Úřady vyšetřují závažný případ. Lékař zemřel dva týdny po očkování na Covid-19

Vakcíny proti Covidu-19 nemají vůbec jednoduchou pozici. Řada lidí je proti nim a priori obezřetná a další je rovnou odmítají s tím, že nebyly řádně otestovány a jsou používány pouze v nouzovém režimu. To je sice pravda, na druhé straně je ale jejich benefit s největší pravděpodobností vyšší než možná rizika či vedlejší účinky. Nemoc, proti které chrání, je totiž natolik závažná, že vám problémy způsobí mnohem spíše, než očkování.

Bohužel se ale objevují i případy, které důvěru v očkování dále snižují. Kromě hlášených vedlejších účinků, které jsou do určité míry běžné u jakéhokoliv očkování, se objevují i závažnější případy. Jako ten 56letého gynekologa Gregory Michaela, který za dosud nevyjasněných okolností zemřel dva týdny poté, co mu byla aplikována vakcína Pfizer/Biontech.

Případem už se zabývají floridské zdravotnické úřady a dohlíží na ně federální Centrum pro kontrolu nemocí (CDC), protože jde o věc nejvyšší důležitosti. “Příčina bude stanovena poté, co dokončíme vyšetřování,” uvedl Darren Caprara z úřadu soudního lékaře v Miami. Citoval ho web televizní stanice ABC News.

The love of my life, my husband Gregory Michael MDan Obstetrician that had his office in Mount Sinai Medical Center in…

Posted by Heidi Neckelmann on Tuesday, January 5, 2021

K dnešnímu dni byly očkovány miliony lidí. Bedlivě sledujeme všechny nežádoucí účinky u jednotlivců, kteří se očkovali naší vakcínou,” uvádí oficiální prohlášení společnosti Pfizer. Z něj vyplývá, že lékař zemřel 16 dní poté, co mu byla aplikována vakcína. Šlo přitom o velmi neobvyklý případ, kdy došlo k omezení srážlivosti krve, které způsobilo vnitřní krvácení.

CDC ujistilo, že případ náležitě prošetří a na základě výsledků šetření budou podniknuty náležité kroky. Ve spolupráci s Úřadem pro kontrolu léčiv sleduje veškeré vedlejší účinky vakcín prostřednictvím celostátní databáze.

Foto: Shutterstock

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments