U PirStanu se schyluje k volební katastrofě. Dosavadní výsledky jsou tristní

Dosavadní výsledky, kdy je sečtena přibližně pětina všech okrsků, nejsou příliš pozitivní pro koalici Pirátů a Starostů. Aktuálně se zdá, že tato koalice skončí dokonce pod veškerými průzkumy. Už ty přitom nevěstily zrovna nejskvělejší výsledek.

Z dosavadního sčítání vyplývá, že PirStan dosahuje přibližně 13 % hlasů. To by bylo méně, než kolik získaly samostatně Piráti a Starostové ve volbách v roce 2017.

Doslova katastrofální je potom výsledek této koalice v Ústeckém kraji, kde kandidoval lídr Ivan Bartoš proti Andreji Babišovi. Premiér však svého vyzyvatele doslova roznáší na kopytech.

Bartoš v Ústeckém kraji aktuálně získává pouhých 12,3 %, zatímco Babiš 38,1 %. Lídra PirStanu v tomto kraji zatím poráží také Jaroslav Foldyna z SPD a Karel Krejza ze Spolu.

Je pravděpodobné, že na celostátní úrovni bude PirStan ještě stoupat s tím, jak se začnou sčítat velká města. Na druhou stranu, výchozí pozice je skutečně velmi nízká.

Foto: Pirátská strana

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
7 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments