů hnutí ANO je to podle Novotného přeci jen složitější. Ti jsou totiž především obětí sofistikované kampaně Andreje Babiše. “Babišovi je jedno, co je pravda a co lež, potřebuje v tu chvíli jen vypadat dobře. Musíme je opatrně odvést, aby neztratili tvář,” uvedl Novotný. “Soustředí do svých rukou moc ekonomickou, politickou, mediální. Všechny si koupil.” Narážel tak i na státní rozpočet, který na tom podle něj ještě nikdy nebyl tak špatně jako dnes.

Starosta Řeporyjí opět promluvil i o svém oblíbeném tématem, kterým jsou komunisté, kteří mu na politické scéně vadí ze všeho nejvíce. “Strašně mi vadí, jak je komunistická ideologie legitimizovaná. Jak je o ně opřená vláda, zapomíná se na všechno, co se tady dělo. Zabila víc lidí než nacismus,” uvedl Novotný.

Foto: ods.cz

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
6 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments