Učitelka dala dítěti ve druhé třídě pětku za banální chybu. Lidé nechápou, jak je něco takového dnes ještě možné

Češi na sociálních sítích sdílejí úkol, který měl vypracovat žák ve druhé třídě. Jde o sepsání jednoduchých vět typu “V košíku jsou jablka.” Dítě nicméně pochybilo v tom, že za všemi pěti příklady zapomnělo udělat tečku. Pozorná paní učitelka si toho pochopitelně všimla. Tečky doplnila, každou z nich dvakrát rudě podtrhla a úkol dítěti vrátila ohodnocený známkou 5.

Opravdově a upřímně se stydím za každého učitele, který takto hodnotí, stydím se i za ředitele, který toto dovolí ve své škole a stydím se i za každého učitele, který o podobném zvěrstvu ví a nezasáhne. Opravdu jsme v našem školství už na úplném dně?” uvedl Robert Čapek na svém facebookovém profilu Líný učitel. Dodal, že v žádném případě nejde o hoax. Zdroj dobře zná, ale z důvodu možné msty či nevraživosti vůči nevinným žákům ho musel anonymizovat.

Bylo by to hloupé i na druhém stupni, ale na prvním je to neomluvitelné. Druhá třída, proboha! Copak podobné “učitelky” jsou úplně zbaveny soudnosti, empatie a citu? Co by si pomyslely, kdyby podobné hodnocení přineslo jejich dítě nebo vnouče?” ptá se Čapek. “Kdyby se něco podobného stalo v mém okolí, do čtyř minut jsem v ředitelně. A danou “učitelku” bych opravdu nerad potkal osobně, protože by to skončilo velice špatně. Tohle nejde nazvat slušně, takže se raději odmlčím.

Lidé v diskuzi pro podobné chování učitelky rovněž nemají ani trochu pochopení a svorně se ptají, jak je možné, že někdo takový stále učí děti na prvním stupni základních škol. “

Známka podle mě sedí – učitel za pět, dítěti jen ukázat papír, dát mu za 1- a přátelsky mu říct, vidíš, i s takovými mentálními fosiliemi se budeš v životě potkávat, počítej s tím,” napsal například marketér Martin Jaroš.

Většina diskutujících se shoduje, že v takovém případě by měli jednat rodiče a učitelku upozornit na to, že takto by v žádném případě postupovat neměla. Pokud by to nepomohlo, je zapotřebí informovat ředitele školy.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
28 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments