Ukrajina konečně dostane dalekonosné rakety GLSDB. Rusové se bojí, může to znamenat zlom ve válce

Může se to zdát neuvěřitelné, přesto tomu již byl rok, co se rozpoutala válka na Ukrajině. A během tohoto jednoho roku se udála neskutečně drastická vlna událostí. Vítěz však zatím stále není. Nezbývá než doufat, že tento ozbrojený konflikt na pomyslné druhé narozeniny nedosáhne.

Situace je tak napjatá, že bývá nadále pod drobnohledem celého světa. Každá nová událost, nová zbraň, taktika, vše může znamenat posun, a to jakýmkoliv směrem, ať již k dosažení ruského vítězství a nadvlády Ukrajiny nebo odehnání Rusů z ukrajinského území. Cokoliv může nevratně změnit podobu celého světa, tak jak jsme ho znali před eskalací.

Pomoc ze Spojených států

Spojené státy americké otevřeně projevují podporu nejen ukrajinskému prezidentu Volodymyrovi Zelenskemu, nýbrž celému státu a všem jeho obyvatelům. Podporují je nejen morálně, ale i fakticky. A proto, když byly prezidentem Zelenskym požádány o pomoc, požadavek vyslyšely. Podpora se jim dostane v podobě klouzavé bomby s názvem GLSBD. Čím je tato bomba speciální? Její dostřel je až 150 kilometrů, a tím pádem dokáže sestřelit i ty těžce zasažitelné cíle.

Zdroj: Twitter

Nastává změna

V tomto případě se nejedná o první dodávku zbraní z Ameriky. Ukrajinci již nějakou dobu využívají americký HIMARS neboli raketový systém. Oproti GLSBD však má poloviční dostřel.

Co střela navíc obsahuje, tak je GPS. Díky tomuto systému se střela dokáže snadněji manévrovat a přesněji zasáhnout požadované cíle. S takovouto zbraní by ukrajinští vojáci mohli snáze zasáhnout zásobovací linky, které jsou stále v pohybu, a které Rusům dodávají vše nezbytné, ale zároveň by se ukrajinští bojovníci mohli lépe soustředit na zasažení center s Ruskými lídry.

Budou-li zasaženy zásobovací linky, Rusové se budou muset přesunout do vzdálenějších destinací a budou dále od bojiště, tím pádem ve značné nevýhodě. Takovéto střely by mohly aktuální podobu konfliktu zcela změnit, ze začátku minimálně zpomalit. Co se jeví jako klíčové a s těmito střelami možné, tak je zničit spojení s Krymem.

Foto: Shutterstock, zdroj: Twitter, Reuters, NYPost

Nenechte si ujít
Jde pravděpodobně o jeden z největších nešvarů současnosti, jen se o něm zdaleka nemluví tolik, jak by bylo potřeba. Vždyť se tu reálně ztrácejí peníze desítkám tisíc lidí, přičemž toto číslo pravděpodobně ještě poroste. Postihne to každého Nejrůznější organizované skupiny si rychle všimly toho, že Češi jsou stále obecně velmi důvěřiví a neočekávají, že by jim někdo chtěl udělat něco zlého. A na druhé straně slyší na nejrůznější výzvy k tomu, jak zhodnotit svůj majetek, případně slibované výhry. Různých metod, jak z lidí vylákat peníze, které už nikdy neuvidí, je celá řada. Tou nejjednodušší je poslat pod určitou záminkou SMS, která buď hrozí nějakým průšvihem nebo naopak něco slibuje. Připojena je výzva k akci, kde je třeba vyplnit osobní údaje. Na tom by ještě nebylo nic divného, pokud by mezi nimi nebyly i přístupové údaje k bankovnímu účtu. Pokud je odevzdáte, můžete si být jisti tím, že vám účet vyluxují. Podvody se to jen hemží na internetových tržištích, kde se Češi často pokoušejí prodat různé použité věci. “Měla jsem radost, že se mi na můj inzerát někdo hned ozval a že situaci rychle řeší,” říká pětadvacetiletá Míša, která prodávala starší dětské věci. “Okamžitě poslal odkaz na kurýrní službu, kde jsem měla vyplnit údaje včetně přístupu do bankovního účtu. Až potom mi došlo, jak moc jsem byla naivní.“ Přijdete o balík peněz Žena celkem přišla o 40 tisíc korun, které se podvodníkům podařilo z jejího účtu odčerpat, než banka transakce zablokovala. Podle České bankovní asociace bylo podobným způsobem napáleno téměř 70 tisíc klientů, kterým byla zcizena částka přesahující 1,35 miliardy korun. Na jednoho tak v průměru připadá enormní ztráta ve výši dvaceti tisíc korun. Může to být ale i podstatně více. Výjimkou nejsou případy, kdy lidé přijdou o stovky tisíc korun, respektive o veškeré celoživotní úspory. Čtěte také: Banky jdou náhle tvrdě po Češích. Přijdete tak o spoustu peněz, už zase vás škubou Ačkoliv se banky situaci snaží řešit, z jejich pohledu mají vše velmi dobře zabezpečeno a zbývá tedy především edukace klientů. To je ale nikdy nekončící práce, jelikož jsou jich miliony a nejrůznější podfuky mají stále sofistikovanější podobu. Foto: Shutterstock 0SdíleníSdíletTweet [...]
Vypadá to, že chystaná důchodová reforma se stane největším tématem příštích týdnů a měsíců. Ostatně, jde o zcela zásadní změnu, která se dotkne úplně všech. Vzhledem k tomu, v jaké šlamastyce se celý důchodový systém ocitl, je třeba provést skutečně dalekosáhlé změny na všech stranách. Do důchodu dříve Všeobecně to pochopitelně půjde směrem, který se lidem příliš nelíbí. Produktivní věk se prodlouží a důchodový věk naopak oddálí. Smyslem je to, abyste v penzi netrávili tolik času. Podle aktuálních propočtů se počítá s průměrem 21 let a i to bude podle odborníků dost možná třeba ještě zrevidovat, jelikož je to příliš mnoho, vezmeme-li v potaz, že pro odchod do penze je třeba odpracovat 35 let. Ovšem s tím, jak se bude věk pro odchod do důchodu prodlužovat, je třeba zohlednit i velmi náročné profese, kterých by se to týkat nemělo. V některých případech by si dokonce měly polepšit a odejít do penze dříve než dnes. Do důchodu půjdou zcela jednoznačně dříve pracovníci spadající do 4. kategorie podle metodiky Bezpečnosti a ochrany zdraví při práci. “To jsou práce, při nichž je vysoké riziko ohrožení zdraví, které nelze zcela vyloučit ani při používání dostupných a použitelných ochranných opatření,” uvádí web BOZP Info. Kdo tam spadá? Do této kategorie však aktuálně spadá necelých 20 tisíc lidí, což není mnoho. Ministerstvo práce a sociálních věcí ale už oznámilo, že dřívější důchod se bude týkat i řady profesí spadajících do třetí kategorie. Tam už jde teoreticky o téměř půl milionu zaměstnanců. Počítá se s tím, že dříve půjdou například zedníci, dlaždiči, obsluhovači důlních zařízení, montéři nebo pracovníci odvozu a recyklace odpadů. Překvapivě by se to mělo týkat také šéfkuchařů a kuchařů. Čtěte také: Jsem na světě 70 let, ale takhle špatně se mi ještě nežilo. Důchodkyně řekla, kolik skutečně dostává a co si myslí o tomto státě Je tedy vidět, že některé skupiny se do tohoto seznamu propracovaly a jiné nikoliv. Proč tam nejsou například pokojské nebo recepční, které také neustále stojí na nohou a vykonávají fyzickou aktivitu? Mnozí to zcela jistě budou považovat za nespravedlivé. Zároveň se tu vytváří skupina privilegovaných, a to často ne se zcela propracovaným argumentačním pozadím. Foto: Shutterstock, zdroje: SUIP, MPSV 1SdíleníSdíletTweet [...]
Lidem v České republice hrozí poměrně velký malér, o kterém většina z nich zatím nic moc netuší. Je to spojeno s držbou nemovitého majetku, která bude nově vyžadovat o poznání více povinností a papírování, než tomu bylo dosud. Jde tak trochu o vedlejší produkt schválení nového stavebního zákona, který přišel i s mnoha takzvanými přílepky, které z něho udělaly ukázkový paskvil. Dejte si papíry do pořádku Co mělo řešit zrychlení stavebního řízení, aby se v Česku konečně začaly pořádně stavět byty, které jsou potřeba jako sůl, paradoxně přináší ještě mnoho dalších komplikací, jež tu dříve nebyly. A to překvapivě i pro stávající majitele nemovitostí. Navíc neplatí, že by se nový stavební zákon týkal především developerů či stavebních společností, jak často panuje mylně rozšířený názor. Dotýká se úplně všech, a to i těch, kdo mají už postavený obyčejný rodinný domek. Nová regulace vstoupila v platnost od 1. ledna 2024, avšak celá záležitost je natolik komplikovaná, že druhá fáze přijde až od 1. července tohoto roku. Právě tehdy naběhnou i všechny možné povinnosti, které už však v té době musíte plnit. Odborníci se teprve teď seznamují s veškerými dopady, které novinka přináší, a informují o nich veřejnost. Ta tak může být ještě nepříjemně překvapena. Jako například v tomto případě, kdy se ukazuje, že lidé, kteří mají nějakou nemovitost, musí uchovávat její projektovou dokumentaci, a to tu, podle které se projekt nakonec realizoval. Nestačí tedy různé prvotní či pozměněné verze. Musíte mít v ruce papír, podle kterého se stavělo. Bude to hodně drahé Mnozí ho pochopitelně nemají, takže bude docházet k paradoxní situaci, kdy si budou muset opatřit projekt na základě toho, jak byl dům ve skutečnosti postaven, tedy jaksi reverzně. A teď se podržte. Netýká se to totiž pouze těch domů, které budou postaveny poté, co vstoupila novela stavebního zákona do praxe. Vše bude platit i zpětně na veškeré již postavené nemovitosti v České republice. Čtěte také: Výrazně vyšší dědická daň vás může odradit od toho, abyste odkázali nemovitost dětem Pakliže si říkáte, že to nebude tak žhavé, jak to vypadá a že na tuto hru nepřistoupíte, potom byste měli také vědět, jaké jsou v takovém případě sankce. Ty totiž nejsou vůbec nízké. Původně se počítalo s už tak vysokou pokutou ve výši 200 tisíc korun, avšak ta byla pro jistotu ještě navýšena na 400 tisíc. V případě, že tedy povinnosti nesplníte, připravte si rovnou tučný balík. Foto: Shutterstock, zdroje: ČKA, MMR, ČKAIT 79SdíleníSdíletTweet [...]

15 názorů k článku “Ukrajina konečně dostane dalekonosné rakety GLSDB. Rusové se bojí, může to znamenat zlom ve válce

 1. Nepodléhejte žido-amerikanistické propagandě!!!!!Nejde jenom o to,že něco dostanou,ale hlavně kolik!!!!!A návíc tento typ zbraní ma Rusko určitě taky,takže to bude fifty-fifty!!!!!!!!!!!!

  1. RuSSáky je třeba definitivně eliminovat všemi propstředky nejen po celé zeměkouli, ale v celém vesmítru. Jsou to nedovyvinutí bestiální tvorové zbloudilí při vývoji druhu Homo Sapiens. Prostě to nejsou plnohodnotní lidé, jenom fyzicky je připomínají. Se šváby a rusy se také nemazlíme.

 2. To je zase přehánění. Západ už tam nasoukal tolik zbraní, že většina zemí NATO už má prázdné sklady a Rusové je postupně likvidují aniž by sami při tom přišli k nějaké větší újmě. Vždyť Rusové mají v poměru k Ukrajině ztráty jedna ku deseti. A to Rusové ještě opravdový největší strašák dnešní doby, hypersonické zbraně použili jen sporadicky. Vystřelili hypersonických Kinžalů jen několik a nepřátelé se nestačili divit. Jeden Kinžal zničil dokonce velící středisko NATO na Ukrajině, i když bylo ukryto hluboko pod zemí. Jak už se hypersonická střela zaměří na cíl ani svěcená voda tomu cílu nepomůže. Sestřelit ji nelze. Ta střela ani nemusí mít žádnou nálož a způsobí nedozírné škody jen svou obrovskou kinetickou energií. Západ takové střely zařazeny do výzbroje vůbec nemá a ve vývoji zaostává za Ruskem i Čínou více jak deset let. Nějaké rakety GLSDB naváděné GPS Ukrajině nepomůžou, neboť Rusko vlastní velmi účinné systémy elektronického boje, včetně rušení signálu GPS. Díky těmto systémům elektronického boje Rusko sundalo dolů nespočet jiných střel a dronů ani by se dostali k cíli.

  1. No, ale už ty HIMARS s dostřelem pouze 80 km mají navádění dle GPS, takže to nebude nic nového, jen delší dolet. HIMARS Russákům pěkně zatápějí, díky nim ztratili Cherson a dostali na prdel u Charkova, Izjumu, Kupjansku a Lymanu. No, a rakety s dvojnásobným doletem, budou možná znamenat další “gesto dobré vůle”, a to evakuaci Russáků z Krymu.
   Ztráty Russáku jsou až 7 x vyšší než má Ukrajina. Katastrofální ztráty u Bachmutu přiznal Strelkov a dokonce už i Prygožin. Ten dokonce postavil na hlavu celou ruskou propagandu, když prohlásil, že na Ukrajině nejsou žádní nacisti a ani žádné NATO !!!

    1. Francouzská je skvělá. Neomrzí se. Stejně, jako výhled na videu, který mám v reálu. Waršava je úchvatná(pro mě). Dlouho tu nejsem a dlouho tu nebudu. Sunu se po Velikonocích dál. Na světě je hezky. Jen to někteří kazí.

     https://youtu.be/ugWqTtNNQRU

  2. V textu písně zní toto.,, Moskva, ukrajinské pláně a Ellysejská pole. Vše jsme smíchali dohromady a tančili…
   Jinak píseň o Nathali, jako průvodkyní Moskvou, kdy na oplátku snad poslouží on, jako průvodce Paříží.
   Krásná písnička. A hezký text. Že to není k tématu? Pro hlupáky není, ale Vy hloupý nejste. Mějte hezký den. Jinak? Je to jen píseň.

  3. Lubajs. Souhlas,západ už tam nastrkal tolik zbrani a je to na dvě věci. NATO samo likviduje své sklady,a svým chováním nadále prodlužuje válku místo aby tlačilo na obě strany ať sednou za stůl a jednají. Navíc to pokračování války znamená další mrtvé na Ukrajině zejména civilisty ale i vojáky a dopadá i na státy EU protože stále posílají Ukrajině zbraně,starají se o jejich utečence a tím na to doplácíme i my protože to vše je na náš úkor.

 3. Prdičky naší babičky ! UA nevyhraje i kdyby čert na koze jezdil ! Zato nám jejich oligarchové ukázali jak se dělá prašule na úkor obyčejných lidí vystavených hrůzami války ! 😂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *