Už vás z vlastního serveru bolí hlava? Mnohem lepším řešením je levné VPS

Hledáte levné VPS? V tom případě už jste asi zjistili, že jde o všestranně užitečnou službu, která vám ušetří spousty trápení, která jsou spojena s jiným řešením. Řeč je třeba o webhostingu nebo o pořízení vlastního serveru. VPS totiž dokáže být skutečně levné. Pronájem virtuálního serveru začíná už na částkách okolo stokoruny měsíčně. Výměnou za tuto cenu získáte prostor, na který vám nikdo nesáhne. To je něco, co vám budou závidět především uživatelé klasického webhostingu.

Ti se totiž o svůj virtuální prostor musí dělit s dalšími klienty majitele serveru. Webhosting je tak vhodný prakticky jen pro provozovatele ne příliš navštěvovaných webů. Zcela pak tuto službu musíte zavrhnout v případě, kdy chcete na cloudovém řešení nainstalovat vlastní software. Virtuální server má totiž hlavní výhodu v tom, že výkon má jeho uživatel garantovaný. I když tedy server fyzicky nevidí, je prakticky jeho pánem. Minimálně tedy vládcem přiděleného výkonu, což úplně stačí. 

Volba operačního systému je na vás

Mezi další výhody virtuálního serveru patří především snadné a rychlé zprovoznění, kdy se nemusíte trápit s montováním nějakého zařízení. Vše samozřejmě probíhá v cloudu. Virtuální server pak nabízí také svobodu v podobě volby operačního systému, který na něm poběží. Každý má totiž své přednosti někde jinde. Zatímco Windows je populární spíše pro provoz softwaru, kdy zde třeba firma může nainstalovat důležité programy pro řízení společnosti, pro provoz webových stránek je lepší volbou Linux.  

Každý, kdo jednou zkusil provozovat skutečný server u sebe v kanceláři nebo doma, pak jistě chápe, že obrovskou výhodou je neustálá technická podpora. Je totiž pravdou, že pokazit se toho může skutečně hodně. To u výpočetní techniky není bez výjimky žádným tajemstvím. Proto je mimořádně důležité, aby byl neustále někdo na příjmu a schopen zasáhnout. Virtuální server toto všechno nabízí. Spolehlivým poskytovatelem za bezkonkurenční ceny je společnost Faster CZ. 

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments