Učitelka dala žákovi třetí třídy pětku, přestože měl všechny příklady správně. Své pochybení odmítla a žáka ještě zesměšňovala

Lidé na sociálních sítích se pohoršují nad dalším příkladem zvůle českých učitelů. Nechápou, jak je možné, že v tuzemském školství nadále existují učitelé a učitelky, jejichž cílem je zjevně žáky ponižovat a šikanovat, namísto toho, aby jim pomáhali a byli pro ně důležitými průvodci v rané fázi života.

Učitelka žákovo řešení nepochopila

Na facebookovém profilu Líný učitel zveřejnil jeho správce Robert Čapek další z příkladů, co se v českých třídách a lavicích odehrává. “Obrovské množství učitelů na všech stupních škol hodnotí úplně stejným způsobem – za jednu chybu stupeň dolů. Trestají chyby. Jenom to prostě v testu osmáka nevypadá tak stupidně, jako v písance druháčka,” upozornil na úvod Čapek, který tímto příspěvkem navázal na předchozí příklad učitelské zvůle, který vyvolal mezi rodiči obrovský ohlas.

Dnes Vám ukážu test, kdy učitelka naprosto ignorovala, že má žák VŠECHNY PŘÍKLADY SPRÁVNĚ a dala mu pětku. Žákova chyba byla jen v tom, že namísto pěti výsledků na řádku uvedl čtyři a jeho správné výsledky jsou tedy posunuté. To každý vidí na první pohled. Jak pitomá byla reakce učitelky, posuďte sami. Dokonce píše “11 chyb”, ale to je lež,” popsal profil Líný učitel, co se stalo tentokrát. Na fotografii úlohy ze 6.10. se můžete podívat v příspěvku.

Zesměšňovala žáka třetí třídy

Někdo by mohl namítnout, že i něco takového se přepracované učitelce může stát. Dobře, ale v takovém případě by měla uznat chybu a žákovi se omluvit. Jistě by tak nepřišla o autoritu, ale získala by body sympatie. Jenže učitelka své očividné pochybení uznat odmítla. “Když se maminka otázala na smysl té známky, před celou třídou pak učitelka žáka zesměšňovala, že to je stejně jen jeho chyba a vzkazovala po něm mamince, ať se “uklidní”. Jde o žáka třetí třídy,” uvádí Čapek.

Uživatelé v diskuzi přitom souhlasí s názorem, že děti na prvním stupni by měly mít svou učitelku především rády. V žádném případě by pak neměly být podobným způsobem odrazovány od studia. “Bohužel školu, obzvlášť na prvním stupni, dělá především učitel. Taky jsme měli tu “čest” narazit na podobnou paní učitelku. Výsledkem bylo naprosté znechucení celé školní docházky. A perlička na závěr. Po jejím odchodu mi byl konečně že strany školy přiznán její nevhodný až šikanující přístup k dítěti.. Škoda, že se v příspěvku nemůže uvádět alespoň škola, třeba by pak byla větší možnost zlepšení,” napsal uživatel Ká Zet.

Foto: Shutterstock

Odebírat
Upozornit na
guest
55 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments